Tarım bakanı cumartesi cnn Türk de saat 20:00 de para dedektifi proğramında

Ynt: Tarım bakanı cumartesi cnn Türk de saat 20:00 de para dedektifi proğramında

Cem Seymen resmen kukla gibi oturdu hiçbir soru soramadı çiftçilerden gelen sorularıda soramadı yazık. Çiftçinin üreticinin hiç bir derdi konuşulmadı gdo nun ve ziraat mühendislerinin istihdamı haricinde

Ynt: Tarım bakanı cumartesi cnn Türk de saat 20:00 de para dedektifi proğramında

politikacı adam politik cevaplar...
ben bu kadar pişkinlik görmedim ..
bazı sorularda verdiği vurdumduymaz umursamaz tavır benim evimde tv nin karşısında utanmama neden oldu o milyonların önünde rahat

Programı izliyordum ancak kısa bir süre tahammül edebildim.İzlemediğim kısımlarda da çok bişey kaybettiğimi düşünmüyorum,aynı tas aynı hamam.

Geçen açıklama yapmıştı diyorki Kuraklık var deniyor evet fakat meterolojik olarak kuraklık varmış tarımsal olarak kuraklık yokmuş :) böyle birşeyi başka kimse söylemez herhalde, %85 az yağış olmuş geçen yıla göre kar yok memlekette araziler çırıl çıplak kalmış adam tarımsal kuraklık diyor halen durumu iyi değil bunun.

Tarimin başına gercekten is yapan , sorunlari bilen ve dahasi bunlari çözecek biri lazim, cumhuriet tarihinin en uzun tarim bakanligi gorevlerinden birini yapiyor sayin bakan, ama bazi konularda bir arpa boyu bile yol alinamadi, sorunlari bilmiyor mu? Çözmek isine mi gelmiyor anlmadim gitti.

fos çıkmıştır ben seyretmenim proğramı..
bu tarım politikası bize göre degil diyorum..ama kimseye anlatamıyorum...

Ynt: Tarım bakanı cumartesi cnn Türk de saat 20:00 de para dedektifi proğramınd

siz gidinde tarimla ugrasmayan vatandaslara sorun tarimi. Bakanin aciklamalarina bakarak: daha ne istiyorsunuz mazota destek tarlaya destek hayvanciligila destek yaptîginiz her iste destek aliyorsunuz. Bende burdan soruyorum nerde bu destek. Hayvancilik yapanlar batma seviyesinde. Cogu da kredi ile calîsiyor aldigi parayi bakaya yatiriyor. Gecen yillarda et fiyati artiverdi. Tuketiciler olmus gibi bagirmaya basladilar et alamiyoruz yiyemiyoruz diye. Ama sunu hesap etmezler her ay odedikleri cep telefon faturalarini, ictikleri sigarayi, gormezler. Sonra ciftciye destek cok bize yok. Oyle olmaz o is davulun sesi karsidan hos gelir Gel sende ciftci ol. Davul nasil caliniyor bak gor. Sozun kisasi devlet desteklerken verdigini fazlasiyla mazottan gubreden aliyo zaten. Bizim aramizi bi dagitiyor. Veren el oluyor guya

Sayın bakan bütün soruları cevapladı adam işi biliyor yemini kendisi üretmeyen hayvancılıkta kar yapamaz bıraksın dedi küçük tarlası olanlarda çiftçilikten vazgeçsin kar edemez dedi mazot fiyatına destek verdikleri için fiyatın değişmesi gerekmediğini belirtti adam birde sunucuya fazla soru sordurmadı

Tarımsal yapıdaki sorun-çarpıklık bakan bile olsa 1 kişinin aşabileceğinin ÇOK ötesinde..

Gene de 3 dönem üstüste o koltuk nasip olduysa ki Cumhuriyet tarihinde ilktir herhal.. 3 dönemde ciddi büyük adımlar atılabilirdi..

Açıkcası tarıma gönül vermiş emek verecek, semaye yatıracaklar çoğalmadıkca bu yapı kolay kolay düzelmez.. özellikle tarımsal eğitim-öğretimin

168. yılını kutladık ama.. tarımsal eğitimde, gençlerin-yeni neslin tarımın neresinde olduğu konusunda ciddi ciddi düşünmek lazım..