Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

Ynt: Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

td75b ' yi daha çift vs işlere koşturma şansımız olmadı fakat atomizör de denedik 20 gaz 1in 3ü ile 5 dekarda 55-60 lira gibi bişey yaktı zamlardan önce yolda da her 10 saatte 80-90 liralık yakıt yakıyor ağır yük çekmiyor ve genellikle dipgaz motor henüz 28 saate

YAVUZ_13 link=topic=70825.msg812676#msg812676 date=1387402436' Alıntı:
traktör yakıtı
toprak yapısı bölgesel şartlar iklim sürüm derinligi kullanılan ekipman traktör ekipman uyumu kullanan kişi traktörün açılmış olması yada olmaması vs vs gibi bir çok etmenden dolayı degişebilir bunu birçogumuz görmüşüzdür

bende 4 mavi var hepsinin yakıtıda biribirinden farklı fakat gerçekçi olmak gerekirse
işi bilmezsen yakıyor veya uygun şartlarda kullanmazsan yakıyor
ama bir şehir efsanesi var hani nhler mazot düşmanı mazot canavarı falan diyorlar ya işte o şehir efsanesi
tabi şuda var noter onaylı 750 gram iddaamız yok pullukta fakat 3-4 litrede yakmıyor 1,5 ile 2 litre arasında nerdeyse hepsinin pulluk yakıtı

daha 1 defa dudak uçulatan yakıt yaktı ilk aldıgım nh oda 3-12 no pulluk taktık çiftçeker td65d ye
daha makina 100 saatte bile degildi(60-70 saat falandı)
dekara 3 litre yaktı(traktör abim kullandı geçen mibzer videoları paylaşmıştım o abim :) )
ben başka bir işle meşguldüm yanında degildim ve gaza yüklenmiş pullukta traktöre küçük gelmiş sanırım kasma yapmış ve sonuçta 1 depo mazot heba oldu :)
1 gün sonra 4-12 taktım
45 dekar sürdüm ben kullandım birde pulluk degişti ve hala içinde nerden baksan 10litre mazott vardı iş bitiminde

kendi arasında degerlendirecek olursam
bende bulunan 4 nh yi

en çok yakan td75d tek çeker ( 4 piston sevdalılarına gelsin :) )
td65 çift çeker ve td65d tekçeker normal yakıyor hatta td65d tekçeker yolda ve hafif işlerde umdugumdan az bile yakıyor
en az yakan ise çok agır işde yada zor şartta kullanmadım ama tek çeker tt55 diyebilirim

yada :D

eee nerde kalmıştık nediyordum ben
hee hatırladım buralar varya eskiden hep bizimdi çagrı :D
yavuz abi ne yaptın yav korkuttun şimdi beni td75 de gözümğz vardı 2013 oda yakıyo diyosun biz 285 in yakıtından kaçmak için değiştiriyoruz buda yakıyo neye yarar barş:s

MehmetGngr link=topic=70825.msg812680#msg812680 date=1387403757' Alıntı:
yavuz abi ne yaptın yav korkuttun şimdi beni td75 de gözümğz vardı 2013 oda yakıyo diyosun biz 285 in yakıtından kaçmak için değiştiriyoruz buda yakıyo neye yarar barş:s
valla kardeş durum bu
hele yolda yakıtı çiftçeker traktörümle kıyaslayacak kadar var yani yolda biraz fazla yakıyor td75d ama
dedigim gibi nh lerin geneli için konuşacak olursak çok az yakmıyor ama göz korkutacak ocak söndürecek kadar yakmıyor maviler
yakıtı mavilerin normal bence
kaldiki normal olmasa uçuk kaçık yakıtı olsa 4 tane olmazdı bende
(sonuçta nh fabrikasına ortak degilim bayi degilim servis degilim satılan nhlerden kar payıda almıyorum nh ye aşık degilim veya sevmiyorumda fanatik degilim demir ve zaten plastik parçasının fanatikligini yapmaya degmez sonuçta eskiyince satıyoruz insan sevdigini satarmı :) )

