Kubota ve Askale İle Yaşadığım Sıkıntı

2012 yılında askale otomotivden aldığım 2530 kubato traktöre onunla birlikte sattığınız alparslan marka kepçesi traktöre takıldığında 1 yıldır hiçbir verim alamamakdayız. bir çok arıza ve problemn ile karşılaşıyoruz. defalardca askale otomativden sıtkı ercan bey ile konuşmalarımıza rağmen hiçbir çözüm üretmedi. orjinal ve yetkili servisden ürün alarak cezanlandırılıyoruz. malının hiçbir şekilde arkasında durmayan askale otomativ ürünleri alırken 2 yıl garantili olduğunu söyleyip malı satabilmek için envayi takla atmıştı. konuyla iligili sorunlarımın çözülüp. zararımın tazmin edilmesini istiyorum. tüm hasarlar ve telefon kayıtları saklanmaktadır. gerekli bilgilere sakarya kuboto bayii den ulaşabilirsiniz.

hala aynı ürünleri garantli olarak satmaya çalışıyorsunuz. bugün bayinizi aradık hala bir sürü yalanlarla aynı kepçe ve traktöre iki yıl garanti veriyorsunuz.

Ynt: kabato ve askale sahtekarlık

merhaba foruma hoşgeldiniz. yaşadığınız sorunları daha net olarak yazabilir misiniz? arıza yapan yada bozulan yerler neresi? garanti kapsamına girmiyor mu? herhangi bir parça değişimi oldu mu? sorun hala devam ediyor mu? sorun traktörde mi ön yükleyecide mi? daha detaylı yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.

Sorun traktörde ise bayii ile uğraşmayıp İstanbul Marubeni firması ile irtibata geçin. Eğer Ön yükleyicide sorun varsa tüketici haklarından destek alabilirsiniz. Daha fazla yardım edebilmemiz için Gürkan abinin de dediği gibi sorunun tam olarak ne olduğunu açıklamalısınız.

Arıza. Sanzuman. Çatladı askale. Garantisi. Var enyakın. Servise. Gitdedi. Sonra.kıvırdı. Magruberiyi. Aradım. Borabeyle. Görüştüm. Sana. Traktörü. Satarlarken. Alparslan. Kepçenin. Bu. Traktörlere. Uygun. Olmadıgını. Söylemedilermi. Dedi. Bende. Hayır bana. Satarlarken. Herşeyin. Uygun. Olduğunu. İki. Sene. Garanti. Olduğunu. Üçyüz. Kg. Yük kaldırabilecegimi. Birsıkıntı. Oldumu. Mallarının. Arkasında. Olduklarını. Vs. Atıp. Durdular. Defalarca. Aramama. Rağmen askaleden. Kimseden. Yardımgöremedim. Sakarya. Bayisi. Platin. Otomativden. Yardım. Alarak. Ücretliye. Yetkiliserviste. Yaptırdım İki gün. Sonra. Yeni. Traktör. Alıyormuş. Gibi. Askale. İzmit. Bayini. Aradım. Abi. Traktörde. Kepçede. İkiyıl. Garanti. Sorun. Varsa. Biz. Burdayız. Aynı. Numaralar.

mido link=topic=71105.msg818016#msg818016 date=1388255095' Alıntı:
Arıza. Sanzuman. Çatladı askale. Garantisi. Var enyakın. Servise. Gitdedi. Sonra.kıvırdı. Magruberiyi. Aradım. Borabeyle. Görüştüm. Sana. Traktörü. Satarlarken. Alparslan. Kepçenin. Bu. Traktörlere. Uygun. Olmadıgını. Söylemedilermi. Dedi. Bende. Hayır bana. Satarlarken. Herşeyin. Uygun. Olduğunu. İki. Sene. Garanti. Olduğunu. Üçyüz. Kg. Yük kaldırabilecegimi. Birsıkıntı. Oldumu. Mallarının. Arkasında. Olduklarını. Vs. Atıp. Durdular. Defalarca. Aramama. Rağmen askaleden. Kimseden. Yardımgöremedim. Sakarya. Bayisi. Platin. Otomativden. Yardım. Alarak. Ücretliye. Yetkiliserviste. Yaptırdım İki gün. Sonra. Yeni. Traktör. Alıyormuş. Gibi. Askale. İzmit. Bayini. Aradım. Abi. Traktörde. Kepçede. İkiyıl. Garanti. Sorun. Varsa. Biz. Burdayız. Aynı. Numaralar.
Elinizde bir belge var mı acaba ? Belge yoksa nasıl olur bilmiyorum,haklı olduğunuz açık ama önemli olan kanıtlamak.Sanırım bahsettiğiniz bayiyi tanıyan arkadaşlar vardı belki bir yardımları dokunur.

