Telefon Konusunda YARDIM... (s4 , 5s , xperia z1 lg-g2)

Abilerim Kardeşlerim , bi sene önce lumia 820 aldım memnunum kullanıyorum ama annem e vereceğim telefonu istediği için , ve telefon alacağım kararsız kaldım , telefon konusun da takıntılı bi insanımdır teknolojiyi takip etmeli , kamera ve sağlamlığı iyi olmalı. Bu yazdığım telefonlar arasın da bana önereceğiniz hangisi , sağlamlık , kamera mesajlaşma , dayanıklılık açısından.

Iphone 5s
Samsung galaxy s4
LG g2
Sony xperia z1

veya haricinde önerebileceğiniz var mı , ekran boyutu Note 3 veya mega gibi büyük olmamalı 5.0 inç yeterli :)

Şimdiden teşekkürler :)

Ynt: Telefon Konusunda YARDIM... (s4 , 5s , xperia z1 lg-g2)

Tokmakcı link=topic=70887.msg813404#msg813404 date=1387554498' Alıntı:
Abilerim Kardeşlerim , bi sene önce lumia 820 aldım memnunum kullanıyorum ama annem e vereceğim telefonu istediği için , ve telefon alacağım kararsız kaldım , telefon konusun da takıntılı bi insanımdır teknolojiyi takip etmeli , kamera ve sağlamlığı iyi olmalı. Bu yazdığım telefonlar arasın da bana önereceğiniz hangisi , sağlamlık , kamera mesajlaşma , dayanıklılık açısından.

Iphone 5s
Samsung galaxy s4
LG g2
Sony xperia z1

veya haricinde önerebileceğiniz var mı , ekran boyutu Note 3 veya mega gibi büyük olmamalı 5.0 inç yeterli :)

Abi Öncelikler Iphone yi ÇIkar Derim.. Kamerası Düşük.. Kullanışsız.. Her Telefonla Bağlantıda Kuramazsın.. Onların İçinden Sony Z1 Tavsiye Ederim... Kamera Açısından Süper... Bide Suyada Dayanıklı Diye Biliyorum. Onun Bil Alt Modeli Ömerfaruk Abide Var Yardımcı Olur.. Abi S4 iLE Z1 Arasında Büyüklük Açısından Fark Yok Ama Sony Şiddetle Tavsiye Ederimm.. ;)

ali bende modelleri fazla takip etmiyorum ama fiyat olarak vatan bilgisayar en hesaplıları galiba..
Ben noteII aldım
Mediamakt:1399 TL
Teknosa: 1499 TL
Vatanda : 1299TL idi

Tokmakcı link=topic=70887.msg813404#msg813404 date=1387554498' Alıntı:

Iphone 5s
Samsung galaxy s4
LG g2
Sony xperia z1

ben kamera ve dayanıklılık açısından sony z1i öneririm iphone artık klasikleşti bi bluetoothla bile başka cihaza dosya paşlaşım izni vermiyor birde cihazlar hangi güncellemeleri alacak ona göre seçim yap şimdi cihazlar durmadan yazılım güncelliyor almışken alacagın telefon android 4.5i bari desteklesin kardeşim z1e bak begenmessen s4te güzel cihaz

iphone ' u ilk başta ele ardındansa s4 ü eledik geriye kaldı z1 ile g2. telefondan beklentin verimlilikse ve batarya dayanıklılığsa g2 ama benim içi kamera ilk önce gelir diyorsan z1. super lüx ultra bir kameram olsun diyorsanda lumia 1020. bu tamamen senin takıntılarına ve bir telefondan ne beklediğine bağlı. lumia istemiyorsan ve note3 gibi büyük telefon istemiyorsan bana kalırsa g2 derim

Hacı LG ' yi Çok Bilmiyorum Ama Diğerleri Arasında Konusacak Olursak, 5s ' i Kullandım Kullanışı Filan Güzel Ama Ben Baglantı, Veri AlışVerişi,Artık Klasikleşmesi...vs Yönünden Terch Etmezdim...
S4 ' de Güzel Telefon Öneririm Yani... Ama Kamera Yönünden Z1 ' Le Yarışamaz Bence...
Ben Z Kullanıyorum Z1 ' de Z ' nin Eksikliklerini Gidermişler, Deklanşör Koymuşlar, Hoparlörün Yerini Değiştirmişler...vs
Kamerası Gayet Güzel...

