Traktör arkası santrifüj pompa (vidanjör pompası)

Arkadaşlar merhaba benim bir problemim var.Kışın ahırlarımızın açık kısımlarında yağmur suyuyla karışan katı gübreler kepçeyle yüklenemeyecek kıvamda sıvı hal alıyor.Bu da taşıma ve boşaltmada büyük problemlere yol açıyor şuan dışarı taşmak üzere hayvanlarımızın yarı beline geliyor.Bunun için aslında vidanjör mantığında kullanılan traktör arkasına takılabilen pompa arıyorum.Aşağıdaki videoda örnek pompalar çok işime yarar bunları üreten satan varmıdır acaba ülkemizde.

Slurry 'Kat'

Ynt: Traktör arkası santrifüj pompa (vidanjör pompası)

ismail_17 link=topic=71381.msg823161#msg823161 date=1389118513' Alıntı:
Evet bu pompalar benzer sayılır ama hem güç hemde dayanıklılık olarak yukarıda videodakiler kadar iş yapamaz gibi.Traktör arkası olursa hem rahat çalışır ( yanma, taş girmesi gibi) problemler pek yaşanmaz.Galiba ülkemizde hiç üreticisi yok.

HassaN20 link=topic=71381.msg823156#msg823156 date=1389118200' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba benim bir problemim var.Kışın ahırlarımızın açık kısımlarında yağmur suyuyla karışan katı gübreler kepçeyle yüklenemeyecek kıvamda sıvı hal alıyor.Bu da taşıma ve boşaltmada büyük problemlere yol açıyor şuan dışarı taşmak üzere hayvanlarımızın yarı beline geliyor.Bunun için aslında vidanjör mantığında kullanılan traktör arkasına takılabilen pompa arıyorum.Aşağıdaki videoda örnek pompalar çok işime yarar bunları üreten satan varmıdır acaba ülkemizde.

Slurry 'Kat'

3 wakte kadar bana hatırlat ülkemizde bir satıcı war Alman malı idi ürün yanılmıyorsam... Markasını hatırlasam bulurum da hatırlayamadım....

Bizim köyde bir çiftlikte itfaiyecilerin kullandigi çamur pompası ile inek gubresi ile tankere yükleme yapıyorlar öyle bir pompada iş yapar.