traktör kredileri sıfır ve ikinci el hakkında..

04.10.2008
4,134
195

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]mrb arkadaşlar.. sıfır ve ikinci el kredileri hakkında bilgisi olanlar ve kullananlar biraz bilgi verebilirmi.. hangi bankalar avantajlı.. ne gibi avantajı ve dezavantajı var.. bu konularda bilgisi olan arkadaslar bilgi veririse seviniriz.. bu konuda arastırmada bulunan varmı?? sıfır traktör kredisiyle ikinci el traktör kredisi arasında fark varmı vade farkı varsa nekadar..[/size][/size][/size]

Ynt: traktör kredileri sıfır ve ikinci el hakkında..

Bu konuyu bende merak ediyorum...Güzel bi konu açmışsın teşekkürler....

Bildiğim kadarıyla leasing, banka kredisi ile almaktan daha hesaplıya geliyo...

ben biraz bişiler biliyorum açıklayim :
2. el traktörlerde max. 3 yıl vade ile alabiliyorsun... Faizini pek bilmiyorum
0 traktörlerde ise 5 yıl vadeli % 50 faiz işler... en avantajlı banka ise T.C. Ziraat Bankasıdır... alacağın ürünün % 25 peşinat ödersen geri kalan ücrete 5 yılda % 33 faiz ödersin diğer bankalara oranla % 17 daha az faiz ödersin bu % 17 faizi devlet ödüyor...

Örneğin 100.000 YTLye bir traktör aldın... Bu traktörün %25ini peşinat olarak verirsen (25.000YTL) geri kalan 75.000 YTL ye % 33 faiz işler 24.750 YTL faiz işler... faizle beraber 99.750 YTL yapar bunuda 5 yıla bölersek Yıllık 19.950 YTL ödemeniz gerekir...

Bir zamanlar biraz araştırmıştım belki lazım olur diye şimdi lazım oldu :D

Biz peşin aldığımız için leasing ve krediden anlamam. Fakat peşin olunca sankim daha uygun oluyor. Hem malında sahibi oluyorsun. Euro ' du faizdi düşünme derdinde yok. Yurt dışındaki gibi sistemler uygulansa bence daha cazip olabilir.

alipasalierkan link=topic=8004.msg84064#msg84064 date=1223757310' Alıntı:
Biz peşin aldığımız için leasing ve krediden anlamam. Fakat peşin olunca sankim daha uygun oluyor. Hem malında sahibi oluyorsun. Euro ' du faizdi düşünme derdinde yok. Yurt dışındaki gibi sistemler uygulansa bence daha cazip olabilir.

:) süper. bizde 20 senede bir taksitli anca alıyoz :)

alipasalierkan link=topic=8004.msg84064#msg84064 date=1223757310' Alıntı:

Biz Erkan Abi ' yle aynı dönemde aldık traktörleri..Ama o zaman peşin alınca daha pahalıya geliyodu..Kdv %1 ' di Leasing ' le daha ucuza geliyordu...Biz Leasing ' le aldık fakat borçlandığımız para mevcuttu onu bankaya faize yatırdık...Hem faizinden yararlanıyoruz hemde traktörü ucuz almış olduk... :D

biz tümosanı peşin aldık taksıt yapsaydık 3seneye boldurcektık ama sımdı bi senede oldu bitti ama sımdı soyle bişey var tarlası cok olmayanlar yenı traktor alırsa ve bunu yıllık taksıtle oderse mesela 5senelıkse 5 sene o traktore calısır bunun ne anlamı kalır