KURUYEMİŞLİK AY ÇEKİRDEĞİ 2014 FİYATLARI NE OLUR

Ynt: KURUYEMİŞLİK AY ÇEKİRDEĞİ 2014 FİYATLARI NE OLUR

Bu sene başta gelecek sene de para eder,tüm stoklar eridi falan diyolardı ama acayip bir ekiliş olacak hiç sanmıyorum iyi para edeceğini.Hatta çekirdek biraz kötü olsun yüzüne bile bakmazlar alıcı bile bulunmayabilir.Başımıza gelmedi değil mal çok olunca tüccar yüzüne bile bakmıyor,geçen sene kapıda karşılıyorlardı :)

koparanlı 80.4 servet link=topic=71154.msg818991#msg818991 date=1388405830' Alıntı:
Biz bu sene 5 tl den sattık seneye minumum 3 tl yine eder.Bu sene her taraf çekirdek olcak bunuda söyleyim.
3 lira olsa iyi ahmet ama 3 lirayı da bulmaz gibime geliyo ya da en iyi çekirdek 3 liradan falan gider :S belki verimler düşük falan olursa fiyat artar ama bu sefer de verim düşük olacağından aynı hesaba gelir :S

Çagrı şunu söyleyim tadım ın bütün siloları tamamen boşalmıştı ve bu senede açıgı kapatmak için alım yapcak ve fiyatlarda aşagı yukarı tadım 3,8 4 arası tüccarda 3 civarı alır gibime geliyor yıl normal gelirse bu düzeyde gider.

koparanlı 80.4 servet link=topic=71154.msg819069#msg819069 date=1388411733' Alıntı:
Çagrı şunu söyleyim tadım ın bütün siloları tamamen boşalmıştı ve bu senede açıgı kapatmak için alım yapcak ve fiyatlarda aşagı yukarı tadım 3,8 4 arası tüccarda 3 civarı alır gibime geliyor yıl normal gelirse bu düzeyde gider.
Öyle söyleniyor genelde yalnız tadım bu sene de çok çekirdek aldı aslında.Nerdeyse eskiden yüzüne bile bakmayacakları çekirdekleri aldı.Tohum satılma zamanı daha net belli olur talebe göre anlaşılır benim tahminim ama kimi görsem çekirdek ekecem diyo.Bizim icara ektiğimiz birinin tarlası vardı o bile diyo bizim tarlalara çekirdek ekeyim temizleyim güzün size teslim edeyim diyo ev alacakmış :)

Tadımın orda adamlar yaş yaş eletip satıyolardı agır gelsin diye ama yarısının ki geçtedi orası ayrı :) Tadım aldı ama aldıklarını ihraç etti hep tahminimce bu sene fazla dûşmez arpadan yüzümüz gülmüyü bari orda gülsün demi :) Geçtigmz dönem ekmeyenler bir pişman adamlar nerdeyse aglıcaklardi :)

koparanlı 80.4 servet link=topic=71154.msg819081#msg819081 date=1388412335' Alıntı:
Tadımın orda adamlar yaş yaş eletip satıyolardı agır gelsin diye ama yarısının ki geçtedi orası ayrı :) Tadım aldı ama aldıklarını ihraç etti hep tahminimce bu sene fazla dûşmez arpadan yüzümüz gülmüyü bari orda gülsün demi :) Geçtigmz dönem ekmeyenler bir pişman adamlar nerdeyse aglıcaklardi :)
:) Tadım geçen sene öyle çekirdekler aldı ki normal zaman olsa yüzüne bakmazdı :) Aynen dediğin gibi geçen sene şansımıza oldu güzel para kazandık.Bu sene biz de başta ekelim diyorduk da şimdi kararsızız biraz beklemeye karar verdik duruma göre hareket ederiz diye.Bizim tek sıkıntı bu seneki tarlalar çok iyi değil her ürün olmaz çekirdek iyi kötü oluyor heryerde.

Bizim bu tarafların topragı iyi degıl geçtigimz dönemde yaklasık 250 dekardan 7 ton aldık verim az ama para edincede 500 dekar arpadan hayırlı.Bu sene 90 dekar yer var orayıda havalı ile ektirlim diyoruz tek sıra oldumu koca tarla boş oluyor.

koparanlı 80.4 servet link=topic=71154.msg819087#msg819087 date=1388412980' Alıntı:
Bizim bu tarafların topragı iyi degıl geçtigimz dönemde yaklasık 250 dekardan 7 ton aldık verim az ama para edincede 500 dekar arpadan hayırlı.Bu sene 90 dekar yer var orayıda havalı ile ektirlim diyoruz tek sıra oldumu koca tarla boş oluyor.
Bizim de 180 dönüm falan vardı ama her yeri güzel sık değildi seyrek yerleri vardı yani 25-30 dönüm de öyle çıkarsan toplamda 6,5 ton çekirdek aldık.Bu sene de 140-150 dönüm falan var dediğin gibi biz bir de 11liyle arasına kazayak çekiyoruz iyice seyrek oluyor aslında bizim sistem iki sıra yerine üç sıra ekenler de var yani motorun ortasına bir sıra daha denk geliyor kazayakın ortadaki ayakların birini söküp o şekilde kazayak çekiyolar o da anca havalı mibzerle ayarlanır yoksa zor kazayakla ayarlamak

2-3 hafta evel geçen yıl çekirdeği sattığımız toptancı, telefonla arayarak abime çekirdeğimiz olup olmadığını sordu bizde olduğunu söyledik ve öylece kaldı. Bundan 5-10 gün önce aynı alıcı abimle rastlaşınca
-'Çekirdeği sattınız mı?' diye sormuş abimde,
+'Duruyor piyasası kaç lira, alıyormusunuz, alıyorsanız kaça alıyorsunuz' diye sorunca
-'4.50 krş. - 4.70 krş. arası alıyoruz' demiş.
Bakalım Bekliyoruz... İnşallah para eder...

arkadaşlar bu verimleri duydum agzım açık kaldı denizli çivril de en aşagı 500 kg ile 800 e kadar degişiyor dönümde damlama ile sulama yapıyoruz siz bu verimlerde para kazanabiliyormusunuz..

[size=18pt][size=14pt]2014 te ayçekirdeği fiyatları geçen senelerde olduğu gibi dalgalanmaktadır. Kuruyemişlik inegöl ay çekirdeğim bulunmaktadır. Kendi mahsulumüzdür, Eskişehir mihalıçcık da yer almaktadır. 15 ton civarındadır hazır çuvallanmış haldedir.
Telefon numaram 05077739607 ilgilenenlerin telefonlarını beklerim.[/size][/size]