Tümosan 6055 4x4 alan yada kullanan var mı?Görüşlerinizi bekliyorum.

Ynt: Tümosan 6055 4x4 alan yada kullanan var mı?Görüşlerinizi bekliyorum.

abi ben bi mantık yürütüyüm 55-65 beygir traktör bence çabuk boğulur fakat 4 çeker ve tümosan affetmez manevrada yeteri kadar olacağını düşünüyorum hiç yokta 82-80 den iyi olur :) ikinci eline gelincede alırkende ucuza alınıyor saten o yüzden pek sorun olmaz gibi yanlız lütfen konfor aramayın :D

bugün biraz inceledim aslında.
debriyaj çok sert.
gaz pedalı frenin altında. gazdan frene basarken.ayağın hem burnu hemde topuğu takılıyor.
hidrolik kumanda maşalarının ucundaki plastik çok dandik.ele geliyor.
koltuk çok küçük ve dandik.

4x4 düğmesi var.
kontak anahtarı tek model değil.traktöre özel
eksozdan hava filtresine bir hortum uzatmışlar.
hidrostatik yağlı disk fren var.
kabinin içindeki teyp jvc gibi geldi sanki.

ben 6065 motoru alırsam zaten hafifişler için alıcam yonca biçme saman taşıma pancar yükleme tohum ekme vb gibi işlerde ama acaba hb lı balya makisindede güzel randıman alırmıyım sıkıntı yaratırmı balya makinesi alıcam 8195 yerine bunu takarım sıkıntı yaratmassa...

bugün incelerken kabinin ön camını açmak istedim..eksoza dayanıyor ve açılmıyor.fabrikadan mı çıkmış.yoksa kasaba demircisi mi yapmış traktörü .
birde traktör 4.ncü viteste gaz yemiyor.el freni çekilmiş gibi yürümüyor

Kim ne derse desin tümosan on üzerine yok canavar gibi araba diger motolardan kat kat iyi digerkeri daha masraflı teneke parçaları bunun heryeri saglam deriden yapılmış kabin saglam ve konforlu erkunt lar rampada yemiyor bunlar 4 videsle banamısın demiyor 65 tam ideal fazla yakmaz çok yüke girer çok tavsiye ederim bundaki güç hiç bir yerde bulamassınız 4.10 pulluk at yürü 70 diş tırmık at yani gidipte 100 alacağına bunu al diger Traktorlere taş çıkarın çok yakar hem onlar cebine masraf al kralı Türk bogasını işine bak
IMG_20200126_135753.jpg
|
IMG_20200126_135753.jpg

Tumosan 2015 8195 sahibiyim. Tumosanlarun motorlari iyi ama sansimanlari zayif 2017 de bir kez 2020 de 1 kez olmak uzere iki kere sansimani acildi. 2017 de degisen parcalar bir daha degisti. Corumdaki yedek parca bayi traktorun garantisi varsa parcaninda garantisi olur dedi ve fabrikayi aradim onlarda aynisini dedi. Hatta yetkili servisteki ustada bu parcanin omru 1000 saat dedi. 2017 de 3.000 tl ve 2020 de 6.000 tl harcadim. Evet traktor ve yedek parca ucuz ama iscilik ve parca sikintili. Simdi mf 398 veya mf 3105 almati dusunuyorum. Ben ve babam tumosandan biktik. Simdi diyebilirsiniz traktoru hor kullanmissinda o yuzden hata verdi diye babam emekli tank subayidir. Traktorden cok iyi anlar. Traktorun su anki saati 1928 dir. 700 de ve 1700 saatte sansuman acildi. Umarim fikir vermisimdir. Sakin Turk malini kotuluyo diye dusunmeyin.