Römork Deyip Geçme

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Motora ÇOK ama römorka nerdeyse HİÇ önem verilmediğini düşünerek... römork çeşitlerini paylaşsak...

Aslında işine göre olsa daha iyi ama neyse şimdilik pek aşina olmadığımız bikaç tip..

Ynt: Römork Deyip Geçme

omerfarukkoc link=topic=71322.msg822283#msg822283 date=1388951777' Alıntı:
Ergun Tuncer ' in Namı Sizin Oralara Kadar Gitti Demek Cevdet Abi :)
evet omer bi arkadas yaptirdi cok iui romork sase kasa cok saglam palazoglunun tir tipi olan romorklari traktore cok yukleniyo cargo 14 tonluk olan modeli class in 100 hp traktorunun onunu tartiyo

Class 100 ' ün burnu tam ağılık dolumu peki..

Bizdede tandem 14 ton var.. Zetor 90 ' ın önü tartamıyo çünkü önü kepçeli.. ama dedğin gibi kepçe olmasa tartar mı yer yer tartar.. çünkü 14 tonu geçtiğide oluyo..

Yalnız motor çekişi açısından en iyisi bu tandemler, arkaya baya biniyo tekerler yere yapışıyo çekiş baya artıyo..

cevo link=topic=71322.msg822734#msg822734 date=1389030991' Alıntı:
evet omer bi arkadas yaptirdi cok iui romork sase kasa cok saglam palazoglunun tir tipi olan romorklari traktore cok yukleniyo cargo 14 tonluk olan modeli class in 100 hp traktorunun onunu tartiyo
Ne Zaman Yaptırdı Abi Bu Sene Mi ?
Ergun Abi Bizim Oralı, İlçemizin Bi Yaylasında Başlamıştı İşe, Sonra Konya ' ya Gitti Büyüttü İşleri, Baya Bi Para Kaybetti Alacakları Toplayamadı Tekrar Bizim Oraya Gelmişti...

Bi Ara Yaptıgı Römorklar İyi Değildi De O Yüzden Soruyorum...

Römorktan Memnun Olmanıza Sevindim :)

bu romork u almayı planlıyoruz taş toplama makinası için sizce uygunmudur taş yükleyip boşaltmak için ?

byk_74582.jpg

cevo link=topic=71322.msg823619#msg823619 date=1389203759' Alıntı:
Claas in on agirliklari full takili yinede tartiyo evet omer bu sene yaptirdi on donerli arka cift dingil yesil renk
Normal Abi Büyük Römork Çünkü...

ikizceli link=topic=71322.msg823635#msg823635 date=1389204847' Alıntı:
bu romork u almayı planlıyoruz taş toplama makinası için sizce uygunmudur taş yükleyip boşaltmak için ?
Bence Uygun...

Ön dönerliyse motorun arkaya binmez, nasıl tartıyo! yanlış mı anladım.. önü kaldır(a)maz ama yokuş aşşağı basabilir..

Taş taşımak için havuz tip ÇOK ideal.. lakin inşallah taban sacı kalındır.. bide bu havuz tipin ikiz dingilini düşünseniz ÇOK daha ideal olur..

Arka kapağı da pistonlu-yağlı değil.. hafriyat kamyonlarını gibi kancalı.. belli bi açıdan sonra kendi açan tip tavsiye ederim..

UÖZKAN.77 link=topic=71322.msg824570#msg824570 date=1389297019' Alıntı:
Ön dönerliyse motorun arkaya binmez, nasıl tartıyo! yanlış mı anladım.. önü kaldır(a)maz ama yokuş aşşağı basabilir..

Taş taşımak için havuz tip ÇOK ideal.. lakin inşallah taban sacı kalındır.. bide bu havuz tipin ikiz dingilini düşünseniz ÇOK daha ideal olur..

Arka kapağı da pistonlu-yağlı değil.. hafriyat kamyonlarını gibi kancalı.. belli bi açıdan sonra kendi açan tip tavsiye ederim..

Taban sacı hardox sac abi çok daynıklı oldugunu söylediler ikiz dingil olanı var fakat fiyatı 2 katı bizim bütçeyi aşıyor.

Kancalı olanıda var fakat bunu çok amaçlı kullanamya düşünüyoruz. hayvan gübresi taşıma, piston sayesinde kapağı istenilen açıda açıp tarlaya serebilmektedir.

Tabanı hardox ise tamamdır..

Lakin kapak yüksekliğine dikkat edin.. taş toplama rahat uzansın..

Ben olsam pistonlu-yağlığı tercih etmem.. o gübre ayarını da arka kapaktan değil damperi yarım kaldırarak yapardım..

Arka yağlı olursa 2 iş olacak, önce onu kaldırcan sonra damperi.. hem 1 iş 2 iş olcak.. hemde ne kadar teşkilat o kadar müşkilat.. yağ-hidrolik pompa.. vs sıkıntı.. yağ eksik olur sıkıntı, hortum parlar-gevşer sıkıntı..

İş makinasının basit-sadesi iyidir derim..

İkiz dingil 2 kat pahalı değilde 1,5 kata alınır ama değer.. 2 sefer yerine 1 sefer atarsın.. motora ÇOK değil tatlı biner çekeri bile ciddi artırır, yatmaya-devrilmeye ÇOK daha ideal..vs

Neye karar verirseniz verin aynısından alıp kullanana bi sorun içiniz-kafanız rahat olsun..

Palaoğlu/özel yapım-demir kırpıntı römorku diye geçiyo.. buna benzer Gürşah/hafriyat römorku da var..

Normal havuz kasalara göre daha tatlı bi kıvrımı var.. yarım havuz denebilir.. vaktiyle inceledim ÇOK hoşuma gitmişti..

Havuz kasa düşünürsem İLK bakacaklarım bu tip olur..