Hepsini sarıyor

10.01.2014

Kuhn iki yıl önce yeni profesyonel balya sarma makinesi SW 4004 modelini tanıttı. Sarma makinesi hem kare hem de yuvarlak balyalar için uygun. Sürati ve doğru çalışması bizden geçer not aldı.

SW 4004’den bir önceki model henüz Kverneland markası ile satılırken, dergimizde bu makineye yer verdik(profi5/95 ve 2/98). Bu arada Geldrop Hollanda’lı firma Kuhn firması tarafından satın alındı. Kuhn Intelli Wrap teknolojisi bu makinelerin vazgeçilmez temel donanımlarından. Elektronik kumanda ile yuvarlak veya kare balya fark etmeksizin ufak ve faydalı detaylar rahatlıkla kontrol ediliyor

. SW 4004 ‘ün gücü etkileyici: 80 x 90 x 180 cm ölçülerindeki bir balyayı yapmak için sadece 42 saniyeye ihtiyaç duyuyor, bu süreye sekiz katmandan oluşan toplama ve yerleştirme dahil. Bu hesaptan yola çıkarak saate 80 balyalık bir performanstan söz etmek mümkün.

Bu gerçekten takdire lâyık bir performans. Bu yüzden onlu rezerv ruloları çok hızlı tüketiliyor istek üzerine 586 Euro ekstra ödeme ile bunu ikili sıralı yapmak mümkün. İki rulo ön gericiye ait, başlarken araçta 12 rulo bulunuyor.

Makine sabit alt askılar ile Kategori II içinde yer alıyor. Aracın çekme traversi sarkaçlı askı biçiminde. Bu teorik olarak çok geniş dönüş sağlıyor. Pratikte ise streç film bobininin konumu ile sınırlı.

Çünkü aracın çeki kolunun sağında iki solunda dört adet tutacak bulunuyor ve bunlar araç giderken çarpma riskine sahip. Dört tane tutacak ise çeki kolunun bizzat üstünde bulunuyor.


[img width=800 height=346]http://s9.postimg.org/59phxjm73/kuhn_sw4004.jpg[/img]