ARKADAŞLAR 265 S VAR TURBO TAKTIRMAK İSTİYORUM

Ynt: ARKADAŞLAR 265 S VAR TURBO TAKTIRMAK İSTİYORUM

taktırmışken turbo+ıntercooler komple kit taktır daha randımanlı olur fiyatı 2000 2500 tl yi bulur araştırma yap sana tavsiyem 200 300 tlden kaçma avrupa turbo taktır saffer falan iyi değil yerli malı ismini tam bilmiyorum ama switchender mi neydi alman malı galiba çok kaliteli birde carett diye var oda kaliteli bi turbo her traktör ustasına güvenme bu işi yamış defalarca uygulayan ustalara yaptır .. ömründe turbo takmamış adama gitme ben bi ara niyetlendim hazır hevesimi kaçırdı ustanın dediği laf çelik piston pompa ayarına falan gerek yok 2 saatde monte ederim dedi çıktı ;D o yüzden eğer kararlıysan işi bilene taktır

Kardeş benim nacizane görüşüm senin traktöründe yani genel olarak Masseylerde özellikle 200 serilerinde arkaları çok hafif. Yani senin traktörün zaten 4 silindir kolay kolay motor kesilmez ki bunun bir diğer nedeni de arkasının çok hafif olması( çamurda kendini götüremez) benim tavsiyem arka jantların içine her birine 100 er kilo ağırlık attır toplam da 200 kilo eder zaten dışlarda da var. Ancak böyle yaptıktan sonra turbo taktırırsan çekişte ki gücünü gerçekten hissedersin. Aksi takdirde 265 e bırak turboyu 100 beygirlik motor ve teçhizatını attırsan bile tarlada yine çok patinaja kaçar.

fahriadak link=topic=71095.msg820808#msg820808 date=1388685817' Alıntı:
Kardeş benim nacizane görüşüm senin traktöründe yani genel olarak Masseylerde özellikle 200 serilerinde arkaları çok hafif. Yani senin traktörün zaten 4 silindir kolay kolay motor kesilmez ki bunun bir diğer nedeni de arkasının çok hafif olması( çamurda kendini götüremez) benim tavsiyem arka jantların içine her birine 100 er kilo ağırlık attır toplam da 200 kilo eder zaten dışlarda da var. Ancak böyle yaptıktan sonra turbo taktırırsan çekişte ki gücünü gerçekten hissedersin. Aksi takdirde 265 e bırak turboyu 100 beygirlik motor ve teçhizatını attırsan bile tarlada yine çok patinaja kaçar.
ok-*-s Çok doğru .Biz iki sene önce turbo taktırdığımızda arka tekerlere 100 er kg lik 200 kg ağırlık taktık.Obile hafif geliyor. ok-*-s