mido link=topic=71105.msg818016#msg818016 date=1388255095' Alıntı:
Aynı traktöre aynı yükleyiciyle yine aynı garantiyi verdiklerine göre Siz sonuna kadar haklısınızz..

yerinizde olsam ,başka birine arattırıp ,yada bilakis müşteri olup aradaki konuşmaları ses kaydı yaparım.konuşma ve pazarlık anında peki hiç sıkıntı olan varmı bu güne kadar gibi detaylı sorular sorarım .sonrasındada aldığım cevaba göre gerekli yerlerde hakkımı ararım.

tümosan 8095 link=topic=71105.msg818035#msg818035 date=1388256342' Alıntı:
yerinizde olsam ,başka birine arattırıp ,yada bilakis müşteri olup aradaki konuşmaları ses kaydı yaparım.konuşma ve pazarlık anında peki hiç sıkıntı olan varmı bu güne kadar gibi detaylı sorular sorarım .sonrasındada aldığım cevaba göre gerekli yerlerde hakkımı ararım.
abi ses kaydi yapmak suçtur dinlemeye girer

Çağrı link=topic=71105.msg818055#msg818055 date=1388257426' Alıntı:
Ben de öyle biliyorum.Sanırım olası bir durumda delil olarak da kabul edilmiyor yasal olmayan ses kayıtları.
yasal olarak savciliga basvurulup ses kayit izni cikarilmasi lazim oda cok zor.izinsiz alinan kaydin hic bi hukuki degeri yok hakli oldugu davadan haksiz cikar

böyle alışverişlerde sözden ziyade yazılı anlaşmalar sözleşmeler önem taşır bayiler ürünü satabilmek için atarlar tutarlar. Elinizde ön yükleyicinin o traktörde çalışmasında bi engel olup olmadığına dair garanti belgesi var ise her türlü hakkınızı savunabilir Traktörünüzün değişimini veya bedel iadesini isteyebilirsiniz.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71105.msg818062#msg818062 date=1388257956' Alıntı:
Tamamda ses kaydını diğer iki kişi arasında geçen ses kaydı değil kendi konuşması olduğu için bir sorun olmaz. Sanırım
Kendi konuşması ama sonuçta karşısındakiyle konuşuyor karşıdakinin hakkına bir müdahale oluyor.Onun için yine sıkıntı olur.

anayurtlu link=topic=71105.msg818061#msg818061 date=1388257940' Alıntı:
böyle alışverişlerde sözden ziyade yazılı anlaşmalar sözleşmeler önem taşır bayiler ürünü satabilmek için atarlar tutarlar. Elinizde ön yükleyicinin o traktörde çalışmasında bi engel olup olmadığına dair garanti belgesi var ise her türlü hakkınızı savunabilir Traktörünüzün değişimini veya bedel iadesini isteyebilirsiniz.
ya da alpaslan marka kepçenin kubota marka .. model traktörde kullanılmaması gerektiğine dair bir ibare yoksa bu sefer kubota tarafından değil de alpaslan tarafından da birşeyler talep edilebilir.

Sorunu tam olarak söyler misiniz? Açık açık ne olduğunu. Siz traktörü aldığınız zamandan itibaren yaşadığınız sıkıntıyı lütfen tek tek burada yazın. Traktörü nasıl kullandınız. Öyle kullanıcılar gördüm ki malına hiç acımıyor. Çok hor kullanıyor. Sonrada bir durum söz konusu olduğu zaman firmalara suç atıyor. BURADA SİZİ HEDEF ALMIYORUM. LÜTFEN YANLIŞ ANLAMAYIN. Elimden geleni yapacağım. Gerekirse Sıtkı Bey ile birde ben görüşürüm.

Ayrıca ses kayıtları adli suç olarak kabul edilir. Yasal olarak, hiç bir izinsiz kayıt kaale alınmaz.

Ayrıca İsim ve soyisminizi yazarsanız daha kolay çözüme kavuşturabiliriz.

anayurtlu link=topic=71105.msg818061#msg818061 date=1388257940' Alıntı:
abinin saglam bi avukat bulup,bilirkisi raporu ve şahitlerle kendini hakli cikarma orani yuksek,tabi bilirkisi kullanim\surucu hatasi var demezse.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71105.msg818077#msg818077 date=1388258711' Alıntı:
Kızmayın daa
Bence bu bir suç değil yani kendi konuşmasını kayıt.
Misal tv programlarında çokça rastlıyoruz.
Ama genede bir bilene sormak lazım.
estafurullah abi :)