Fiat 450 Buğday Ekiminde

Ynt: Fiat 450 Buğday Ekiminde

Maşallah bereketli olsun bu kadar serimi gidiyorsun yoksa telefonmu biraz hızlandırmışolayı. Traktörünün kıymetini bil ağır devirli çok sağlam bir makina hararet ve patinaj bilmez.

ydincbayram link=topic=71138.msg818477#msg818477 date=1388331419' Alıntı:
Maşallah bereketli olsun bu kadar serimi gidiyorsun yoksa telefonmu biraz hızlandırmışolayı. Traktörünün kıymetini bil ağır devirli çok sağlam bir makina hararet ve patinaj bilmez.
Sağolasın, Videoya herhangi bir işlem uygulamadım yani orjinal hali, Bu talanın tabanı sert olduğundan engellemediği için biraz seri ekim yaptık.
Dediğin gibi güzel bir traktör tek vites olmasına rağmen her iş için vites hızı uygun, Denemek için çok sıkıştırmamıza rağmen hareret (Gösterge Taksimatları - Beyaz,Yeşil,Kırmızı) ibresini beyazdan yeşile ancak, en fazla 3 mm geçirebildik.
ByFreST0N link=topic=71138.msg818482#msg818482 date=1388332453' Alıntı:
Baktığında daha çok iş yapacak traktör.
İşi hafif olsada iki defa yağ değişimi yaptık :) Masrafsız ve temiz traktör çıktığı için bakımını ihmal etmiyoruz. Bizde senin dediğin gibi, küçük olsada mecbur kalındığında bir evin işini yerde bırakmaz fikrindeyiz..Teşekkürler.

Cok güzel makina bizdede 71 modeli vardı 38 sene kıllandık cok memnunduk daha sonra takımlar büyüdüğü için sattık.
Mibzerin arkasındaki tırmıkları sonradanmı ilave ettiniz. sonradan taktıysanız kac paraya malodu sormamda sakınca yoktur herhalde

285 ASLAN link=topic=71138.msg819226#msg819226 date=1388425892' Alıntı:
Cok güzel makina bizdede 71 modeli vardı 38 sene kıllandık cok memnunduk daha sonra takımlar büyüdüğü için sattık.
Mibzerin arkasındaki tırmıkları sonradanmı ilave ettiniz. sonradan taktıysanız kac paraya malodu sormamda sakınca yoktur herhalde
Elbette sakıncası yok, Dilediğini sorabilirsin.
2011 de mibzeri eski olarak birisinden aldık her tarafını elden geçirdik 1.500 tl kadar masrafımız oldu, Bahsettiğin tırmıklar ise mibzerin üzerindekiler eğik ve kırklardı dikine duruyordular zaten, Bizde Güngör mibzerden bu tapanları istedik Kargoyla gönderdiler hatırladığım kadarıyla 11 adetini 250-300 tl arası almıştık...

Bu Resimlerde Tamirini Tamamen Kendim Yaptığım O Günlerden.

Kolay gelsin, maşallah bu 450 ' lerin 480 den hiç bi eksiğini görmedim ben bitek ön dingil zayıf görünüyor o kadar, tek vites avantaj oluyor duruma göre, sonuçta 6+2 klasik buçuksuz mf vitesi. R-1 karşı karşıya olması da bi artı benim için, sağlamlık ta öyle, yalnız çok çekişi yok.

ÇeLişki_37 link=topic=71138.msg819381#msg819381 date=1388439840' Alıntı:
Kolay gelsin, maşallah bu 450 ' lerin 480 den hiç bi eksiğini görmedim ben bitek ön dingil zayıf görünüyor o kadar, tek vites avantaj oluyor duruma göre, sonuçta 6+2 klasik buçuksuz mf vitesi. R-1 karşı karşıya olması da bi artı benim için, sağlamlık ta öyle, yalnız çok çekişi yok.
Ön dingil zayıf görünüyor ama MF 265S ' nin dingili kadar yük taşıyabilir, Fazla çekişinin olmaması da belki kilo olarak hafif olmasından dolayı olabilir yoksa motor aksamı tutarlı..