kubota 2420 dozer

Ynt: kubota 2420 dozer

Kubo 2420 kazıcı yükleyici olarak iş yapar mı diye anladım doğruysa...

En küçüğünden en büyüğüne tüm motorlar iş yapar.. hatta Kubonun küçük tipte daha iyi başarılı olduğunu düşünüyorum... iyi bi seçimle ufak-tefek bağ bahçe baya iş yapar..

Tam olarak durumu amacı bilemedim... o sınıfta oluru o.. oda çok kolay iş değil bu arada.. kepçe olunca herşey bitmiyo.. 9-10 tonluk kazıcı-yükleyiciler yerleşik taşa toprağa geldimi hopluyo kalıyo!

Ama KESİN bildiklerim;

Elimizde 100 bg 9 ton Hidromek var, kurtağızlı.. o bile tonajın desteğiyle anca o tip işler yapıyo..

Gene Zetor-90 var (ki ÇOK memnunuz).. 5,5 ton kepçeli olarak... kurtağzı yok.. bilerek istemedik.. isterse olsun İŞ GÖRMEZ... traktörde açılır kepçe anca SÜS olur, randıman vermez... marka-model farketmez.. bg gücü ötesinde TONAJ-Dizayn lazım!

Yerleşik taş-toprakda JCB-Hidromek anca iş görür.. traktörler yumuşak, patlamış taş-toprakta anca bişeyler yapar ama büyük 4x4 motorlar..

Ayrıca traktörde açılır ağız hem pahalı hem ağır... külli zarar derim!

TAM amaç nedir bilirsem ÇOK daha faydam olabilir...

tarlaya yol yapmak taşlı arazide iş yapması zor ama grayder bıçağı gibi önüne bıçak takıp tarlaya yol açmak niyetim böyle traktöre bir zarar verirmi açaba

Motora zarar vermez çünkü yol yapamaz o sınıf bi motor! Bırak 24 bg motoru 90-100 ' lük motor bile yer zorluysa gene yapamaz! İnat edersen ya balata, ya kepçe, ya başka biyer zarar görür...

Kar küremede ÇOK basit bi iş değil ama onu yapar..

10 tonluk kepçe yeri geldimi resmen hopluyo çalışırken 4 teker yerden kesiliyo, yerli taşa denk geldimi.. o kadar..

Nette henüz kar küreme dışında yol açan bi motora rastalamadım.. dediğim gibi iş makinasında BG değil TONAJ konuşur.. gücünü değil tonunu sorarlar zaten..

Parasını ver JCB-Hidromek tut derim saati 100 tl civarıdır..

Ha ön kepçe-arka kazıcı ÇOK güzel aparatlar ama hayvan gübresine, taşsız yerlerde çalışmaya...vs. yoksa HER İŞİ yapamaz.. mesela iyi çaplı çürümemiş bi ağacın kökünü yeri geliyo 1 saate anca söküyo JCB-Hidromek... motor işi değil.. çürük küçük çaplıları anca söker..

benim 2420 traktörümün arkasına kar küreği yaptım çok ser çokta yumuşak olmayan toprakta 1 saat te 60 metre yol açtım yolun genişliği 1.50cm yolun kenarının yüksekliği 30-35 cm kadar oldu . benim merek ettiğim traktörün önüne taktığım zaman traktöre zarar verirmi. öne takararsam kar küreğini hem daha rahat vede traktörün itiş gücü daha yüksek olur.

senin fikrin nedir arkadaşım

bende bukadar iş yapacağını tahmin etmemiştim öne kar küreğinin imalatına yarın dan itibaren başlıyorum . bittiği zaman resimlerini göndermeye çalışırım

yükleme kepçesinden grayder bıçağı olur sadece 20-30cm kar küremek için.toprakta sıkıntı olur traktörün gövdesine çok yük biner.