2013 mazot-gübre desteklemeleri askıda

2014 yılı için mazot gübre desteklemeri askıda arkadaşlar, 5-6 gün oldu askıya çıkalı. gidip kontrol edebilirsiniz. ay sonuna doğru ödemeler de yapılır inşallah.

Ynt: 2014 mazot-gübre desteklemeleri askıda

GÜRKAN link=topic=71341.msg822561#msg822561 date=1389011507' Alıntı:
2014 yılı için mazot gübre desteklemeri askıda arkadaşlar, 5-6 gün oldu askıya çıkalı. gidip kontrol edebilirsiniz. ay sonuna doğru ödemeler de yapılır inşallah.
ne yapacağız bu kadar parayı aynı anda vermeseler ya .yakında Ayçiçek desteklemeleride yatar :)

umutmalkoc link=topic=71341.msg822564#msg822564 date=1389011665' Alıntı:
ne yapacağız bu kadar parayı aynı anda vermeseler ya .yakında Ayçiçek desteklemeleride yatar :)
Bu sene seçim ekonomisi olacağına dair ufakta olsa emareler var. Zamanından versinler paramızı herkez işine gücüne baksın. Bu zamana kalması bile geç aslında , çift zamanı yatsa bunlar daha daha faydalı olacak.
Ayçiçeklerine fark ödemesi , yada biraz daha yüksek prim gibi birşeyde yapsalar , en azından geçen seneki kaybımız azalır.

tam hesaplayamadım ancak mazot ve gübre desteği buğday için dekara net 9,6 tl, ayçiçeği için net 13,5 lira gibi bir rakam çıkıyor sanırım. diğer ürünler hakkında bilgim yok.

buğdayda 50 lira mazot, 60 lira gübre harcasak,
ayçiçeğinde 50 lira mazot, 25 lira gübre harcasak.........

Gürkan hocam çok güzel haber bu :) Şaşırmaya devam ediyoruz bu sene.Bende yarın gidip bitki korumaya bir bakayım listeler askıya çıkmış mı?Gerçi mesaj gelirdi hep bu sefer mesaj yok ama dediğin gibidir inşallah.

Şu ayçiçeği priminide kanola primiyle (40kuruş) bir eşitleseler bari geçen seneki zararımızın 3 te 1 i karşılanır.Pek ümit etmiyorum gerçi. :S

gokhanozkan link=topic=71341.msg822825#msg822825 date=1389039831' Alıntı:
bizim bereket tv işini duydular önlem alıyorlar bence ;D

her şey dijital ortamdayken bu askı sistemi ne zaman değişecek.:(
Aslında mesaj olarak askıya çıkış ve kalkış tarihleri çifçilere bildirilecek ziraat odasında ben dile getirdim pek kulak asmadılar.