YAVUZ_13 link=topic=70825.msg812690#msg812690 date=1387404707' Alıntı:
valla kardeş durum bu
hele yolda yakıtı çiftçeker traktörümle kıyaslayacak kadar var yani yolda biraz fazla yakıyor td75d ama
dedigim gibi nh lerin geneli için konuşacak olursak çok az yakmıyor ama göz korkutacak ocak söndürecek kadar yakmıyor maviler
yakıtı mavilerin normal bence
kaldiki normal olmasa uçuk kaçık yakıtı olsa 4 tane olmazdı bende
(sonuçta nh fabrikasına ortak degilim bayi degilim servis degilim satılan nhlerden kar payıda almıyorum nh ye aşık degilim veya sevmiyorumda fanatik degilim demir ve zaten plastik parçasının fanatikligini yapmaya degmez sonuçta eskiyince satıyoruz insan sevdigini satarmı :) )
Peki abi td65 le 75 arasında fark büyükmü hem yakıt hem çekiş yönünden :)

MehmetGngr link=topic=70825.msg812701#msg812701 date=1387405677' Alıntı:
Peki abi td65 le 75 arasında fark büyükmü hem yakıt hem çekiş yönünden :)
ölümcül fark yok fakat sonuççta 75 fazla yakıyor tabi aradaki begir farkı tork falan da düşünülürse 75in çekişi güzel
ama bence çok arazi yoksa yada ticari bir çalışma düşünmüyorsan 75e gerek yok 65de iş görür memnun eder seni

YAVUZ_13 link=topic=70825.msg812704#msg812704 date=1387405852' Alıntı:
ölümcül fark yok fakat sonuççta 75 fazla yakıyor tabi aradaki begir farkı tork falan da düşünülürse 75in çekişi güzel
ama bence çok arazi yoksa yada ticari bir çalışma düşünmüyorsan 75e gerek yok 65de iş görür memnun eder seni
senede 310 dönüm bi tarla ekiyoruz oda anca arpa buğday yulaf çifçilik 2. iş gibi bizde dede mesleği bırakamıyoruz :) ne önerirsin şimdi 65 mi 75 mi :)

MehmetGngr link=topic=70825.msg812707#msg812707 date=1387406027' Alıntı:
senede 310 dönüm bi tarla ekiyoruz oda anca arpa buğday yulaf çifçilik 2. iş gibi bizde dede mesleği bırakamıyoruz :) ne önerirsin şimdi 65 mi 75 mi :)
dönümleriniz 1000 metrekare ise ve sadece kuru tarımsa ben olsam 1 tane 65lik 1 tanede 50-55 beygriilik bir traktör olmak üzere 2 traktör alırdım
ama tek traktör olacaksa ozaman 75 olsun yaksada enazından işinz yarım kalmaz yolda bırakmaz

anayurtlu 3105d link=topic=70825.msg812257#msg812257 date=1387368719' Alıntı:
bizim köyde 5455 22li gobleyi tam çapta duz tarlada patinajla cekiyodu ek ağırlık attılar motora sizinki iyi çekiyormus 26liyi
Goble Arkası Ağır Motor İstiyor, Ağırlık Az Oldugu Zaman Motoru Büküyorda :)
Tam Çapta 24 ' lü İle 90.80 Yamuk Gidiyo Tarlada :D

fahriadak link=topic=70825.msg812288#msg812288 date=1387374837' Alıntı:
Kardeş nasıl bir yakıt yakmaktır öyle 4 litre dudak uçuklatıcı bir rakam hele ki mazot fiyatlarının tavan yaptığı son yıllarda... Erkuntun ki daha ayrı bir başarı olmuş noteri çağırsalarmış belki korkudan 1 litre yakma ihtimali olabilirdi. :D
şimdi arkadaşlar topraklarımız etli toprak traktörü salmayan cinsten..mısırı hasada yakın çok yağmurlar yağdı,arkadan 15-20 tonluk biçerlerle hasat yapınca toprak ezildi..öyleki biçerin izleri 5-10 cm çukur oluyordu.ondan sonra havalar iyi gidince saplar toplanıp balya yapıldı.tarla tekrar ezildi,oldu hava alanı gibi...td 65 4 lt. yakmayıpta ne yapsın.ama dediğim gibi bütün traktörler o civarda yaktı......erkuntu kiralayan arkadaşta sanırım uygun pulluk bulamadı,viteside ayarlayamayınca öyle uçuk bir rakam çıktı..

