Tunus'a traktör hibesi ihalesini Tümosan kazandı

Tunus ' a traktör hibesi ihalesini Tümosan kazandı

04.12.2013

TİKA tarafından Tunus ' a hibe edilecek traktör ve ekipmanları ihalesini traktör ve dizel motor üreticisi Tümosan kazandı.

Traktör ve dizel motor üretiminde Türkiye’nin en önde gelen üreticileri arasında yer alan Tümosan, Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) “Tunus Cumhuriyeti Tarım Bakanlığına Hibe Edilmek Üzere Traktör Alımı” ihalesini kazandı. İhaleyi kazanan Tümosan, Tunus Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı için ürettiği 70 adet traktör ve bağlı ekipmanı sözleşme tarihinden itibaren 200 gün içerisinde teslim edecek. Tümosan’ın ihale kapsamında teslim edeceği ürünler arasında Türkiye’de de önemli bir ihtiyacı karşılayan 100 beygir üzeri traktörler de bulunuyor.

Ynt: Tunus'a traktör hibesi ihalesini Tümosan kazandı

ya bide şu zengin ülke tavırlarımız yok mu...bnden yana helal değil...mazot 5 lira olmuş hesap etmeye kalksak doğrudan ve dolaylı vergilerle hepimiz bi bukadar daha olurduk. ama olmaz bn çalışayım benden aldığınla oraya buraya hibe gönder hemde millete sormadan...

40-50 bin motor satılan bi ülkede 70 motor cep harclığıdır :)

Abilen an itibariyle dünyada bilemem kaç ülke arasında zenginligine oranla EN ÇOK yardım edenlerin başında gelen devlet-milletiz..

Büyük düşünüyorsan, büyük oynayacaksan, cihan devleti olacam diyorsan başka da yolu yok!

Bugün Somali ' de TEK temsilciliği açık olan ülkeyiz, temizlik işlerine bile yardım ediyoz..

Yoksa kapanır evine, başını kuma gömer yaşar gidersin, ama boşa..

Senede abartısız bi evi geçindirecek kadar vergi-muhasebe..vs veren biri olarak, ben daha az kazanayım ama devletim başa oynasın, şanımız yürüsün diyorum...

Selam saygı..

Ihtiyacı olana koşmak el uzatmak ne büyük marifet.
Dört bir tarafta iyilik meleği olmak ne büyük şeref.
Ama kendini düşünmekte lazım. .
Aç doyurayım derken açlıktan ölmemek lazım.

Ölmeyiz be toprağım bu milletin öldüğü gün kıyametin koptuğu gündür zaten..

Fas ' tan tutu taa dünyanın bi ucu Singapur, Endonezya.. biçok dünya ülkesinde ya AY ve ya YILDIZ.. tesadüf değil!

Hepsi ya eyaletimizdi, ya vilayetimiz ya bizi sığınandı..

Batsın bu dünya, vay gidi felek vay... nerden nereye!

UÖZKAN.77 link=topic=71525.msg825444#msg825444 date=1389453334' Alıntı:
40-50 bin motor satılan bi ülkede 70 motor cep harclığıdır :)

Abilen an itibariyle dünyada bilemem kaç ülke arasında zenginligine oranla EN ÇOK yardım edenlerin başında gelen devlet-milletiz..

Büyük düşünüyorsan, büyük oynayacaksan, cihan devleti olacam diyorsan başka da yolu yok!

Bugün Somali ' de TEK temsilciliği açık olan ülkeyiz, temizlik işlerine bile yardım ediyoz..

Yoksa kapanır evine, başını kuma gömer yaşar gidersin, ama boşa..

Senede abartısız bi evi geçindirecek kadar vergi-muhasebe..vs veren biri olarak, ben daha az kazanayım ama devletim başa oynasın, şanımız yürüsün diyorum...

Selam saygı..
Abim bu ülkede bukadar aç insan, fakir insan varken neyin şanından bahsediyorsunuz...gidin doğuya, gidin batıya, büyükşehirlerin varoşlarına bi bakın ne sıkıntılar var...
70*100 000(ekipmanlarıyla birlikte traktör)=7 000 000 lira haklısınız ufacık bir ayakkabı kutusunu bile doldurmaz ama...
UÖZKAN.77 link=topic=71525.msg825455#msg825455 date=1389454249' Alıntı:
Ölmeyiz be toprağım bu milletin öldüğü gün kıyametin koptuğu gündür zaten..

Fas ' tan tutu taa dünyanın bi ucu Singapur, Endonezya.. biçok dünya ülkesinde ya AY ve ya YILDIZ.. tesadüf değil!

Hepsi ya eyaletimizdi, ya vilayetimiz ya bizi sığınandı..

Batsın bu dünya, vay gidi felek vay... nerden nereye!
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25435786.asp siz ölmeyebilirsiniz ama evinde soba yanmadıgı için ÖLEN 40 GÜNLÜK BEBEK benim gruruma dokunur böyle şan şeref olmaz...!!!

bir kuruş hakkım varsa helal etmiyorum, benim köylüm çiftçim hakettiği yerde mi, hakettiği şekilde mi yaşıyor, hakettiği muameleyi mi görüyor ki, gidip hibe ediyor. sanki bellki bir standarda eriştik, belli refah koşulları sağlandı, her şeyimiz tam, para cepten taşıyor, gidip hibe edecek adam arıyoruz. yerim tika ' sını. benim ülkeme hibe etsin edecekse.

Yaptın bi hayır tut bacağından ayır.. Adamlar duysalar motorları geri verirler :)

Neyse olaya farklı pencerelerden bakınca, hepimiz bi ucundan haklıyız..

GÜRKAN link=topic=71525.msg826040#msg826040 date=1389527032' Alıntı:
gayet net, 37 dakikada herşey ortada.
Çok net ve temiz bir şekilde anlatmış beyefendi...

UÖZKAN.77 link=topic=71525.msg826047#msg826047 date=1389527832' Alıntı:
Yaptın bi hayır tut bacağından ayır.. Adamlar duysalar motorları geri verirler :)

Neyse olaya farklı pencerelerden bakınca, hepimiz bi ucundan haklıyız..
Vermezler vermezler hiç merak etmeyin o motorlar ve niceleri gider de geri gelmez.Bu olayların farklı penceresi yok izlediyseniz tek bir pencerede odaklandığını ve durumun vahametini görürsünüz, anlarsınız...