Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

Ynt: Sizin New Hollandınız ne kadar yakıyor...

güncel yakıt bilgilendirmesi yapayım :D

traktör td65d tekçeker kabinli 2013 model(kabini özellikle belrittim çünkü klima açıktı iş süresi boyunca hava bugün çok sıcaktı klimayı sürekli açtım :) )
bugün kazayagı ile 98 dekar tarla sürdüm
işe başladıgım saatte traktör saati 58civarıydı iş bittiginde 65 saati biraz geçmişti yani yaklaşık 7 saat civarı çalıştı
kazayagı 11 li cizel bıçaklı
toplam yakıt 65-70 litre civarı yol+tarla sürümü
kullanılan vitesler tarladan tarlaya degişti
3ün1 ile sürdügüm yerde oldu 2nin 4ü iel sürdügüm yerde oldu 2nin3ü ile sürdügüm yerde oldu hatta 3ün2sinide denedim bazı yerlerde çekti ama pek randımanlı olmadı
traktörün gaz ibresi 15-21 gaz arasında degişti yerine göre gereken yerde bastım gaza normal yerlerde 15-16 gazla sürdüm
tarlanın biri eve 2km uzaktaydı 10+30 dekardı pullukla sürlmüştü daha önce 2 tarla araısnda sadece sınır vardı yan yana tarlaydı yani

diger tarlalar çizelle sürülmüştü 8+20+20+10 dekar yani üçü tane yan yana 8+2+20 dekar olan tarlalar yan yanaydı sadece aralarında sınır vardı 10dekar olanda bunlardan 100 metre dah uzaktaydı ama hepsi aynı mevkideydi eve uzaklık 7,5km civarıydı dah önce arabayla ölçtügümden biliyorum :D
yani yaklaşık 15-16km yol ve 98 dekar
yakıt degerlendirmesi siz trakkulup kullanıcıların takdirine kalmış :D

ayçiçegi ekilecek bu yerlere

not:bölgemizde vakit mısırı ve ayçiçegi ekimleri başladı buydaylarda durum pek iç açıcı degil ama milelt ekime başladı bugün ben tarla sürerken ya tarlada sırta mısır ekimi vardı
2 gün öncede biryerde ayçieçgi ekiliyordu yine tarla sürüyorudum denk geldi
ayçiçegi ekecegim yerlerin kazayagı sürümünü bitirdim ekimden önce bu tarlalra bir goble 1 tapan çekip ekecegim kısmetse
mısırlarıda sırta ekecegim içi henüz ikilemesini yapmadım sırtların
önce gübre ve ot ilacı atacagım sırtlara sonra ikileme sonra log sonrada mısır ekimi yapacagım

sanırm buhafta hareketlenir benim işlerde

Benim yakıt ölçme işlemim şöyle arkadaşlar...
Aracın depo ful dolar motor devir saati yazılır...örneğin.70.2 olsun
Tarladaki çalışma sonucu..depo tekrar dolar sonuç:75.2 olsun
Aracımız tarlada pullukla çalıştıysa sonuç 5 saat (Örnek) alınan yakıt 30 lıtre ise saatde 6 lıtre harcamıştır...
30 litre motorin30x4=120 lira(5saatte120 liralık motorin harcamış olur)
6 lıtre yakıt 4 lıradan olsun 6x4=24 lıralık Araç bir saatte 24 liralık motorın harcıyor demektir...
Harcanan motorın fiyatı 24 lıra sürülen dekara bölünür...
Sürülen 15 dekar olsun 120lira x 15 =8 lira
Aracın dekara harcadığı yakıt 2 litre olur

Ben SAME argon 80 hp (2013 model) ile Saatte tarlada 5.6 litre Yolda boş 4.3 litre harcıyorum... ıuy*u-*

ARKADASLAR YORUMLARI EPEY OKUDUM VE SUNU ANLADIM NH NİN BÜYÜK MODELLERİ ÇOK YAKTIGINI VE ASIRI RANDIMALI OLMADIGI KANISINA VARDIM. BU GÜNE KADAR ADAM AKILLI NADAS YAPIMINDA ÖLÇEMEDİM TD 100 ÜN YAKITINI. AMA 13LÜ AGIR TİP KAZAYAGI İLE 4 PARCA YAMACLI 43 DEKAR(1000M2) +10 KM YOL 24 LT YAKTI DAHA 10 SAATTE İKEN. VİTESLERİ İSE 3 ÜN 1İNDE 15 VE 19 GAZ ARASI KULLANDIM. SONRA 70 DİŞ TIRMIK VE ARKASINDA ONDAN DAHA GENİŞ VE AGIR YUVAK(TEKERLEKLİ MERDANE) TAKILI SEKİLDE TEK PARSEL 70 DEKAR YERDE 25 KM YOL 36 LT YAKTIM 15 17 GAZDA.VİTES İSE 2NİN 4 İDİ DAHA YÜKSEK VİTESE GECEMEDİM ÇÜNKÜ TARLA SEVİYESİZ OLDUGU İÇİN TRAKTÖR SEKME YAPIYORDU. ŞİMDİ EVDE 5Lİ 10 18 İNÇ HİDROLİK AYARLI ÜNLÜ PULLUK VAR. ONUN NE KADAR YAKTIRACAGINI BİLMİYORUM. YORUM SİZİN YAKITI NASIL SİZCE?