keltaşlı link=topic=70825.msg812271#msg812271 date=1387371597' Alıntı:
Hazır kiralamışken hidroliği tam indirip gitmiştir :) Önemli olan o yöredeki diğer traktörler ne kadar yakıyor, bence çok önemli noktya değinmişsin. alk-*s
arapörenli link=topic=70825.msg812272#msg812272 date=1387371712' Alıntı:
nası bi tarla sürüyosunzda 4lt yakıyor.

arkadaşlar t6080 yakıt değeri
geçen yıl çumraya havuç ektik uzaklığı 25 km 1 günlük havuç sökümünde 4 5 veya römork söküyorduk
makinenin yanında sürekli 6080 gitti tarlaya gidiş geliş tarlada çalışma sı toplam 7 saat sürüyordu
giderken 2 veya 3 römork boş götürüyor gelirken aynı şekilde dolu getiriyordu
toplam günlük 50 km yol yapıyor
yaktığı mazot 40 45 litre arasında değişiyordu sizce bu yakıt değeri fazlamı normalmi :S

td65 dt 2009 çiftte 2,5 litreden 6,5 7 litreye kadar yakıyor bizim tarlalarımızda 2000 m2 de belki bazılarına bu rakamlar şaşırtıcı gelebilir ama bu bir gerçek

bizim bi tt55 var birde 54c tt55 54c tam iki katı yakıyor hiç zorlatmadıgımız halde her gün mazot almadan osadım bıktımm adı 55 lik ama yakıtı tümosan 7170 gibi yakıyo bu kadarıda olamaz eee zorlatırsan cok yakar hangi motoru zorlatırsa zorlat çok yakar ama newholland a..q. yakıtın motor 15 gazda yakıtı böle yapıyosu bi 20 gaz versek .... almazdan öce ck sölediler cok yakar diye inanmadık git dik aldık aldık daha 170 saate yani gecen hafta arza yaptı dişli kırmışş eee 300 saati gecince azalır inanmıyorum bn o kadar bi fark olacagını zandetmiyorumm tamire gitti sibob ayarı yapılmıs yine aynı mall yine aynı malll motoru almaya gittik bayiye fiyatı sorucaktık adam bizi tuttu bırakmadı yanımızda para yok simdi dedik verirsiniz dediler bize iyi giydirdiler böle bişi varmıyaa milet alır almaz size ne oluyo a.q o traktör arza yaptıgıda o bayiyi arayıp sulalesine küfür edecektimm rezillik yaww bizim burda bi sürü adam aldı gidiyorum adamınyanına abi nasıl yakıyo diyorum ilk önce iyi diyolar bizdede var abi biiraz çok yakıyo dimi diyince adamın azı acılıyo ... hayatım boyunca bir cok traktöre bindim ama bu tt ye bindim bineli dinimden çıkardı bni sik gibi vitesi var aq lann bi yawas bi yawa hayret yaww alırken bayiye diyezki bize ne kadar olur adam diyo sadece size apıyorum bu güzelligi kimseye sölemeyin 48 e olur diyorlar 2 hafta sonra yakın akrabamız alıyo 46 aynı seyleri onada söylemişş maksat adam çekmek o adam aldı parasını onda sonrası sikindemii köyde sölemeyen traktör hakkında hakaret etmeyen kalmadı aq hakkını vermeliyim yakıyor ama çekiyor düz ikiye at yine çeker kırımı güzel baskada bi bişiyi yok zatennnn

