%50 Hibe Ödemesinde Büyük Kesinti Yapılmış

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar %50 hibe destğiyle sağımhane yaptırmıştım 17500 tl hibe gelecekti anlaştığım şirketle ona göre pazarlık yapmıştım ama 600 tl kesinti yapılmış daha öncede hibeyle ekipman almıştım ama o zaman aldığım şirketin hesabına geliyordu bu konuda bilgisi olan varmı bu kadar çok kesinti yapılıyormu ??*-s zaten KDV siz kısmına hibe ödüyorlar. :S :S

Ynt: %50 Hibe Ödemesinde Büyük Kesinti Yapılmış

yukarıdaki yazılı iki msjdan anladıgım kadarıyla ortalama % 4 civarı kesinti var

gerçi kesinti olmayan birşey de yok da her yerden kırpıyorlar
mesela bugdaya 5 kuruş veriyoruz derler aslında o 4 kuruş bunuda birçok kişi bilmez
yaptıgımız masrafları ve yaptıkları kesintileri saymıyorum bile

yani birsürü yerde var bu oyun
bunun adıda yasal soygun sanırım

bende busene zeytin hasat makinası aldım
önce 3750ye anlaştım sonra bayi 4500 oldu dedi kavga gürültü 4000e anlaştık tekrar ve parayı komple yatırdım daha da çekmedim yattımı bilmiyorum
faturalandırdıgı rakam 3750 lira ödedigim rakam 4000 lira
ve işin komigi aynı makinayı peşin almak şartıyla 3-4 yere sordum 2500 ile 3000 araısnda degişen fiyata peşin satıyorlar ne anlamı kaldı destegin ozaman

illaki dürüst olmayıp bir mal alırken faturayı yüksek kestirip haksız kazançmı saglamamızı istiyorlar acaba

zaten bu hibe olayı çıktı çıkalı aklıam gelen hertürlü ekipman 2 katı fiyata çıktı
hibenin destegin ne anlamı kaldıysa :D

hata bizde hibeyle falan hiç ugraşmayacaksın
gideceksin parayı cebine koyup pazarlık yapıp peşin alacaksın satıcıların agzının kokusunu çekmeyeceksin lazımsa para kendiler yalvarsın bize

bu kesinti olayını ben bulunduğum yerdeki ilçe tarım ve banka müdürüyle bilakis kendim görüşüp sordum.ilce tarım bizle alakası yok diyor.banka müdürüde hesaba yatan para bu,bizde kesinti yapmıyoruz.devlet kendi kesiyo ,bu tür desteklerdeki kesinti için bi fon kurmuş devlet oraya aktarılıyormuş .artık ne derce doğru bilmiyorum.

ben 1 ay önce alaboranın hibesini aldım hiç kesinti yok dedikleri kadar verdiler onuda hisarlar söyledide haberim oldu para hesaba yatalı 1 hafta olmuş.şükür ödedim borçtan kurtuldum.

anlş-*sarkadaşlar bakanlık ödemeleri ziraat bankası aracılığıyla yapıyor.bankada %4 komisyonu babası olsa kesiyor.yani devlet sağ eliyle verdiğinden sol eliyle kırpıyor amma iyi be... anlş-*s

Bu gün bankadan çektim ödemeyi net 17500 tl nin 700 tl sini kesmişler %4 kesinti yapılmış firmayla görüştüm 700 tl yi cebimden ödemek zorunda kalıyorum bence çok saçma bir uygulama destekten kesinti yapılırmı iyice araştıracağım bakalım tam olarak ne diye kesmişler.

Gönül ister kesinti yapılmasın , yapılacaksada başından bilgimiz olsun ona göre hesap kitap yapalım.
En azından bir devletten bir fayda görüp alet sahibi olduk. Buna şükür demek geliyor içimden. :)