maket ıphone u gerçek diye sattılar !!!

arkadaşlar bu kadarda olmaz dedirtecek olaylar oluyor ülkemizde adamlar ıphone a birebir benzeyen kasa üretip ekran bölümünüde siyah ince cam üzerine lazer kesim sistemiyle elma deseni ve batarya zayıf olarak çizimini yaptıktan sonra kasanın içine orjinal ıphoneun ağırlığı kadar kurşun yapıştırıp bu ekrandaki elma deseni ve batarya zayıf yazısının arkasınada beyaz led ampul saat pili yerleştirip yine kasada bulunan açma kapama düğmesine basit bi düzenekle yerleştirmişler... diceksinizki neden ?orjinal ıphone satın aldığınızda açma düğmesine bastiğınız an ekranda elma ve batarya zayıf yazıyor ... kimine sıfır diye kutusunun içinde 400 500 liraya satmışlar alan kişi düğmesine bastığında bakıyor ekran da elma ve batarya yazısı satıcı hemen abi sıfır mal sen sarz edecen evde diyor ;D birde adamlar özellikle otobüs ve tren garlarına tezgah kurup abi abla cenazem var memlekete gidecem param yok telefonumu al bilet yol paramı ver razıyım deyip 50 100 150 ne koparırsa vatandaşa itelemişler anlş-*s

Ynt: maket ıphone u gerçek diye sattılar !!!

bizim evdeki televizyon kumandalarının içindende ses geliyodu sallayınca. Merak edip açtım içinden kurşun çıktı,silikonla yapıştırmışlar odakurtulmuş ordan :D 2 kumandanın 2sindende çıktı.. Bunu niye yapmışlar anlamadım kendi kendime acaba diyorum bu çinli yan sanayiciler orjınalinden daha hafif yapıp gramajını ayarlamak içinmi yaptılar :S

anayurtlu 3105d link=topic=70903.msg813700#msg813700 date=1387581123' Alıntı:
bizim evdeki televizyon kumandalarının içindende ses geliyodu sallayınca. Merak edip açtım içinden kurşun çıktı,silikonla yapıştırmışlar odakurtulmuş ordan :D 2 kumandanın 2sindende çıktı.. Bunu niye yapmışlar anlamadım kendi kendime acaba diyorum bu çinli yan sanayiciler orjınalinden daha hafif yapıp gramajını ayarlamak içinmi yaptılar :S
olabilir çünki plastiği kasası orjinalinden çok çok hafif olacağı için tüketici bu neya kağıt gibi yere düşşe kırılır gibi düşünüp almıcak adamlarda kurşun yapıştırıyo napsın zuha-*-s

Bu olayi bende duymusutum fakat sifir olarak değilde paraya sikistim 100-150 TL te birakicam deyip satiyorlarmis. Niye acilmiyo deyince sarji azaldi bi diyolarmis.

Çok uyanık olmak lazım otobüs ve tren garlarını seçmelerini ben o an yetişmen gereken bir yer var ve dikkatinin zayıf olduğu bir an bundan istifade etmeye çalışayım diye düşünüyorlar.Aklınızı bir şekilde çelmesine izin vermeyin.

Herseyi kilifina uyduruyorlar dedemide otogarda bu dolarlari bize türk parasina cevir amca diye kandirmislar dedemde iyiliginden bozmus eve bi geldi para banglades parasi ve gecersiz :D