12 sonuçtan 1 ile 12 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  06 Ekim 2012
  Şehir
  Nevşehir
  Mesajlar
  773
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  FARKINDAMIYIZ !  Öncelikle İyi Akşamlar Arkadaşlar. Hepimizinde Bildiği Gibi Ülkemizin Genel Olarak En Önemli Sorunlarından Biride Kuraklık. Bildiğiniz Gibi Ülkemiz Çeşitli Zamanlarda Lokal Ve Genel Olarak Çok Büyük Kuraklıklar Geçirmiştir En Son Örneği İse 2003-2008 Kuraklığıdır. Ülkemizdeki Kuraklık Sorunun Bilimsel Olarak Açıklanması Topoğrafyadır.( Konya 320 mm Yağış Rize 2400 mm Yağış ) Birde Son Zamanlarda En Çok Kamuoyunda Yer Tutan Konu Küresel Isınmadır.(Gerçekliği Göreceli Olarak Değişebilir). Bir Kaç Gündür Haberlerde Görmeye Başladık Doğu Akdeniz ' de Kuraklık Haberlerini Çukurova Yani Adana Osmaniye Hatay Mersin ' de Son Dönemde Çok Büyük Kuraklık Var Bazı Tnaıdıklarımız Ektiği EKinlerin Çıkmadığını Söylüyorlar.Kuraklık Olağanüstü Olarak Adlandırılıyor Adana Merkeze Yaklaşık 1.5 Aydır Yağış Düşmüyor. Peki Diğer Bölgelerimiz Nasıl Doğu İç Batı Ben İç Anadoluyu Aktarayım Nevşehirli Olarak Durumlar İç Açıcı Değil Yağış Lokal Olarak Yağıyor Ekinler Çıktı Ancak -20 Dereceye Varan Soğuklar Tehlike Yaratıyor. Herkez Kendi Bölgesinin Bu Sezonki Durumunu Yazarsa Bilgi Sahibi Oluruz Şimdiden Teşekkürler.

 2. #2
  kubilay07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2012
  Şehir
  Demre-ANTALYA
  Yaş
  23
  Mesajlar
  4,621
  Adı geçen
  15 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Alıntı Sempatiq1 link=topic=70950.msg814388#msg814388 date=1387726464 Nickli Üyeden Alıntı
  Öncelikle İyi Akşamlar Arkadaşlar. Hepimizinde Bildiği Gibi Ülkemizin Genel Olarak En Önemli Sorunlarından Biride Kuraklık. Bildiğiniz Gibi Ülkemiz Çeşitli Zamanlarda Lokal Ve Genel Olarak Çok Büyük Kuraklıklar Geçirmiştir En Son Örneği İse 2003-2008 Kuraklığıdır. Ülkemizdeki Kuraklık Sorunun Bilimsel Olarak Açıklanması Topoğrafyadır.( Konya 320 mm Yağış Rize 2400 mm Yağış ) Birde Son Zamanlarda En Çok Kamuoyunda Yer Tutan Konu Küresel Isınmadır.(Gerçekliği Göreceli Olarak Değişebilir). Bir Kaç Gündür Haberlerde Görmeye Başladık Doğu Akdeniz ' de Kuraklık Haberlerini Çukurova Yani Adana Osmaniye Hatay Mersin ' de Son Dönemde Çok Büyük Kuraklık Var Bazı Tnaıdıklarımız Ektiği EKinlerin Çıkmadığını Söylüyorlar.Kuraklık Olağanüstü Olarak Adlandırılıyor Adana Merkeze Yaklaşık 1.5 Aydır Yağış Düşmüyor. Peki Diğer Bölgelerimiz Nasıl Doğu İç Batı Ben İç Anadoluyu Aktarayım Nevşehirli Olarak Durumlar İç Açıcı Değil Yağış Lokal Olarak Yağıyor Ekinler Çıktı Ancak -20 Dereceye Varan Soğuklar Tehlike Yaratıyor. Herkez Kendi Bölgesinin Bu Sezonki Durumunu Yazarsa Bilgi Sahibi Oluruz Şimdiden Teşekkürler.
  batı akdenizde vve yüksek kesimlerinde yağış olarak pek sıkıntı çekilmedi ekli alanlar için yeterli yağış yağdı yağmayan yerlerede kar yağdı ve eridi sanırım sulama sıkıntısı çekilmemiştir fakat kuyulardaki sular çekilmeye başladı gözle görülür olarak fark ediliyor...

