tt55b yamaclarda

Ynt: tt55b yamaclarda

ne güzel bir tarlaymış öyle adamı verem edecekcinsten aynı bizim yerlere benziyor eyerki sürekli bu tür yerlerde çalışıyorsa 55 lik motor küçük kalır hem motoru hemde kendini yormakdan başka birşeye yaramaz

zehriduman link=topic=71039.msg816571#msg816571 date=1388057705' Alıntı:
ne güzel bir tarlaymış öyle adamı verem edecekcinsten aynı bizim yerlere benziyor eyerki sürekli bu tür yerlerde çalışıyorsa 55 lik motor küçük kalır hem motoru hemde kendini yormakdan başka birşeye yaramaz
bizim burann geneli boyle cekim bana ait motoru suren ise komsu koyden 3 yildr bu sekilde eziyet goruyo bu motor pek buyuk bi arizasida olmadi yani

tt555 link=topic=71039.msg816574#msg816574 date=1388057900' Alıntı:
bizim burann geneli boyle cekim bana ait motoru suren ise komsu koyden 3 yildr bu sekilde eziyet goruyo bu motor pek buyuk bi arizasida olmadi yani
arızayı kastetmedim motor hp küçüklüğünden bahsettim bizim arazilerimizde böyle bizde 240 lık kullanıyorduk olmuyordu iş görüyordu ama eziyetli oluyordu sonradan gold aldık 67 hp çok rahat kullandığında yormuyor adamı gün boyu sürse bile adamı yorulmamış hisediyor dik arazilere küçük motor vurdunmu adam sürüyor ama eziyetli oluyor o araziye en az bir td 65b 3070 minimax yada 3060 koyacan bakacan keyfine

zehriduman link=topic=71039.msg816577#msg816577 date=1388058113' Alıntı:
arızayı kastetmedim motor hp küçüklüğünden bahsettim bizim arazilerimizde böyle bizde 240 lık kullanıyorduk olmuyordu iş görüyordu ama eziyetli oluyordu sonradan gold aldık 67 hp çok rahat kullandığında yormuyor adamı gün boyu sürse bile adamı yorulmamış hisediyor dik arazilere küçük motor vurdunmu adam sürüyor ama eziyetli oluyor o araziye en az bir td 65b 3070 minimax yada 3060 koyacan bakacan keyfine
aynen haklisn ama bzm burada alismis 55 lige baska motora binn olmaz

ismail_17 link=topic=71039.msg816586#msg816586 date=1388059338' Alıntı:
Ne ekilecek buraya, dolu in boş çık, biçmekte ayrı sorun, en iyisi burada mera bırakıp hayvan otlatmak.
valla kardeş böyle arazileri mera bile bıraksan haycan bile otlamaz bu tur arazilere kabinli traktörde girmiyor ekmesi biçmesi sürmesi ayrı bir dert aynı tip arazilerden bizdede var hepsi boş yatıyor ovada adam ekiyor 100 dönüm biçeri balyayı koyuyor 2 günde işleri bitiyor bu tür arazilerde orakdan başkası işlemiyor ve biçmeside 1 hafta sürüyor birde bunu toplayıp potoza veriliyor ondan sonra samanı ve teneyi çekmeside var yani anlıyacağın ovadaki para kazanmıyorsada yıpranmıyor bu tür arazileri işleyen hem yıpranıyor hem kazanmıyor mastarıfıda ovadakindne çok buralarda makina işlemiyor hep kol gücü birde tek ise o adam yaşamıyor adeta çile çekiyor

zehriduman link=topic=71039.msg816591#msg816591 date=1388060375' Alıntı:
valla kardeş böyle arazileri mera bile bıraksan haycan bile otlamaz bu tur arazilere kabinli traktörde girmiyor ekmesi biçmesi sürmesi ayrı bir dert aynı tip arazilerden bizdede var hepsi boş yatıyor ovada adam ekiyor 100 dönüm biçeri balyayı koyuyor 2 günde işleri bitiyor bu tür arazilerde orakdan başkası işlemiyor ve biçmeside 1 hafta sürüyor birde bunu toplayıp potoza veriliyor ondan sonra samanı ve teneyi çekmeside var yani anlıyacağın ovadaki para kazanmıyorsada yıpranmıyor bu tür arazileri işleyen hem yıpranıyor hem kazanmıyor mastarıfıda ovadakindne çok buralarda makina işlemiyor hep kol gücü birde tek ise o adam yaşamıyor adeta çile çekiyor aynn sonuna kdr haklisn bilader

Yamaçlarda deyince bende normal yamaç felan zannettim abi burası çok felaket bir yermiş motor takla atacaktı az kalsın yüreğim ağzıma geldi. Her yerde şartla değişiktir ama bana o tarla yılda 1 motor parası kazandırsa ancak bu şekilde eziyet ederdim ben kıyamıyorum traktörüme :D Siz baya cesursunuz maşallah... Birde traktörün performansı benimkine göre düşük gibi aşağı 4 takviye iniyor yanılmıyorsam. Benim ki normal yamaçlarda seri 1 ile 14 gaz da hiç zorlanmadan iniyor ama yukarı doğru 4 takviye ile çıkıyor düz tarlalar yine seri 1 ile sürerim buda galiba benimkinde turbo ve intercoolerden ve KW nin yüksek olmasından olsa gerek?? Çekim yerin on numara maceranın doruğundasın :D

fahriadak link=topic=71039.msg816635#msg816635 date=1388069673' Alıntı:
Yamaçlarda deyince bende normal yamaç felan zannettim abi burası çok felaket bir yermiş motor takla atacaktı az kalsın yüreğim ağzıma geldi. Her yerde şartla değişiktir ama bana o tarla yılda 1 motor parası kazandırsa ancak bu şekilde eziyet ederdim ben kıyamıyorum traktörüme :D Siz baya cesursunuz maşallah... Birde traktörün performansı benimkine göre düşük gibi aşağı 4 takviye iniyor yanılmıyorsam. Benim ki normal yamaçlarda seri 1 ile 14 gaz da hiç zorlanmadan iniyor ama yukarı doğru 4 takviye ile çıkıyor düz tarlalar yine seri 1 ile sürerim buda galiba benimkinde turbo ve intercoolerden ve KW nin yüksek olmasından olsa gerek?? Çekim yerin on numara maceranın doruğundasın :D
Abi tarlann geneli bole adam cift suruyo bole yerlrde 3 yildr elinde bu adamn traktor ewet cekim yeri superdii

fahriadak link=topic=71039.msg816635#msg816635 date=1388069673' Alıntı:
1 le inse takla bile atabilir allah korusun :)