ABD'ye traktör satacak

ABD ' ye traktör satacak

27.11.2013

“Dünyanın en büyük tarım fuarında yerli üretim Hattat Traktör’e yoğun ilgi. Hattat, fuar sonrasında 20 ülkeye daha traktör ihraç edecek.”

Hema Endüstri ile birlikte yapmış olduğu AR-GE çalışmaları sonucunda Türkiye’nin az yakıt yakan yerli traktörlerini üreten Hattat Traktör, yeni modellerini Kasım ayında Almanya’da gerçekleşen Agritechnica – Hannover fuarında sergiledi. Yaklaşık 450 bin kişinin ziyaret ettiği dünyanın en büyük tarım fuarında konuşan Hattat Tarım İhracat Müdürü Duysen Erdoğan, aralarında ABD de olan 54 farklı ülke ile traktör satışı için görüşme yaptıklarını açıkladı.

Hattat Tarım İhracat Müdürü Duysen Erdoğan, Kasım Ayında düzenlenen Agritechnica – Hannover Fuarı’nın ardından, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Erdoğan, “Fuarda aralarında da ABD bulunan 54 farklı ülkeden traktörlerimiz ile ilgili talep geldi. Şu an 40 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz, fuar sonunda bu sayıyı 60’a çıkaracağız” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Fuarda başta Almanya olmak üzere ABD, Fransa, İspanya, İngiltere, Belçika, Uruguay, Bostwana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Letonya, Litvanya, Panama, İtalya, Avusturya, Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Fas, Libya, Romanya, Bosna Hersek, Zambia, Güney Kıbrıs, İsviçre, Ukrayna, Lüksemburg, Siera Lione, Şili, İsrail, Rusya, Mısır, Güney Sudan, Moritanya, İran, Paraguay, Portekiz, Polonya, Avusturya, Cezayir, Hindistan, Kenya, Tunus, Tanzanya, Ruanda, Japonya, Çin, Macaristan, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan ve Meksikalı firmalar ile ciddi görüşmelerimiz oldu.”

Erdoğan, “Avrupalı çiftçi ve firmalar Türkiye’de üretilen traktörümüzün kalitesine güveniyorlar. Hattat Traktörü diğer yerli traktör markalarından ayıran en büyük fark ise traktörü oluşturan hidrolik sistem, ön aks, transmisyon ve dişilileri kendi tesislerinde tasarlayarak üretmesidir. Yurtdışında sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz dışında yurtiçinde de traktör denildiğinde akla gelen ilk markalar arasındayız. Hedefimiz otomobilde yapılamayanı yaparak her yönüyle yerli Hattat Traktörü ‘Bir Dünya Markası’ halinde getirerek istihdamı ve ihracatımızı daha da artırmaktır.’’ diye belirtti.

Ynt: ABD'ye traktör satacak

zehriduman link=topic=71528.msg825375#msg825375 date=1389443669' Alıntı:
ben inceleme fırsatı buldum bahçe modellerini konforu motoru iyi ama çekişi yok pek parçada bozmuyor eskisi gibi a 65 modeli 68 hp ama anki 60 hp gibi duruyor

hemserim kaç dönüm tarla sürdün kaç ton ilaç attın kaç ton yük cektinki cekişin olmadıgını anladın kimle çüte girdide yenildi bendede var a 65 65 hp hangi makinayı gelse gözüm kapalı baglarım hattat tarım mühendisleri o kadar acemiki 68 hp motor yapıyor 60 hp gibi duruyomus hp sinimi ölçtün arkadas

Ben sahsen inanmiyorum ihrac etse bile elin abd lisi 6 ay da hattatin ne oldugunu anlayip bidaha almazlar biz turkler olarak almiyoz ne oldugunu biliyoz bu avrupali bizden kat kat profosyonel tarimda.jd case dururken hattata bakmazlar hattanin satacagi ulkeler belli orta asya ve3.dunya ulkeleri afrikaya..her marka kendini ovmek icin cikip kameranin karsisina bu tip konusma yapar..fuar belgeseli izliyorum adam 20 ulkeye mal satiyom diyor tr de taniyan yok web sitesi reklami yok o yuzden ben köklű markalar haric pek bu yazilanlara itimatim yok

HEMA 60 link=topic=71528.msg825587#msg825587 date=1389463275' Alıntı:
hemserim kaç dönüm tarla sürdün kaç ton ilaç attın kaç ton yük cektinki cekişin olmadıgını anladın kimle çüte girdide yenildi bendede var a 65 65 hp hangi makinayı gelse gözüm kapalı baglarım hattat tarım mühendisleri o kadar acemiki 68 hp motor yapıyor 60 hp gibi duruyomus hp sinimi ölçtün arkadas
bizim köyde a 65 var ondadenedim 2013 leride inceledim bende 260 gold var 65 hp hattatdan daha iyi geldi saki bana yokuşu çifti daha iyi daha seri 4 pulukda ben 1.5 ile sürüm yaparkan hattatdan daha iyi perpormans gösterdi ama malzemeyi kötülemiyorum sadece diyorumki çekişinibiraz dha iyi apmaları lazım birde çekişme videolarını izliyorum bazen hepsine yenliyo buda yeterli bir sebeb deyilmi çekişinin düşük olduğunu göstermesi için

ozvatan38 link=topic=71528.msg825942#msg825942 date=1389508505' Alıntı:
Ben sahsen inanmiyorum ihrac etse bile elin abd lisi 6 ay da hattatin ne oldugunu anlayip bidaha almazlar biz turkler olarak almiyoz ne oldugunu biliyoz bu avrupali bizden kat kat profosyonel tarimda.jd case dururken hattata bakmazlar hattanin satacagi ulkeler belli orta asya ve3.dunya ulkeleri afrikaya..her marka kendini ovmek icin cikip kameranin karsisina bu tip konusma yapar..fuar belgeseli izliyorum adam 20 ulkeye mal satiyom diyor tr de taniyan yok web sitesi reklami yok o yuzden ben köklű markalar haric pek bu yazilanlara itimatim yok
aynen kardeşim türk bir firma yapıyor türkiyeden çok 3 dünya ülkelerine satıyorlar bir ara bu formadada reklam bölümünde 2013 ihracat şanpiyonu yazıyordu konforu iyi dononımı iyi ama dediğim gibi çekişi biraz daha kuvetlendirmesi gerekiyor

