BUGUN KAYSILARI SATTIM

bugun sabah topdancıyla gittik 110 luk kayısıları kilosunu 4.300 tlden sattık 140 lık kayısılarında kilosunu 3.300 tl den sattık 1 tl ucuza gitti ama piyasa düştü depodada daha kayısı kaldı işlh bu parayla ya traktörümü değiştirecem yada bir münubüs almayı düşünüyorum

Ynt: BUGUN KAYSILARI SATTIM

zehriduman link=topic=70931.msg813971#msg813971 date=1387647360' Alıntı:
bugun sabah topdancıyla gittik 110 luk kayısıları kilosunu 4.300 tlden sattık 140 lık kayısılarında kilosunu 3.300 tl den sattık 1 tl ucuza gitti ama piyasa düştü depodada daha kayısı kaldı işlh bu parayla ya traktörümü değiştirecem yada bir münubüs almayı düşünüyorum

sana şu phantomu alalım abi? :) şaka bi yana bereketli olsun 110luk 140lık demişsin onlar ne abi boylama ölçüsümü?

bende 15 gün önce 105 tanesi 1 kilo olan kayısıları 4500 den verdim temmuzda 6000 tl veriyolardı biz 7-8 olsun diye bekledik ama evdeki hesap çarşıya uymadı 2004 yılında 1 kğ sini 4200 liraya satmıştık şimdi 9 yıl sonra geldiğimiz durum ortada üç beş tane büyük esnafın elinde kayısı piyasası almazlarsa fiyatlar tepeteaklak aşağızehriduman kardeşim kayısılarda dolu yarası çil vs varmıydı rengi işçiliği rengi nasıldı benim sattığım birinci kaliteydi

hemşerim hayırlı kazançlar allah bereketini versin . özkan bey lezzet bakımından pek bişet farketmi yo ama irinin albenisi var iri kayısıda 4 kğ taze kayısıdan 1 kğ kuru çıkıyor küçüklerinde ise iriliğine göre 6-7 kğ den 1 kilo kuru kayısı çıkıyor

Allah yedirmeyi nasip etsin. kayısı işi bizim kuru üzüm işine dönmüş sezonda kuru üzümün kilosu 5,5 - 5,8 tl yi gördü şu an 4,5 - 4,8 tl lerde geziniyor. Üzümdeki sorun şu neredeyse tüm işletmeler irandan mersindeki depolarına kuru üzüm getirtip işleyip türk üzümü diye sattı dışarıya.
Büyük ihtimalle giden mallardaki kalite sorunu seneye olacak pazar payımızı da azaltacak. Şu an çiftçilerin elinde depolarında ya da açıkta hayli üzüm var ama bize iyi fiyat vermek yerine irandan getirtip türk üzümü diye satıyorlar ve buna dur diyende yok.

UÖZKAN.77 link=topic=70931.msg813994#msg813994 date=1387649144' Alıntı:
Demekki büyüğü para ediyo.. acaba lezzetaroma açısından da öylemi..

Hayrını gör..
lezzeti fark etmiyor sadece büyüklüğü ve küçüklüğü var kayısıda birde leke durumu dolu yeme durumu ve çil durumu var bunlrdan zarar görmezse sezonda iyi fiyata gidiyordu sonbaharda 5.50 verdiler 110 luğa vermedim şimdi ucuza gitti şimdidde vermeseydim dahada düşek fiyat ve gelecek yıla depoda yer kalmıyacakdı hayırlsı bakalım

memduh44 link=topic=70931.msg814002#msg814002 date=1387650209' Alıntı:
bende 15 gün önce 105 tanesi 1 kilo olan kayısıları 4500 den verdim temmuzda 6000 tl veriyolardı biz 7-8 olsun diye bekledik ama evdeki hesap çarşıya uymadı 2004 yılında 1 kğ sini 4200 liraya satmıştık şimdi 9 yıl sonra geldiğimiz durum ortada üç beş tane büyük esnafın elinde kayısı piyasası almazlarsa fiyatlar tepeteaklak aşağızehriduman kardeşim kayısılarda dolu yarası çil vs varmıydı rengi işçiliği rengi nasıldı benim sattığım birinci kaliteydi
benimde kalite işilik birinci sınıftı yanlız bu sene çok çil vardı 10 tanede birtanesinde çok küçük olmak şartıyla leke vardı 30 kuruş ondan kıstılar sezonda satılan kayısılar daha iyi son 4 yıldır malatyayıda aşan kayısı üreticileri var malatya ve çevresinde 2 yıl kayısı tutmazsa bile depolardaki kayısılar yeterli dünyaya önceden dua ediyordukki tutsun şimdi dua ediyoruzki tutmasın

DemirdöğeN link=topic=70931.msg814073#msg814073 date=1387656054' Alıntı:
bereketini gör kayısıların cinsi ne
kabaaşı ve hachaliloğlu birazda soğan oğlu ve bir kaç ağaçda şeftaliye benzer bir aşı var yemeliği çok güzel ama patik olmuyor busene 100 dönüm yeri dikmeyi düşünüyordum ama bu gidişle olanıda kesecem herhal

ali_durmuş link=topic=70931.msg814465#msg814465 date=1387733218' Alıntı:
hayırlı olsun bol kazançlar. bu sene hiç bizim buralarda kayısı görmedim.
valla biz tonlarca gönderdik ama alıcılar nereye götürdüyse bilemem onlara sormak lazım büyük ihtimal çoğu yurt dışıdır arap ülkelerini gözüne kesitrmişler rus pazarı kapanınca araplar merak sardı iç piyasada kurusu fazla tüketilmiyor