Türk Traktör'e ödül

Türk Traktör ' e ödül

23.12.2013

Yerli üretime katkılarından dolayı Türk Traktör ' ün de aralarında bulunduğu bazı firmalara ödül verildi.

AA ' nın haberine göre; Yerli üretime katkılarından dolayı Türk Traktör ' ün de aralarında bulunduğu bazı firmalara ödül verildi. Aktif Sanayici ve İşadamları Derneğinin, 'Türkiye ' de Üretilen Malı Kullanıyorum' temalı '7. Geleneksel Üyeler Buluşması', Sincan OSB ' deki Boss Otel ' de yapıldı. Etkinlikte, ihracat rakamları dikkate alınarak yerli üretime katkı sağlayan Türk Traktör ' e ödül verildi.

Aktif Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar, ana gündemlerinin yerli malı ve yerli üretim olduğunu belirtti. Bayraktar, 'Biz iş adamları olarak koşmak, üretmek ve ihracat yapmak istiyoruz. Bizim gündemimiz üretim, ihracat ve Türkiye ' nin gelişmiş bir dünya ülkesi olmasıdır' ifadesini kullandı. Ufuk Bayraktar, ödül alan firmalara yönelik de şunları kaydetti 'Ülke ekonomisine katkıları, sanayi ve ihracatta göstermiş oldukları başarı dolayısıyla firmalarımıza ödül vereceğiz. Bu yatırımları yaptıkları için teşekkür ediyorum. Bu firmalar inşallah küresel markalar olacak.'