En uygun kredi hangisi

Mrb arkadaslar buyukbas hayvan alabılmek ıcın hangı kredıyı kullanabılırım bu konuda yardım almak ıstıyorum deneyımlı arkadaslar fıkırlerını paylasabılırmı ahırımda 60 tokallık su anda balyası yemı herseyı mevcut fakat hayvan yok cok degıl 10 15 ınek yada duve dusunuyorum fıkırlerınızı merak edıyorum herkese tşkler sımdıden

Ynt: En uygun kredi hangisi

funlowe link=topic=71143.msg818513#msg818513 date=1388334582' Alıntı:
Mrb arkadaslar buyukbas hayvan alabılmek ıcın hangı kredıyı kullanabılırım bu konuda yardım almak ıstıyorum deneyımlı arkadaslar fıkırlerını paylasabılırmı ahırımda 60 tokallık su anda balyası yemı herseyı mevcut fakat hayvan yok cok degıl 10 15 ınek yada duve dusunuyorum fıkırlerınızı merak edıyorum herkese tşkler sımdıden
Bence ufaktan kredisiz baska cunki suan ne olacagi belli degil bosuna riske girme derim..

kredi işi çok riskli. ziraat bankası ortalama maliyeti hayvan bası 1500 lirayı buluyo faizlere aldanma. ahırı sigortalıyolar seni sigortalıyolar inekleri sigortalıyolar +faiz alıyolar. en güzeli kendi sermayenle almak. suanda bırak krediyi elinde hayvanı olan borcu olmayan para kazanamıyo. piyasa çok sakat bu zamanda. ne olucagı belirsiz

kredi kullanıp sadece 2 yıl faiz tutarını ödüceğine ana para hariç varolanla yetinmen en mantıklısı eğer gelirin varsa taksitlerini aksatmadan sana sıkıntı olmucaksa çek ama sen işin tek tarafını düşünüyosun

örneğin 50 bin tl kredi çektin 4000 tlden 12 tane hayvan aldım diyelim..
50 bin tlyi 36 veya 48 ay taksit yaptırdın bankaya mesala bunu en aşşa 65 70 milyar üzerinden banka sana verecektir
65 bin tl desen ve 48 ay taksite bölsen 1350 tl gibi aylık taksit tutarın olucak..

eğer bu taksit miktarı seni zorlamıcaksa artı bu hayvanların yemi suyu iğnesi ilacı ölümü hastalığınada kat içine öyle düşün derim

Güncel durum aşağıdaki tabloda mevcut. 2014 ' te de durumun pek değişeceğini sanmam.

7ysygequ.jpg

01.01.2014 ten sonra kredi şatları çok agırlaşıyor.dün teb bankası 30 hayvanlık-80 dekar kuru arazizisi emekli ve çalışan birine kredi veremedi.

3 yıldan fazla kredi verimeyecek en az peşinat kredi tutarının %30 kadar olacak....

özel bankarların kredi şartları cok agır zaten ozel bankalardan yuksek meblag cekmek akıl işi değil gibi :( kredi içiçn ne kadar ıpotek lazım diye sordugumda bana iki katı kadar teminat göstermenz gerkiyor dedi peki banka hasabında para olması sartmı 4 /1 miktrainda die sordugmda ise hayır gerekmiyor teminat yeterli dedi.
Senin bahsettiğin krediler ticari ve bireysel kredidir buyuk ihtimal ve kredi kartlarına yapılan duzenlemelr

Arkadaşlar bu gün Bereket Tv kanalında Hayvancılık Saati programında bu sıfır faizli hayvancılık kredileriyle alakalı yorumlar getirildi prpgrama Tokat Niksardan katılan bi abimiz bu sıfır faizli kredilerin hikaye olduğunu neredeyse %10 a yakın sigorta vs,giderlerinin tutuğunu çok mağdur olduklarını anlattı kredi çekmeyi düşüneniniz varsa Bereket TV nin veb sitesinden programın tekrarını izlesin mutlaka.

araştırırsan bdk nın karaları ile ilgili açıklamayı buradan yayınladım..
devlet bankaları da agır şart sürüyor o sıfır faizli süsülü kredi bitti...çok büyük yatırm ve inandırcı olmalı..toplanan hayvanların en az biryış kişi üzürnde kaydı şartı aranıyor...vs işler çok uzun..alanlara kolay gelsin .

şuanda yapılabilecek en güzel şey enazından altıncı aya kadar mümkün oldukça bankalara bulaşmamak ve kredi çekmemek

azbuçuk bazı şeyler netleşir altıncı ayda

eger nakitiniz varsa azdada olsa birkaç hayvan alıp başlayabilirsiniz yada hiç almayıp altıncı aya kadar bekleyip önünüzü görün derim ondan sonra karar verirsiniz

bugn ziraat bankasına gidip sordum % 5 ve 1 yıllık kredi dediler baska masrafı olmadıgnı soylediler bu sene mecbur %5 lik faiz oranıyla cekmem gerekiyor seneye kismet olursa diger farklı kredi varsa cekebilirm anca aslında yıllık %5 faizde uygun deilmi?