alırken birkez daha düşünün...!

Sayısal Loto ' dan 760 bin lira kazanan Hasan Tuncel, haraç isteyen akrabaları tarafından öldürüldü

1990 yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazana Cem Postacı oğlunu trafik kazasında kaybetti. Kazandığı parayla emlak işine giren Postacı, bir süre sonra iflas etti.

Ordu ' da 2003 yılında Sayılsa Loto ' dan tek başına 844 milyar lira kazanan Perşembeli Çaycı Hayri Kaya, kazandığı para tükenince tekrar çaycılığa döndü
f7616d65a6c407bd929a21c4c065eeaa_k.jpg

Denizli’nin Çivril ilçesinde marangoz olarak geçimini sağlayan Osman Kaplan, sayısal lotodan 340 milyar kazandıktan sonra ilk yaptığı eşinden boşanmak olmuş. Ardından İzmir’de Pınar Şirin adlı şarkıcıyla 20 milyar lira harcayıp Hilton’da nişan yapmış ve 6 ay sonra ayrılmış. Hızlı yaşayan Kaplan’ın parası kısa sürede tükenmiş. Kaplan; ‘Hızlı bir hayat yaşadım, para bitti.’diyerek paranın sonunu hazırladığını söylüyor.
19c52b258c9b97a4173c6676da86ce7a_k.jpg

53 yaşındaki Mustafa Savgan’ın macerası ise çiçekçi bir kadının kendisine 2 lira harçlık vermesiyle başlıyor. Bu parayla piyango bileti alan Savgan, 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazandı. Savgan, eşinden ayrılmak istedi ama ayrılamadı. “Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım.150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Eşimi de annesinin yanına gönderdim, evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul’a döndüm. Yıl 1985′ti. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği, hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok, sevgisizim ama huzurluyum” diyerek ibretlik hikâyesini anlattı[imghttp://im.haberturk.com/galeri/2013/03/19/425650/041d47ff019d24e8a0ac30eaafdae06e_k.jpg?1388244874][/img]

Evli ve 3 çocuk babası olan Nusrettin Çınar’a da Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar lira çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar, otobüs alarak Turhal’a şehirlerarası otobüs şirketi kurdu. İşleri iyi gitmeyen Çınar, 1995 yılında iflas etti. Çınar yaşadığı olayları şöyle anlatıyor: “Sefa kısa sürdü. 70 milyon kişinin verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin âhı var üstünde, hayrı olmaz. Sonradan araştırdım, kimseye hayır getirmemiş.” Şimdi işsiz olan ve emekliliğinin planlarını yapan Çınar, artık Milli Piyango bileti satın almıyor.

Roger Griffiths 2005 ' te lotodan 1 milyon 831 bin 492 sterlin kazandı. Ancak parasını akıllı kullanamadığı için şu anda hesabında sadece 7 sterlini kaldı. İşte evli ve 2 çocuk babası Griffiths ' i iflasın eşiğine götüren harcamaları.

2005 yılında lotodan 1.8 milyon sterlin kazanan Roger Griffiths ' in ilk yaptığı karısıyla birlikte işini bırakmak oldu.

Kazandığı paranın 50 bin dolarını eski müzik grubu için harcadı. Ancak çıkardıkları albüm sadece 600 kopya sattı.

İşte Türkiye ' den ve dünyadan kazanırken kaybeden Milli Piyango talih-sizlerinin öyküleri: ABD’li Jock Whittaker’in biletine 2002 yılında 410 trilyon lira para çıktı. ABD tarihinin en büyük ikramiyesini kazandıktan sonra 7 defa evi, 3 kez de arabası soyulan, içki ve kumar düşkünü “kovboy Jock” çevresindekilere “Herkesin bir fiyatı vardır” düşüncesiyle davrandı. Aylardır ödemediği federal vergi, 20 milyon dolara ulaşmıştı ama o devletin uyarısını dikkate almadı. Dostlarından biri, içkisine uyku ilacı koyup 2 milyon dolarını çaldı. Torunu olan Brandi Bragg, fidyecilerce hunharca öldürüldü. Jack, bir süre sonra Virginia eyalet mahkemesine başvurarak, “Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı” diyerek iflasını verdi…

Michael Carrol Paranın eğitimi satın alamayacağının kanıtı.. 15 milyon dolar kazanan Michael Carroll parasını arabalara uyusturucuya ve fahişelere yatırdı.

Callie Rogers 3 milyon dolar kazandığında daha 16 yaşında bir öğrenciydi tatile gitti alışveriş yaptı gögüs ameliyatı geçirdi. Şimdi 22 yaşında ama hiç parası yok.

John McGuiness 15 milyonun tümünü arabalara harcadı şimdi bankada kalan 3 milyonun faiziyle geçiniyor.

Ynt: alırken birkez daha düşünün...!

ya bu ülkede hocalar iyi anlatamıyor-ya da halk anlamıyor- yada bu kadar acılara ve ugursuzluga göre göre bile sıralara girerek uzun yollar kat ederek bilet kuyrugunda bekleyip bilet alanlar..bir yerde yanlış var dmektir ya hocalarda...ya halk da - ya da bu ülkeyi ve ekonomiyi yönetenlerde...

tüm dünyada bu olya hüsranla bitiyor...para çıkınca piyangodan inan aklı fikri mantıgı yok oluyor...buna çare bulunamıyor olay bu akıllıda olsan akıl işe yaramıyor...

Adamın biri bu şans oyunlarına 120.000 TL yatırmış şimdiye kadar ama sadece 20.000 TL kazanabilmiş. 100.000 TL çöpte. ' ' Büyük ikramiyeyi kazanana kadar oynayacağım ' ' diyor :). Haberi bulamadım...