UNIVERSAL TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: UNIVERSAL TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

bizde bi ara 448 liği vardı tt50 den kat akt iidir hiçbiyeride öle dökülmedi 8 sene kullandık çok temiz traktördü bayır aşağı geçemediğimzi trakör yoktu genellikle dağda kullanılmka için alınıyor zaten hiç bi şekilde salmıyor traktör kendini biz 4 ton buqdayla 4 le inerken millet 2 vitesde iniyordu yeni modellerin tipi kötü bncede tipsiz bişey

ya dikeyy ileri geri konuşmuş bndim sahipi valla traktör canavar gibi çekiyodu patinaj çekmesinin sebebpi lastikler eskiydi o yüzden ama seri traktör 3 takviye ile çift sürüyoduk ama yinede bnce tt50 den iidir bide parçası bulunmuyordu genelde biz 54c parçası olrak alıyorduk onunla aynı özelliklere sahip neredeyse

arkadaşlar bi ara bizim köyde de birisi aldı eski tiplerdendi galiba 650ydi. sahibinin babasının 80 66 vardı babası 80 den daha kuvvetli ama çok yakıyo diyodu

hkn92 link=topic=806.msg37966#msg37966 date=1211476575' Alıntı:
ya dikeyy ileri geri konuşmuş bndim sahipi valla traktör canavar gibi çekiyodu patinaj çekmesinin sebebpi lastikler eskiydi o yüzden ama seri traktör 3 takviye ile çift sürüyoduk ama yinede bnce tt50 den iidir bide parçası bulunmuyordu genelde biz 54c parçası olrak alıyorduk onunla aynı özelliklere sahip neredeyse
mehmet sarı dumasın cızzzzzzzzzz :D

hkn92 link=topic=806.msg37962#msg37962 date=1211476399' Alıntı:
bizde bi ara 448 liği vardı tt50 den kat akt iidir hiçbiyeride öle dökülmedi 8 sene kullandık çok temiz traktördü bayır aşağı geçemediğimzi trakör yoktu genellikle dağda kullanılmka için alınıyor zaten hiç bi şekilde salmıyor traktör kendini biz 4 ton buqdayla 4 le inerken millet 2 vitesde iniyordu yeni modellerin tipi kötü bncede tipsiz bişey
ya yürü git bayır aşa geçemediğim traktör yok he hehe yumruk kadar motor nere geçion :D

• Beğen
Tepkiler: sürücü

bizim köyde utb 650 ile 5000liği kapitırmışlar.ama utb geri geri 5000 ileri ne olmuş tahmin edin 5000 bir metre bile çekememiş.
yorumların birazını okudum 650 utb 65 hp .eskiden balya işlerinde onları kulanırlardı ama yakıtı bi hayli fazla olunca pek rağbet kalmadı.bi ara dt side çıkmış ama sanırım türkiyede yok.bizim köylerde pancar ekimi yaygınken ve dt traktörler pekte kullanılmazken baya tutulurmuş.

grall link=topic=806.msg55420#msg55420 date=1215345992' Alıntı:
bizim köyde utb 650 ile 5000liği kapitırmışlar.ama utb geri geri 5000 ileri ne olmuş tahmin edin 5000 bir metre bile çekememiş.
yorumların birazını okudum 650 utb 65 hp .eskiden balya işlerinde onları kulanırlardı ama yakıtı bi hayli fazla olunca pek rağbet kalmadı.bi ara dt side çıkmış ama sanırım türkiyede yok.bizim köylerde pancar ekimi yaygınken ve dt traktörler pekte kullanılmazken baya tutulurmuş.
katılıyorrum kardeşim , 5000 lik ,ünivarsal 650 m ve fiyat 750 ye karşı başarılı olamamıştır ...diğer muadillerine başarılı diye biliyorum...

dikkat ederseniz eski makinalardan ,üniversal 650 m , fiat 750 , ford 5000 nin römork kabiliyetinin yüksek olduğunu belirtmeye çalıştığım ,eski yazılarımdan bulabilirsiniz...saygılar...

tekrar yenilemek isterim , üniversal 650 M , MF 398 tek çekeri sürükler.....daha öncede iddasına girmiştim...saygılar...