CNH Aynı Firma Olduğu İçin Yazıyorum Case Jx90 Maxpro Traktörümüz Var 2014 Model 270 Saatte İlk Geldiğinde Pullukla Sürümde 2 Litreden Fazla Yakıyodu (2.1 2.2 ) Felan Bakımlardan Sonra Birazda Açılması İtibariyle 1.7 ye Kadar Düştü Yakıtı Bizim İçin Bu Değerler Normal Dahada Düşmez Gibime Geliyor.

Bizim td 100 geçen saman yığını yapılmış 70 dekar tarlada 5 12 pullukla 96 litre yaktı traktör 40 saatte falandı çekiş olarakta kamyonun bastığı yerlerde 2nin 2 si normal yerdede 2 nin 3 ü ile çekti devir 16-20 arası değişti

td85dt ile 25 dönümde (1430 m2 yer bizde 1 dönüm) 2 litra yaktı 2 nin 4 ile çif sürdüm en az yaktıgı bu en çok yaktıgıda 3 ltre oda devir saatine bakmadıgımda oluyo bizim buralarda 4 12 pulllukla yaktı bunu

konuyu yeniden canlandıralım :) .Arkadaşlar bizde t5060 1 ay önce alpler4 lü 14 pulluk aldım yaylı burada derin sürümde (30cm e yekın)saatte ortalama 7 km hızla dekarda yakıt tüketimi 1.6 hiç geçmiyor fazla zorlamazam 1.4-1.3 e kadarda inior.Daha önceden alpler5 li 12 li kullanıyordum o zaman yakıt 1.8 leri buluyordu.Bu arada klima hep açıkken çalışıyoruz burada ve toprak yapısı olarak hem kumlu toprakda hemde ağır toprkda sürüm yaptım aynı vitesle sadece ağır toprakda ortalama hızım 6.7-6.8 felandı

Ağalar 2hafta oldu td80d plus aldık 11model.bizim kayseri bölgesinde pek tutulmaz mf tutulur. Bundan önce de 285svardi bizde.odekara 1.8litre civarı yakiyodu3lü14numara pulluk la. Bu4lü 12numarayla 1 buçuk litrenin altında yaktı yani bence çok iyi.biz dededen gelen aliskanlikla hep mf kullandık artik nh olacak gibi.3silindir olması tedirgin etti önceleri ama korktugumuz başımıza gelmeyecek gibi görünüyor.tecrübesi olan arkadaşlarımın tavsiyelerini bekliyorum. Bu arada 18.5-19gazin altına düşünce zorluyor gibi geldi bana

bende 2011 nh tt50 var alperen 11 numara 3lü pullukla slajlık mısır yerinde , dekara 1lt yaktı. normalinde hep bu seviyede yakıyor. yakıtı petrol ofisinden alıyorum , pro dizel. yuro dizel ' de kullanmalımıyım bilmiyorum , biraz ince. sürümde yakıtın kalitside fark yaratır bence.

2004 td75d 2wd 4lü 12 numara alpler pullukla 15-17 gaz ve derin sürmek kaydıyla yaklasık 1.5 1.7 litre arası yakıyor ama toprak sert ve taşlı. ama bu sene bu traktöre mazot yetiştiremedik ara işlerde yolda yaktıgı mazotun haddi hesabı yok acaba sorun pompadamı? bide piyasası nedir acaba 2004 td75lerin

2014 model TD75D 4wd var. 350 saatte daha pek deneme fırsatm olmadı.orta gazda 12 km yol gittim ve yarım saat tarlada boru yüklemek için dolaştim 1.5-2 litre civarı mazot aldı depo.

27 li kültürvatorle arkada iki sıra merdane takılı derin sürümde donume 1-1.2 Litre normal sürümde de 0.6,, 0.7 litre yakiyor. 22li mibzerle ( arkada silindir takılı) 0.5 litre yakiyor

Resimler ve ekler

• IMAG3425.jpg
    IMAG3425.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 1,275
  • IMAG3425.jpg
    IMAG3425.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 1,371

Benim tt 50 7 cizel de 1.2 litre yakıyor dekar a 75 56 ise 4 14 pulluk ta 1.6 yakıyor yeni aldigim bahçeler için t480 s ise 7 li kultovator de 0.6 ile 0.9 litre geçmiyor 1 depoya 25 dönümü sürüp ilacını sıkıyor um daha yarisi duruyor hepsi ciftceker

traktörüm new holland TD 100D daha tarlada koşmadım genelde yolda oldu şu an balya taşımada dah 2 sefer dolun yaptım ilk dolumda yarımın 1 diş üstü yarım depo kalınca tkkdan mazot koydum full depo karın çok yagdıgı zaman yol açtı saman ot taşıdı yarım depo kaldı hepsindede tam gaz sürdük

• Beğen
Tepkiler: EMRE95