2.Dönem Besi Destekleri Hesaplara Yattı

Ynt: 2.Dönem Besi Destekleri Hesaplara Yattı

mahmutnisa link=topic=71197.msg823873#msg823873 date=1389216688' Alıntı:
Bu destekler ne kadar oluyor ve nasıl basvurabiliyoruz bu destekleri alabilmek icin e 1. Dönem 2. Dönem ne oluyor
Kesilen besilik yerli hayvan başı 300 tl destek veriliyor ilk 6 ay 2. 6 ay olarak 2 dönem veriliyor 5 hayvan ve altındaysa kesim evraklarıyla il-ilçe tarım müdürlüklerine başvurabiliyorsun 5 hayvanın üzerindeyse kırmızı et üreticileri birliklerine üye olman gerekiyor.

Hacım, bu 5 hayvan şartı senelik mi? yoksa tek seferde kesim ile ilgili mi? Mesela ben 3. ayda birde 9. Ayda 5 hayvan kestirsem. Et birliğine üye olmadanbu desteklemeye başvurabiliyormuyum?
Biz ilçede Kırmızı et birliği kurmaya çalıştık, ama sağolsun vekillerimiz pek rıza göstermemişler. Mesele biraz da inada bindi. İldeki et birliğine de üye olmak istemiyoruz. Bu hususta bilgi verirsen sevinirim.

baybars51 link=topic=71197.msg824242#msg824242 date=1389258450' Alıntı:
Hacım, bu 5 hayvan şartı senelik mi? yoksa tek seferde kesim ile ilgili mi? Mesela ben 3. ayda birde 9. Ayda 5 hayvan kestirsem. Et birliğine üye olmadanbu desteklemeye başvurabiliyormuyum?
Biz ilçede Kırmızı et birliği kurmaya çalıştık, ama sağolsun vekillerimiz pek rıza göstermemişler. Mesele biraz da inada bindi. İldeki et birliğine de üye olmak istemiyoruz. Bu hususta bilgi verirsen sevinirim.
Benim bildiğim yıl içerisinde 5 baş ve altı hayvan kestirirsen ilçe tarıma müraacat edip desteklemeden yararlanabiliyorsun 5 hayvanın üzerinde et birliklerine üye olmak gerekiyor,bizim ilçede et birliği kuruldu ne gibi problem çıkarıyorlarki?