ayrıca hattat markasıyla piyasaya çıkan hattat holding yıllarca piyasada kaldı.kaliteli malzemeler üretti. özellikle polatlıdaki HEMA fabrikası ile.ama fabrikasında devlet hissesi olduğu için sürekli sahtekarlığa çalıştı kafaları eğer ciddi bi şekilde çalışmış olsalardı çok daha kaliteli malları olacaktı.
hattatın genelde yedek parça, dişli, hidrolik üzerine çalıştığını biliyorum yani marka sıkıntısı yok.

arkadaşlar 1977 model 650 m traktörü sıfır aldık halen duruyo yaklaşık 25 yıl aktif kullandım ama şimdi duruyo aynı zamanda bakımlı ve baba yadigarı o yılların en güzel makinası hidrolik direksiyon komresör vs. bazı arkadaşların yorumlarını okudum çekişme konusunda bahse girerken çok iyi düşünmeleri gerekiyor

• Beğen

eski modellerini bilmem ama yeni modeller(643-683)tam bir fiyasko...köyümüzde 683dt var hiç beğenmedim.çekiş gücü diye bişey yok...kullanılan malzemeler oldukça kalitesiz...fırsatı olanlar kabine binip direksiyon simitini bi tutsunlar nedemek istediğimi anlayacaklardır...

• Beğen

getirin bnm hattat h45 le bağlayalımda gör
üniversal neymiş çift sürerken hattat h45 le üniversalın pulluklarının üstüne çıktım ne görünüm var nede çekiş
hkn92 link=topic=806.msg37966#msg37966 date=1211476575' Alıntı:

uzunyayla link=topic=806.msg152406#msg152406 date=1234182263' Alıntı:
eski modellerini bilmem ama yeni modeller(643-683)tam bir fiyasko...köyümüzde 683dt var hiç beğenmedim.çekiş gücü diye bişey yok...kullanılan malzemeler oldukça kalitesiz...fırsatı olanlar kabine binip direksiyon simitini bi tutsunlar nedemek istediğimi anlayacaklardır...

ben bunu çok iyi anladım gecenin bi yarısı önümü göremeden (aslında görünüyor ama görünmüyo gibi bişi bu anlatılmaz yaşanır) 15 km yol aldım bu traktörle ve tam bir işkenceydi, hele buğdayı boşaltmak için 4 tekerlekli römorku yanaştırırken çektiğim eziyeti bi ben bilirim, dönüş alanı ve römorkun gireceği yer çok dardı traktörün manevra kabiliyeti de sıfır olunca yarım saat uğraşmak zorunda kaldım, boynum tutuldu :D
velhasıl allah kullananlara kolaylık versin...

ayrıca köylüm bizim köydeki 643dt, 683dt uzunpınarda var, bizde yok :D
..

Bana 55-56 kadar çeken.135 lik ferguson kadar yakan bir traktör verin dedim.bana üniversal 453 verdiler.hayatta talihim pek yürümezdi,bunda nasıl olduysa eğrisi doğrusuna denk geldi.arkadaşlar saplantılarınızdan kurtulun.traktör süper.12500 liraya aldım.2006 model.bedava.55-56 traktörde ne özellik varsa aynından var.tek farkı az yakması.lifinden tutun hidrolik direksiyonuna kadar.2400 kilo.çekmiycem demiyor.birgün gezmek için gidin bir tamir haneye.o süslü traktörleriniz kaca cıkıyor tamiri sorun.pompacıya bir gidin.x marka traktörün yakıt pompası alemanı 1500 tl.tanesi 110 dan 3 enjektör.sök tak.2000 lira vermiş pompacıya ciğeri yanıyor adamın.aynı marka traktörü deposuna yanlışlıkla su koymuş başka birisi 800 tl bayıldı tamirciye.enjeksiyonlu bir traktörün yakıt sisteminin tamir masrafına bir otomobil parası.(bir enjektör 750 tl X3).böyle yüzlerce örnek veririm.gidin sorun hodri meydan.tabi sizin traktörünüz kul yapısı değil hiç bozulmuyorsa siz bilirsiniz.