Senin İstedigin Kamera Ve Dayanıklılıksa Z1 Bu Konularda S4 ' ten Önde Bence...

bilal tıraşçı link=topic=70887.msg813408#msg813408 date=1387554842' Alıntı:
Abi Öncelikler Iphone yi ÇIkar Derim.. Kamerası Düşük.. Kullanışsız.. Her Telefonla Bağlantıda Kuramazsın.. Onların İçinden Sony Z1 Tavsiye Ederim... Kamera Açısından Süper... Bide Suyada Dayanıklı Diye Biliyorum. Onun Bil Alt Modeli Ömerfaruk Abide Var Yardımcı Olur.. Abi S4 iLE Z1 Arasında Büyüklük Açısından Fark Yok Ama Sony Şiddetle Tavsiye Ederimm.. ;)
sony pek beni al bi telefon değil kardeşim ya bilmiyorum sony özellikleri iyi , kamerası yüksek görünüyor ama işte gerçek olmuyor sensörleri. :S :)
anayurtlu 3105d link=topic=70887.msg813410#msg813410 date=1387555231' Alıntı:
ali bende modelleri fazla takip etmiyorum ama fiyat olarak vatan bilgisayar en hesaplıları galiba..
Ben noteII aldım
Mediamakt:1399 TL
Teknosa: 1499 TL
Vatanda : 1299TL idi
note 3 çok güzel velhasıl büyük ekranı volkan , samsunglar biraz daha ucuz fiyat açısındann.
m_koyuncu70 link=topic=70887.msg813412#msg813412 date=1387556108' Alıntı:
ben kamera ve dayanıklılık açısından sony z1i öneririm iphone artık klasikleşti bi bluetoothla bile başka cihaza dosya paşlaşım izni vermiyor birde cihazlar hangi güncellemeleri alacak ona göre seçim yap şimdi cihazlar durmadan yazılım güncelliyor almışken alacagın telefon android 4.5i bari desteklesin kardeşim z1e bak begenmessen s4te güzel cihaz
evet ıphone o yönden kısmır onu bnde sevmiyorum , 4.5 çıktımı şu anda görünmüyor hiç birinde çıktıysa o sürümün gelmesini beklerim tabikide. z1 konusunda kararsızım biraz
dustero link=topic=70887.msg813414#msg813414 date=1387556184' Alıntı:
iphone ' u ilk başta ele ardındansa s4 ü eledik geriye kaldı z1 ile g2. telefondan beklentin verimlilikse ve batarya dayanıklılığsa g2 ama benim içi kamera ilk önce gelir diyorsan z1. super lüx ultra bir kameram olsun diyorsanda lumia 1020. bu tamamen senin takıntılarına ve bir telefondan ne beklediğine bağlı. lumia istemiyorsan ve note3 gibi büyük telefon istemiyorsan bana kalırsa g2 derim
nokia almam herşeyi ile iyi mağzası kısıtlıyor malesef. s4 olabilir blki z1 konusunda dediğim gibi kararsızım.
omerfarukkoc link=topic=70887.msg813415#msg813415 date=1387556308' Alıntı:
Hacı LG ' yi Çok Bilmiyorum Ama Diğerleri Arasında Konusacak Olursak, 5s ' i Kullandım Kullanışı Filan Güzel Ama Ben Baglantı, Veri AlışVerişi,Artık Klasikleşmesi...vs Yönünden Terch Etmezdim...
S4 ' de Güzel Telefon Öneririm Yani... Ama Kamera Yönünden Z1 ' Le Yarışamaz Bence...
Ben Z Kullanıyorum Z1 ' de Z ' nin Eksikliklerini Gidermişler, Deklanşör Koymuşlar, Hoparlörün Yerini Değiştirmişler...vs
Kamerası Gayet Güzel...

