balya makinası toplayıcı plastiği

Arkadaşlar merhaba
balya makinası toplayıcı saclarının yerine üretilmiş ikame bi ürün. plastikten üretilmiş olup herhangi bi şekilde kırılma yapmaz. ürün geçen sene yapıldı ve bir sene boyunca farklı bölgelerde denendi ve artık piyasaya sürüldü.
ilgilenen arkadaşlar olursa iletişime geçebilir.
0535 844 34 05

Ynt: balya makinası toplayıcı plastiği

geçen yıl bizim bölgemizdede bir kaç makinacı denedi bu ürünü, esnekliği sayesinde metallere göre daha kullanışlı bir ürün olduklarını belirttiler, böyle bir ürünü kullanıcılara sunduğunuz için sizlerede teşekkür edrim...

Kullanışlılığına laf yok. Pikabı bir taşa, bir kütüğe oturttuğunuz anda, saçlar tabiri caiz ise Ege haritasına dönüyor. Yada bir sınırdan geçerken tekeri çukura düşürmek. 3-5 tane en az değiştirmek gerekiyor. Maliyet birşey değil de zaman kaybı olarak çok kötü. Bir de alt somunlarını sökmek için arka taraftan makinanın altına uzanmak. Kabir azabı gibi.

Pilastiklerde bu sorun yok. Esniyor, sonra hop tekrar eski haline.

Arazisi taşlık olanlara, dikkatsiz kullananlara büyük fayda sağlar. Ayrıca ses açısından da avantajlı olur. Daha sessiz çalışır.

Benim aklıma takılan nokta; tel yamukluğu zaman, plastik sürtme sesi yapmayacağı için yamuk tel ses ile algılanamayacak. Ya da atık çalıştığında farketmeyi geciktirebilir. Bu bir dez avantaj olabilir. Ayrıca sürtünmeye karşı mukavemetleri ne? Isı yüzünden (tel attığında) erime olur mu?

Çünkü atık teli görme, biraz çalıştır, hem saçta, hem de yayda, metal olmalarına rağmen erime oluyor ki plastik ısıya daha dayanıksızdır.

Biz saçları geçen yıl değiştirdik. Hala çil çil. Birdahaki değişime düşünüyorum ama maliyeti yüzünden vazgeçebilirim.

Tanesi 20 liraydı galiba. 17 saç 340 lira. Standart saçlara göre neredeyse 2.5 kat pahalı.

ben geçen sene taktım kullandım. ses yapmıyor ve taşlardan eğilip bükülme olmuyor. 20 liraya almıştım. sezonda 2 tanesi vidaladığımız yerlerden kırıldı o kadarda olur. kırılma sebebi bükülen tellerin kastırması sonucu. yılmaz beyin dediği gibi bükülen teli duyarak müdahale edemiyorsunuz.

sebazios link=topic=71470.msg1000728#msg1000728 date=1431382529' Alıntı:
Kullanabilirsin. Fiyatları da düştü. Şu an tanesi 13 lira civarında olanlar piyasada geziyor. Ha 20 liralıklara oranla ne kadar dayanıklıdır o kısım muallak.
Bizim bölgede bulabileceğimi sanmıyorum konu sahibi hala satış yapıyor mu ?