ilğinçki bende benim tt65 nin tarladaki yakıtından özellikle memnunum fakat yakıtı normal ecodizel kullanırım ultra eurodiesel yakıtı yükseltiyor kötü yanı ve çogumuza yakıtın çok gelişinin nedeni boş boş dolu yakıt aynı bunuda çözümü commanrailde düz makineler ya az yakıp çekmeycek yada yakıp çekecek 65 lik motor gaza basınca her şekilde üstesinden geliyosa boşver yaksın.motoru yormadan ,boğmadan ve uygun devrinde kullandıkdan sonra oldukça ekonomik 64 litre deposunu doldurup 50 dekar yeri çok rahat sürerim.

BÜTÜN YORUMLARI VE VERİLEN YANITLARI OKUDUM.BENDE 65/56S VAR MART AYINDA ANIZ DEVİRMEDE 1,5 LİTRE YAKIYOR.AKŞEHİR YAPIMI TOMBAK 10İNÇ 4 LÜ PULLUK VAR.HEMDE 20/22 CM DERİN SÜRMEK KAYDIYLA.

ali enes link=topic=70825.msg840640#msg840640 date=1391542389' Alıntı:
bizim bi tt55 var birde 54c tt55 54c tam iki katı yakıyor hiç zorlatmadıgımız halde her gün mazot almadan osadım bıktımm adı 55 lik ama yakıtı tümosan 7170 gibi yakıyo bu kadarıda olamaz eee zorlatırsan cok yakar hangi motoru zorlatırsa zorlat çok yakar ama newholland a..q. yakıtın motor 15 gazda yakıtı böle yapıyosu bi 20 gaz versek .... almazdan öce ck sölediler cok yakar diye inanmadık git dik aldık aldık daha 170 saate yani gecen hafta arza yaptı dişli kırmışş eee 300 saati gecince azalır inanmıyorum bn o kadar bi fark olacagını zandetmiyorumm tamire gitti sibob ayarı yapılmıs yine aynı mall yine aynı malll motoru almaya gittik bayiye fiyatı sorucaktık adam bizi tuttu bırakmadı yanımızda para yok simdi dedik verirsiniz dediler bize iyi giydirdiler böle bişi varmıyaa milet alır almaz size ne oluyo a.q o traktör arza yaptıgıda o bayiyi arayıp sulalesine küfür edecektimm rezillik yaww bizim burda bi sürü adam aldı gidiyorum adamınyanına abi nasıl yakıyo diyorum ilk önce iyi diyolar bizdede var abi biiraz çok yakıyo dimi diyince adamın azı acılıyo ... hayatım boyunca bir cok traktöre bindim ama bu tt ye bindim bineli dinimden çıkardı bni sik gibi vitesi var aq lann bi yawas bi yawa hayret yaww alırken bayiye diyezki bize ne kadar olur adam diyo sadece size apıyorum bu güzelligi kimseye sölemeyin 48 e olur diyorlar 2 hafta sonra yakın akrabamız alıyo 46 aynı seyleri onada söylemişş maksat adam çekmek o adam aldı parasını onda sonrası sikindemii köyde sölemeyen traktör hakkında hakaret etmeyen kalmadı aq hakkını vermeliyim yakıyor ama çekiyor düz ikiye at yine çeker kırımı güzel baskada bi bişiyi yok zatennnn
Dostum sorun TT de değil galiba sende... Çünkü ben 2010 da başladım New Holland kullanmaya 2010 da sıfır TT aldım 55 lik çok muhteşemdi koşmadığım iş kalmadı ve birgün dahi yüzümü kara çıkarmadı bırak öyle dişli kırmayı bilmem ne kırmayı yemin olsun 3 sene de civatasını dahi değiştirmedik. Şimdi 2013 model 55 lik var 4wd buda aynı çok memnunum. Şunuda söyleyim bulunduğumuz yörede her 4 traktörden 3 ü mavidir ve yine yaklaşık %70 i 55 liktir yıllardır hiçbir şikayet duymadık.