Tarım arazilerinin tapusu rahmetlilerde

Ynt: Tarım arazilerinin tapusu rahmetlilerde

UÖZKAN.77 link=topic=71526.msg825515#msg825515 date=1389458523' Alıntı:
En üstten alıntı..

Çiftçi 55 gün tarlada, 310 gün kahvehanede

Ona bakarsan ben de kahveye pek gitmem :)
alıntı yapmamışya göremediğim için anlamamışım pardon beyler ne bağırıyonuz yaw..:(

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71526.msg825532#msg825532 date=1389459100' Alıntı:
geri kalan 310 gün ne yapıla bilir bence ayrı bir işte çalışılabilir..
mesela ben şehirde yaşıyorum işler olduğunda köye gidiyorum büfe , fast food , cafe , bar vb gibi bir yer açıp çalıştırabilirim ama o 60 günlük süreçte dükkanın başında duracak patron sıfatlı biri lazım yani ancak bir ortakla (yakın arkadaş yada akraba) ile bu işi yapabilirim.

doktorsihirbaz link=topic=71526.msg825546#msg825546 date=1389459634' Alıntı:
mesela ben şehirde yaşıyorum işler olduğunda köye gidiyorum büfe , fast food , cafe , bar vb gibi bir yer açıp çalıştırabilirim ama o 60 günlük süreçte dükkanın başında duracak patron sıfatlı biri lazım yani ancak bir ortakla (yakın arkadaş yada akraba) ile bu işi yapabilirim.
benim kardeşimde yok açacağım işyerinin başında harbi biri olmazsa birde oradan batarız al sana çiftçi saadeti:(

UÖZKAN.77 link=topic=71526.msg825550#msg825550 date=1389459973' Alıntı:
Zaten tarımı tek iş olarak yapandan çok EK iş olarak yapan vardır belki de.. köylerde zaten her evde en az 1 emekli var, onun dışında EK iş yapan da çok..
bizi bu vakitten sonra devlet işinede almazlar ıstarka olduk:(

arkadaşlar ben yılda toplam1440 saat hayvanlara bakıyom. tarla ekimi ve tohum hazırlığı 35. güzün herk 20 saat.hayvan gübresi taşıma 24 saat.ekin hasatı çayır biçme ve balyalama piyasaya balya yapma 850 saat. arıların bakımı ve bal süzme yılda 50 saat.şimdi yılda eder2419 saat günde 8saat mesaiden 302 gün çalışmış oluyom hayvanlar olduğu için tatil yok yılda bir öğretmenden biraz fazla kazanıyom.

geçtiğimiz yaz bu konuyla alakalı konu açmıştım.ya ben konuyu anlatamadım yada sizler konuyu algılayamadınız.konu kısaca şöyleydi mirasçısı olduğumuz yerlerden bizim çalıştığımız parselleri tahütname ile hiçbir mirasçıyı aramadan çks de gösterebiliyormuşuz.bu konuda bilgisi olan varmı?diye sormuştum. sonuç olarakta sadece benim başımda olan bir vaka gibi bir sonuç çıkmıştı. şu saatte bakıyorumda benden çok dertli olanlarda var.

olmayan yoktur Bizdede aynı dedelerde kalma herkesin yeri belli tapu yok ekiyon o kadar destekleme ve diğer projelerden yararlanımıyorsun ve istimlak oldumu senden önce herkes para almaya yarışıyor

beyler miras kalan yerleri tapu intikali yaptırıp hissedar olduğunuzu ispatladığımız zaman işlediğimiz yerleri tahütname ile desteklemeleri alınabiliyormuş sizlerde bu arada bir araştırıverin bakalım hep beraber devletin bize verdiği hakkı almaya bakalım.Tarım İlçenin yönetmeliğinde de araziyi işleyen desteklemeden faydalanır yazıyormuş. çoook bilmediğimiz konular var.şimdilik iyi akşamlar.

Uygulanabilirse güzelbir proje olur.Sadece tarımla bu iş yürümez bence çifçi dediğin mutlaka ekstra sürekliliği olan bir işle daha uğraşacak ne bileyim hayvancılık olur seracılık olur yani 3 ay çalışıp 9 ay cebinden harcamayacak.
FEHİM link=topic=71526.msg825680#msg825680 date=1389470487' Alıntı:
beyler miras kalan yerleri tapu intikali yaptırıp hissedar olduğunuzu ispatladığımız zaman işlediğimiz yerleri tahütname ile desteklemeleri alınabiliyormuş sizlerde bu arada bir araştırıverin bakalım hep beraber devletin bize verdiği hakkı almaya bakalım.Tarım İlçenin yönetmeliğinde de araziyi işleyen desteklemeden faydalanır yazıyormuş. çoook bilmediğimiz konular var.şimdilik iyi akşamlar.
Bu konuyu tam araştırmak lazım dediğiniz gibiyse icara ekilen arazileri işleyenlerin desteklerden faydalanamaması sorununa çözüm olabilir.

FEHİM link=topic=71526.msg825680#msg825680 date=1389470487' Alıntı:
Var,aynı zamanda muhtarların da sadece çiftçilik yapanların belgesini imzalaması gerekiyor.Ama uyan,uygulatan nerede ? Öbür konuda bizim de öyle bir durum var,hisseli tapularda dediğiniz gibi hakkınıza düşen kısmına işlem yapılabiliyor.

Çağrı link=topic=71526.msg825749#msg825749 date=1389472337' Alıntı:
Var,aynı zamanda muhtarların da sadece çiftçilik yapanların belgesini imzalaması gerekiyor.Ama uyan,uygulatan nerede ? Öbür konuda bizim de öyle bir durum var,hisseli tapularda dediğiniz gibi hakkınıza düşen kısmına işlem yapılabiliyor.
şehirden bu işle ilgisi olmayıpta kalkıp gelip dgd dosyası yapanlara ne demeli

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71526.msg825753#msg825753 date=1389472517' Alıntı:
şehirden bu işle ilgisi olmayıpta kalkıp gelip dgd dosyası yapanlara ne demeli
aynen işte aslında onların belgesini imzalamaması gerekiyor muhtarların benim bildiğim kadarıyla.Nail abi daha iyi aydınlatır bizi.

kRnbL_59 link=topic=71526.msg825756#msg825756 date=1389472599' Alıntı:
100 dekar yerin intikali yaklaşık 5 milyarı buluyor çiftçi nereden bulupta yaptırsın hemen işlemi..
maalesef yaptırılacak kaybedilen daha çok