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  06 Mayıs 2011
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  30
  Mesajlar
  593
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Benim yaşadığım yerde kuraklıktan dolayı daha buğdaylar çıkmadı.Ne yapıcaz bilmiyorum ancak böyle giderse ekin de olmıyacak çünkü yağış yok.Kuru ayaz yüzünden her yer don fakat ne yağmur ne de kar var.Yaşadığım yer Çorum Sungurlu .

 4. #4
  NAİL KIZIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14 Haziran 2009
  Şehir
  aksaray
  Yaş
  19
  Mesajlar
  1,724
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  aksaray yağış yok kuru ayaz var ekinler sulananlar cıktı sulanmayanlar kaldı durumlar hic iç açıcı değil

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  18 Nisan 2010
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  33
  Mesajlar
  6,771
  Adı geçen
  66 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Tekirdağ ' ın şarköy ilçesindeyim. Burda da durum genel olarak vahim. Şarköy ' ün kullanım suyunu sağlayan su göletinde 1 haftalık su kaldı. 1 hafta içinde yağmur yağmazsa gölet bitecek. Sonra su yok.

  Dedemin bir lafı vardı: 'Yaz kurağı değil, kış kurağından kork' diye. Ne demek istediği şimdi daha iyi anlaşılıyor.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  23 Ağustos 2013
  Şehir
  yozgat
  Yaş
  33
  Mesajlar
  123
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Bende kendi bolgemi soyleyeyim yozgat akdagmadeni ekinlerimiz cikti tarlayi tutmak uzereyken 15 gun once kar yagdi yaklasik 30 santim ekinleri kapatti uc gundur de kar eriyor ama erisede az eriyor sukur tarlalar beyaz yorganla ortulu allah herkesin gonlune gore versin

 7. #7
  ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Ekim 2010
  Şehir
  Çanakkale - Biga KARABİGA kasabası
  Yaş
  46
  Mesajlar
  4,377
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Geçen yıl bol yağişlı ve afetli bir yıldı, benim arpalar yulaflar olmadı yağıştan, bu yıl yağış az, kurak bir yıl ama hububatlarda sorun yok çıkışları çok güzel , ilk ektiğim yulaflar bir karış oldu .Arpalarda iyi buğday ekmiyorum .
  Ama önümüzdeki yaz sulu tarım için şimdiye kadar yağışlar az barajlar yetersiz , inşallah bundan sonra güzel uygun yağış olur.
  Daha vakit var , ocak şubat , bahar ayları önemli.

 8. #8
  GENÇ EYMIRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13 Haziran 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  25
  Mesajlar
  4,661
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  çorum merkez en son mayısta yağdi kurban bayramında 2parmak yağdi 20gün önce de 4 parmak yağdi sonra hemen dona çekti herg lerde biten var ama düzgün değil bu donlarla zarar görür sanıyorum çorum da daha çimlen mis tarla görmedim

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  06 Ekim 2012
  Şehir
  Nevşehir
  Mesajlar
  773
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Şu Ana Kadar Yapılan Yorumlardan Görüyorumki Bi Kaç Yer Hariç Çoğu Yerde Kuraklık Var. Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır Anlatalım Önlemimizi Alalım

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  07 Mart 2013
  Şehir
  kayseri
  Yaş
  29
  Mesajlar
  560
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  biz tarlaları ektik bereket üstüne yağmur yağdı bugdayı arpayı kurtardık ama baya bi ara yağmadı ,,,şuan da -15 derece gibi soğuklar var gecen hafta ilk defa kar yağdı oda 5 cm anca üzerini kapattı gibi insallah erimeden tekrar yağar...haberlerde izledim çukurova bölgesinde kuraklık başlamış çoğu çiftçi buğdayın çıkması için sulamış...insallah olmaz ama önümüzdeki hasat dönemi bana bu yılı aratacak gibi duruyor.. ALLAH büyük

 11. #11
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,785
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Bizim bölgenin durumu belli 6 ay kış yaz ayları zaten genelde kurak geçer yapılan ziraatle köylü geçimini ancak saglar.
  Suan -20 25 le gidiyoruz. Nisan sonu ne ektiysek o .

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  30 Aralık 2009
  Şehir
  EDİRNE KEŞAN
  Yaş
  47
  Mesajlar
  2,332
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: FARKINDAMIYIZ !  Edirne Keşan da ekilen mahsüller çıktı. yazdığınız gibi yağmur veya kar yok. ismail_17 nin dediği gibi geçen yıl yağıştan benimde arpaları su kesti. yakın köyde kanalizasyon çalışmaları yapılırken alttan kuru yoprak çıkıyormuş. yağış için zaman var gibi ama yıl kurağa bakıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status