el feneri seven.el fenerleri hakkında bildiklerinizi unutun

bence el fenerleri hayatımızda hep olması gereken bişey.teknoloji gelişirken onlar yerinde durmuyor tabiki :) sahsen ben severim ve paraya acımam alırken hobim.tavsiyede ederim her yere para döküyoruz bi 200 tlde yasamımızda ona versek çok değil. aşagıdaki en gelişmiş ürünlerden bi tanesi olan nitecore markasının tm(tiny monster) 26 modeli 3500 lümen gücünde ve üzerinde durum göstergelerimevcut ülkemizde 1300 tl civarı yurt dışından ise 300 dolar seviyesinde alınabilir.ben marka olarak ise FENİX i tercih ederim.
http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=75#.UsHoc9JdUbY
Nitecore TM26 QuadRay
Champ in Darkness - Nitecore TM26 3500 Lumens Flashlight!

Ynt: el feneri seven.el fenerleri hakkında bildiklerinizi unutun

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71177.msg819394#msg819394 date=1388440413' Alıntı:
Bende severim ama buda cok para be kardeşim.
bu cok para ama belli başlı markaların 150-300 tllik modelleri inanki hakkını sonuna kadar veriyor çifçi adama özellikle şart
su markaları öneririm fenix,nitecore,olihgt,klarus,ledlenser,surefire hepsi boyutlarına göre mükemmel.

anayurtlu 3105d link=topic=71177.msg819407#msg819407 date=1388441069' Alıntı:
Cami önlerinde 10liraya veriyolar ;D
onlardan bol bende :) 3500 lümen demek erkuntun tüm lamabaların açık hali demek :D 55 watlık bi halojen 700 lümeni anca bulur :D birde bunların tümünde devre var ve pil bitene dek ısık siddeti aynı kalır.

körsaban link=topic=71177.msg819412#msg819412 date=1388441465' Alıntı:
onlardan bol bende :) 3500 lümen demek erkuntun tüm lamabaların açık hali demek :D 55 watlık bi halojen 700 lümeni anca bulur :D birde bunların tümünde devre var ve pil bitene dek ısık siddeti aynı kalır.
illaki vardır bi lümen :)
Benimde bi tanıdık var el feneri hastası emniyetten emekli :) işte sayıyor bunu istanbuldan aldım şunu urfadan aldım :)

UÖZKAN.77 link=topic=71177.msg819414#msg819414 date=1388441608' Alıntı:
Yeri geldimi değer o paralara da.. bize millet olarak basit-pratik ve ucuz hatta beleş şeyler lazım :)

Bıçak bileyicileri hakkında bildiklerinizi unutun.. dünyanın en iyi bileyi..

the best knife sharpener in the world!!! YOU ALREADY HAVE IT!!!!
iyimiş :D benim demek istediğim av bayi vs yerlerde zaten yüksek fiyatlara satılan bir sürü fener var ama 20 liralık seyleri 100-150 tlye iteliyolar o parayı vermişken gercekten hakkı olan orjinal ürünlere vermek bu ürünler belirli standartlarda üretiliyor diğerleri ise uydurma

Böyle şeylere verdiğim paraya yanmam da kullanmadığıma, lazım olmadığına yanarım.. epey çakı-bıçak var..

körsaban link=topic=71177.msg826277#msg826277 date=1389547093' Alıntı:

Biri Çin malları dandik kalitesiz mi demişti;

%100 Çin malı ama kaliteli de üretiyorlar, her paraya mal war....Bu el feneri konfigürasyonuna göre 100-400$ arasında satılıyor...

Kim derdi bu günleri de görecek Çinliler....

Hermiyas link=topic=71177.msg826281#msg826281 date=1389547563' Alıntı:
Biri Çin malları dandik kalitesiz mi demişti;

%100 Çin malı ama kaliteli de üretiyorlar, her paraya mal war....Bu el feneri konfigürasyonuna göre 100-400$ arasında satılıyor...

Kim derdi bu günleri de görecek Çinliler....
bir zamanlar japonlarda kalitesiz ürünleriyle anılırmış :D çinlilerde aynı suan. led teknolojisine çağ atlatan ülke çin dünyanın en büyük ve en kaliteli led üretici CREE tamamen çinli bi firmadır tüm araç ve tvlerde her alanda çeşitli versiyonları kullanılır.Benimde görüşüm kesinlikle aynı çinde paraya göre mal var ki ne ünlü markalar çinde üretiliyor çinlilerde bu esnada teknoljiyi kapıyorlar.benimde bi kaç tane fenixim var kusursuz işçilği ve işçilik kalitesi var mikro işlemci ile yönetilen bi devresi var turbo modda 5 dakikadan sonra bi alt moda alıyor aşırı ısınmaması için high modda ise 30 dakika kalıyor diğer 3 modda ise sınır yok ,ve bence en güzel yanları her modda pil bitene kadar sabit ısık parlaklıgını koruması. pilin son anlarındaen düşük moda geçerek her 3 dakikada bir flaşör yaparak uyarı veriyor.ve üzerindeki veriler uluslar arası kuruluş olan ANSI F1 standarlarına uyumludur.

ayrıca dakar da vokswagenin aydınlatma sponsoru.

güzel bişey bunlar bende bugün aldım buna benzer bişey su geçirmez yaklaşık 50-60 metredeki levhadaki yazıyı okuya biliyom, 30 liraya aldım, ne kadar kullanışlı olduğunu ilerleyen zamanlarda görecem.

güzel bilgi teşekürler. gece kulüplerindeki havaya yazı yazan projektör gibi aydınlatıyor gerçekten güzel aletmiş nitecore tm26. körsaban sen bu işten bayağı anlıyon galiba.

bu gözüne tuttuğun anda 5-10 dakikalığına geçici körlük yaratan fenerler varmış gaspçılar için. bir anlık fotoğraf makinesinin flaşı gibi parlıyormuş adamı bir anda kilitliyormuş, bu fenerler hakkında bilgin var mı hangileri onlar. hırsız ve gaspçıları etkisiz hale getirmek için biber gazından daha güzel bişey bence.

dengesiz link=topic=71177.msg827215#msg827215 date=1389645522' Alıntı:
güzel bilgi teşekürler. gece kulüplerindeki havaya yazı yazan projektör gibi aydınlatıyor gerçekten güzel aletmiş nitecore tm26. körsaban sen bu işten bayağı anlıyon galiba.

bu gözüne tuttuğun anda 5-10 dakikalığına geçici körlük yaratan fenerler varmış gaspçılar için. bir anlık fotoğraf makinesinin flaşı gibi parlıyormuş adamı bir anda kilitliyormuş, bu fenerler hakkında bilgin var mı hangileri onlar. hırsız ve gaspçıları etkisiz hale getirmek için biber gazından daha güzel bişey bence.
fenix tk 15 modeli bi ara polis için düşünülüyordu 2012 yılında 400 lümen güce sahip bi model.piyasadaki her hangi bi ürünün ürzerinde yazan bi değerin gerçeklik payı çok düşük.bu ürünler ise uluslararası ansı/nema ya göre benim elimde 850 lümenlik bi mdel var yani gözüme tutmayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum çok şiddetli.hangi hayvana tutsan donuyor :)) havadan kuş düşürttüğümü bilirim sadece fener gücüyle