Zetor 90-Kış Çalışması

Ynt: Zetor 90-Kış Çalışması

Onu besmeleyle çevirmezsen burada hiçbir motor çalışmaz kışın.. çok soğuk :)

Cebrail kardeşim o mandal hemen altındaki akünün şalteri-aç/kapası.. hem emniyet hem kışın akü ayazda boşalmasın..

Tata pikap dondu kaldı bugün onu çekip götürdüm..

UÖZKAN.77 link=topic=71044.msg816659#msg816659 date=1388072450' Alıntı:
Onu besmeleyle çevirmezsen burada hiçbir motor çalışmaz kışın.. çok soğuk :)

Cebrail kardeşim o mandal hemen altındaki akünün şalteri-aç/kapası.. hem emniyet hem kışın akü ayazda boşalmasın..

Tata pikap dondu kaldı bugün onu çekip götürdüm..

Kolay gelsin Umut, mandal orjinal mi yoksa sonradan yapma mı? Rengi orjinal gibi de o bakımdan sordum...

Murat abi mandal orjinal.. hemen altındada kutusunda akü var.. çok güzel dizayn etmişler..

Evet doğru hemen gaza yüklenmek iyi değil.. el gazını açıcık cekili çeviriyom kontağı.. ama sesi baya gür çıkıyo..

Bizim buralarda araban varsa GARAJ şart.. Hidromek dondu, Tata dondu elimizde bi Zetor kaldı.. bugün sanayiye uğradım mazot hortumlarını tesisatcılar gibi cam yünüyle güzelce kapatcaz inşallah..

Rahmetli kayınpeder Anakarada bi araç parklık yer bi daireden iyidir derdi.. kendine hususi park yaptıydı..

Valla bizim bu doğudada aracın varsa garaj şart.. hergün bi macera yaşıyoz :) Çoruh bile kısmen dondu..

umut kardeş güzel paylaşım benım zetorda da var bızım aküler onde ama merak ettıgım hava basıncı neden dusmemıs benımkı aksam stop ettınmı sabaha cogunu kaçırıyor vıdeolarının devamını ıstıyoruz

Yeni kasalarda akü hep kabin sol taraf basamak altında..

Uzun süre çalışmayınca bizdede hava kaçıp tekrar çalışınca hemen doluyo.. garajımız yok fırsat buldukça çalıştırıyom.. hatta bazen çarşıya pazara gidiyom.. Tata pikap var nerdeyse kışın 1 aydır düzgün çalışmadı, verem etti.. Zetoru binek araç niyetine kullanmaya başladım :) hava o yüzden hemen boşalmıyo, boşalsada hemen doluyo..

Sağol Üsame..

Kardeş.. Kar küremeyi belediyeye sorduk.. araçları yeterliymiş yoksa çalışırdık..

O kar küreme aparatı sadece 9 bin tl.. 3 metre eninde.. alınsa hemen sök-tak..

Eymirli kardeş.. Hangi havayı kışlık konum.. o ne.. bilmiyom.. bi açıklarsan..

Şuda bu yaşıma kadar gördüğüm EN İYİ kış çalışması!

Dikkat ilk başlarda dualarla çeviriyo kontağı.. o da kapmış işin sırrını :)

Zetor power!

abi senin zetor da varmı bilmıyorum ama normalde havalı araçlar da kışlık konum vardır eğer havayı boşaltmaZsan DEPODA KI hava su oluyor oda donma yapıyor askerde iken başımıza çok geldi sabah arabanın yanına varıyoz frenler kilit.

Zetorda hava standart 1947 ' den beri..havasız opsiyon :)

Şaka bi yana evet hava var.. dediğin mantıklı havanın nemi bile donar bu kışda.. buyüzden mazot deposunu bile sürekli tam dolu tutuyom, hava kalmasın içinde..

Uzun süre çalışmayınca hava otomatik boşalıyo, tahliyesi var.. çalıştıktan 1 dk içinde takrar doluyo tüp.. içerde panoda en soldaki gösterge HAVA göstergesi..

Gene de sağol yarın bi sorayım bizim ustaya.. teyit edelim..

Şöyle abartmadan el gazını hafifçe çekili çalıştırmak şart buralarda.. ses biraz da ondan..

Gündüzler iyice uzamaya bi başlasaydı.. gün dönümüyle.. yırtardık hepten kefeni..