sondaj açma maliyeti

arkadaşlar tarlaya sondaj açma maliyeti-pompası vs ne kadar maliyet çıkar..derinliği bilmiyorum..tarlada tabanında su var...devamlı kusuyor sondaj vurdurmak istiyorum.. yaklaşık 50-100 m arsıaanda olur derinlik...negeblli bir arazi yapısı var.. bu işe sondaja devlet destegi var mı?
elketirik işini jenaratörle çözmeyi düşünüyorum..yüksek bir yere taonajlı bir depo veya havuz yapıp basınçla sulamayı düşünüyurum tabi mühendisler ne yöntem verirler bilmiyorum..

Ynt: sondaj açma maliyeti

SEYİT link=topic=70954.msg814817#msg814817 date=1387754608' Alıntı:
sondaj kazarken sakın devletin haberi olmasın ne destegi vercek elindekini almasınlarda gerisini boşver bölgendeki sontajcılarla grş bölgesel olarak fiyatlar degişir
buraya kadar anladık hacım, sen yinede bir fikir ver ver, mesela; metresi kaç para, kılıflama kaç para, bende aynı niyetteyim sonunda 14 dekar bir yer alabildik tabandan 100 metre civarı planlıyorum.

birde anş iyi yap kaya çıktı 40 mtre yeter diyip kaçma çok oluyor yada 100 metre su yok diyip gidiyor ben gele bakayım diyor kuyu göçmüş oluyor işi bilen kişileler yap biz yapmadık ama yan köyde bu iki olayda oldu burda 130 tl su olmazsa yarısı

nailyetek link=topic=70954.msg814821#msg814821 date=1387754758' Alıntı:
buraya kadar anladık hacım, sen yinede bir fikir ver ver, mesela; metresi kaç para, kılıflama kaç para, bende aynı niyetteyim sonunda 14 dekar bir yer alabildik tabandan 100 metre civarı planlıyorum.
ben yazın kazdırdım mt 35 tl den kazdılar kılıf borsuda kuyunun ic genişligine göre degişir kuyu 50 mt 50 mt kılıf borusu yıkanmış dagdan cıkma cakıl 3250 maliyeti oldu 2.5 inc 4 hb dalgıc atacam onlarla beraber 4250 bulur bahceme kazdırıdm

şuan internet yok zor girdim ancak evde bakabiliyorum akşam sıra gelirse bana ...teşekürler hepiniz bilgisi olan yazsın yılllar artık kurak sulu tarıma geçelim diye bir maliyet çıkaralım dedim...yardım edin konu hakkında....

atılgan aysul link=topic=70954.msg814828#msg814828 date=1387754950' Alıntı:
birde anş iyi yap kaya çıktı 40 mtre yeter diyip kaçma çok oluyor yada 100 metre su yok diyip gidiyor ben gele bakayım diyor kuyu göçmüş oluyor işi bilen kişileler yap biz yapmadık ama yan köyde bu iki olayda oldu burda 130 tl su olmazsa yarısı

konuyu yarım kaldı galiba su olmassa yarısı demişin açıklarsan...

köylü link=topic=70954.msg814911#msg814911 date=1387796608' Alıntı:
konuyu yarım kaldı galiba su olmassa yarısı demişin açıklarsan...
Ya o pazarlığınıza göre değişir de arkadaşın demek istediği kuyu kazıldı kompresör uygulandı eğer su çıkmazsa metresi 100 liraysa 50 lira ödüyorsunuz...

abi bende düşündüm sondaj işini biraz araştırdım 40 metre atıcaz bizde 40mt kuyu 40 mt kılıf 8 bg 4 kademe trifaze dalgıç pompa pompa borusuda demirden olacak borular 3' elektrik panosu abonelik işlemleri dahil 10000 lira civarı bir masraf çıktı bulunduğumuz bölgede elektrik olmaması trafo gerekmesi trafo içinde 10000-15000 lira masraf çıktığından askıya aldıkverdiğim fiyatlar biraz yüksek vadeli olduğu için 1+1 yıl vadeli fiyatlar...

ben traktör arkasına takılan jeneratör veya normal jeneratör olarak sadece havuza dolum yapmak için basacagım..ama tabiki mühendisler ne karar verir..bilmiyorum...ayrıca güneş panellerini düşünüyorum düşman çok..korkuyorum elektirik yok var ama ana enerji hattı yüksek gerilim hattı..
arazi enbelli..yüksek yere havuz yapıp sulamayı düşünüyorum...bir yol bulacagız sistem neye elverirse araştıracagım..artık..

köylü link=topic=70954.msg815346#msg815346 date=1387832968' Alıntı:
ben traktör arkasına takılan jeneratör veya normal jeneratör olarak sadece havuza dolum yapmak için basacagım..ama tabiki mühendisler ne karar verir..bilmiyorum...ayrıca güneş panellerini düşünüyorum düşama çok..korkuyorum elektirik yok var ma ana enerji hattı yüksek gerilim hattı..
arazi enbelli..yüksek yere havuz yapıp sulamayı düşünüyorum...bir yol bulacagız sisitem neye elverirse araştıracagım..artık..

diğerlerini mühendisler bilir ama elektriğie gelince köy tvde bir programa çıkıp konuşa bir güneş enerji firmasından yetkililer vardı bende demredeki arazide tarımsal sulama amaçlı düşündüm sistem şu;
20 metre derinlikten 7bg trifaze santrifüj pompa 10 mtlik kot farkı olan havuza dolduruyor
havuzdan 4bglik trifaze pompa çekip seraların bir kısmına servis yapıyor
yine havuzadan 3 bg monofaze pompa 5 mtlik kot farkına seralara servis yapıyor
bi tane 3 bg trifaze ilaçlama pompası
bi tane 3 bg monofaze ilaçlama pompası

bunları aynı anda çalıştıracak şekilde bir sistemdi bu bölgede kurulu güneş enerjisi olmadığından tanıtım amacıyla hiç kar yapmadan kurulum yapacaklarını söylediler(çok zorlasam belkide ücretsiz hibe edeceklerdi tanıtım maksadıyla) kabaca maliyet hesaplaması çıkaracaklarını söylediler daha ses çıkmadı böyle bişey düşünürsen numaraları var bende pmden atabilirim? firma sanırsam 'türkwatt'ı