UÖZKAN.77 link=topic=71528.msg825965#msg825965 date=1389518596' Alıntı:
Yalnız.. Dışarı sattıklarına daha özeniyo, özel donanım vs olabilir.. tam bilmiyoruz..
Abi istediği kadar özensinler, Hattat Traktör değil. Hattat tarım yurt dışına kendini traktörünü pazarlayabiliyorsa tek bir sebebi var o da Valtra sayesinde ' ' AGCO ' ' ile kurduğu ortaklık.Yoksa Hattat ' ı avrupada Fendtler , Class ' lar dururken kimse almaz.

Dedigim gibi satsalarda cok surmez rakipleri cok guclu bende isterim hattat dunyaya yayilsin ama avrupada zor bu eger erkunt ta yesil isik var isteseler erkuntu vip uretimle butun dunyaya satabilirler tutulurda ama hattat 3.dunya ulkelerine bulunmadik nimet zaten hattatinda cok sure yasicani zannetmiyorum 4 5 yil.sonra eger boyle kalitesiz uretime devam ederlerse fabrikaya kilit vururlar afrikadaki adam alir bakti ariza ariza onlarda tiksinir zamanla benim dusuncem hattat cok surmez hema gibi olur sonu

Yalnız arkadaşlar Dünyaya mal satmak demek ÇOK kalite ÇOK teknoloji demek değil.. Dünyanın %90 ' ı bizim düşündüğümüz batı avrupa değil.. dünyanın çoğu bizim ÇOK arkamızdan geliyo..

Mesela Fas ' ta TEK bir sivil havaalını varken bizde nerdeyse tüm iller havaalanına kavuşmak üzre.. ki Fas İspanyanın dibi/komşusu..

Mesela Dünyada senelerdir ENÇOK üretip satan motor bi Hintli-Mahindra.. bi merakla yakından inceledim, bindim.. ÇOK basit, mekanik ama ABD dahil satıyo.. hatta reklamlarında dünya teknoloji ARGE devi JD ile Kubo ile NH ile hafifi yollu dalga geçiyo kafa tutuyo..

Mahindra-Parasına göre iyi olduğunu düşünüyorum.. ENKA servis-bayi ağını oturtsa 50-70 bg aralığında iyi bir alternatif olur..

Mahindra USA - Giving the Competition a Lift...

Mahindra_Lift_Video

UÖZKAN.77 link=topic=71528.msg825987#msg825987 date=1389522237' Alıntı:
Yalnız arkadaşlar Dünyaya mal satmak demek ÇOK kalite ÇOK teknoloji demek değil.. Dünyanın %90 ' ı bizim düşündüğümüz batı avrupa değil.. dünyanın çoğu bizim ÇOK arkamızdan geliyo..

Mesela Fas ' ta TEK bir sivil havaalını varken bizde nerdeyse tüm iller havaalanına kavuşmak üzre.. ki Fas İspanyanın dibi/komşusu..

Mesela Dünyada senelerdir ENÇOK üretip satan motor bi Hintli-Mahindra.. bi merakla yakından inceledim, bindim.. ÇOK basit, mekanik ama ABD dahil satıyo.. hatta reklamlarında dünya teknoloji ARGE devi JD ile Kubo ile NH ile hafifi yollu dalga geçiyo kafa tutuyo..

Mahindra-Parasına göre iyi olduğunu düşünüyorum.. ENKA servis-bayi ağını oturtsa 50-70 bg aralığında iyi bir alternatif olur..

Mahindra USA - Giving the Competition a Lift...

Mahindra_Lift_Video
1.Sınıf öğrencisi bile bundan iyi reklam çeker.Sanki çocuk kandırıyorlar :D
JD, NH, Kubota ' ya kafa tutamaz Mahindra + o videoda Mahindra çift çekerde olduğu için arkadası kalkmıyor.+ Dikkat ederseniz mahindranın arkasını detaylı göstermiyorlar . Çünkü ağırlık var ;)

Forklif videosunda.. o sınıfta Mahindra hepsinden sallı ve tonajlı.. yani normal.. zaten iddiası ağır oturaklı motor üretmek..

Kafa tutma neye göre satış rakamlarına bakarsak senelerdir dünyada ENÇOK üretip satan Mahindra..

O kadar ÇOK biz niye bilmiyoz derseniz.. Ülkemizde yılda satılan tüm motordan daha fazlasını üretiyo adamlar yılda, bilmediğimiz ÇOK şey var :)

Ama 100 bg üstü yok! 100 bg bile daha ÇOK yeni..

50-100 bg arası ama uzmanlaştığı sınıf 40-50-60 bg civarı olanlar hep..

Ha gelgelelim ARGE, teknoloji orda JD açık ara önde, kıyas kabul etmez ama herşey de teknoloji değil.. piyasa ÇOK renkli-dalgalı..