Senin İstedigin Kamera Ve Dayanıklılıksa Z1 Bu Konularda S4 ' ten Önde Bence...
aynen hacım ıphone konusunda aynı şeyi düşünüyoruz , g2 yi de etrafımda alan görmedim nasıl bende pek bilmiyorum açıkcası. z1 ee bi türlü kanım ısınmadı bnm içinmidir bilmem bi albenisi yok gibi. :S
cebrail68 link=topic=70887.msg813422#msg813422 date=1387556624' Alıntı:
en güzeli nokia 1020 ..kamera ve dayanıklılık süper

umutyolculuk link=topic=70887.msg813431#msg813431 date=1387557524' Alıntı:
Kamera dayanıklılık stabillik arıyorsan Nokia lumia 1020 şiddetle tavsiye ederim
nokia almayacağım malesef.
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=70887.msg813433#msg813433 date=1387557658' Alıntı:
S4 ben kullanıyom memnunum diğer seçeneklerini bilmem. .
Bu tlf de istediğin herşey mevcut son teknoloji
evet teknoloji yönünden gayet üstün abi , düşünüyorum bnde s4 ü

cebrail68 link=topic=70887.msg813443#msg813443 date=1387558497' Alıntı:
Abi neden nokia tercih etmiyorsun.Kötü bir yanı varsa söylede bizde bilelim :)
yok be kardeşim ezelden nokia kullandım hala da kullandığım telefondur nokia hiç birşey kötü değil , tek yanı Mağzası nokia mağza çok kısıtlıyor malesef. onun için almayı düşünmüyorum. :)

alipasalierkan link=topic=70887.msg813468#msg813468 date=1387560347' Alıntı:
Tokmakçı senide benim gibi kesecek tek telefon var. Oda Samsung Galaxy S4 Zoom...;) Aldım kullanıyorum. Kamerayı artık pek taşımam yanımda...:D
kamera olayı iyi ama çok kaba bi telefon yahu :D
memory43 link=topic=70887.msg813517#msg813517 date=1387562224' Alıntı:
ali xperia z1 derim diğer telefonlara göre bence sağlamlık var ve diğer özellikler benimde niyetim Z1 de ok-*-s
çoğu kişi senin gibi z1 diyor abi bi değerlendirmeye katacağım o telefonuda.
m_koyuncu70 link=topic=70887.msg813526#msg813526 date=1387562817' Alıntı:
teşekkürler.

buda iyi bak ;D

cevirmeli_telefon.jpg

Saydığın her telefondan arkadaslarımda var.
İçlerinde en uzak durman gereken ıphone.Eğer özelliklerini karşılaştırırsan 5s in en ezik olduğunu görürsün.
Benim tavsiyem kesinlikle Z1

Benim düşüncem telefon alırken her açıdan olaya bakmak lazım. Gerek sistem, gerek teknoloji, gerek yardımcı programlar. Ben kesinlikle s4 diyorum. Bir telefonun sadece kamerası iyi, su geçirmiyor, fiyatı ucuz veya şekli güzel vs. gibi tek bir sebeple alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Çoklu bakmak lazım konuya, her açıdan incelenip genel olarak hangisi üstünse o alınmalı. s4 aldığın zaman sadece Android dünyasına değil, başlı başına koca bir Samsung dünyasına gireceğini unutma. Diğerlerinde bunu bulamazsın. Hepsi androiddir görünürde ama Samsung gibi özelleştirme ve geniş imkanı hiçbirinde yok. Yani sistem içinde sistem kurmuşlar. Neredeyse s5 çıkacak, hala s2 ' ye güncelleme veriyorlar. Hatta fiziksek olarak imkanı varsa yeni çıkardıkları ürünlerdeki özellikleri güncellemelerle eski telefonlara dahi kazandırıyorlar. Diğer markalarda bunun mağdurluğunu yaşamış biri olarak söylüyorum.