Maats, Atlas Weyhausen ' in distribütörü oldu

27.11.2013

Maats İnşaat Makinaları, Almanya’nın lastik tekerlekli yükleyici üreticisi Atlas Weyhausen GmbH firmasının yeni Türkiye distribütörü oldu

Maats İnşaat Makinaları, Manitou ve Ditch-Witch firmalarnın Türkiye distribütörlüğünden sonra şimdi de Atlas Weyhausen ' in Türkiye temsilciliğini aldı. 40 yıldır Almanya’da lastik tekerlekli yükleyici üretimi yapan Atlas Weyhausen Gmbh firmasının dünya çapında ise 80 adet distribütörü bulunuyor. Wildeshausen, Almanya’da kurulu ana fabrika 59 bin 450 metrekara fabrika alanı üzerinde yıllık 2 bin 800 adet üretim kapasitesine sahip. Atlas Weyhausen GmbH firması, günümüzde 14 farklı model lastik tekerlekli yükleyici üretiyor.

Kompakt sınıfta çalışma ağırlıkları 2150 kg – 3300 kg, motor gücü 33 hp – 40 hp ve kova kapasiteleri 0,32 – 0,50 metreküp arasında değişen toplam 4 farklı model yer alıyor. Kompakt sınıfta yer alan modellerde katlanır tip kanopi veya komple çıkartılabilir kabin özelliği bulunuyor.

Orta sınıfta ise 4650 kg – 5750 kg çalışma ağırlığında, 50 hp – 81 hp motor gücü ve 0,85 - 1,0 metreküp arasında değişen kova kapasitelerine sahip toplamda 4 farklı model yer alıyor. Özel tip yükleyici sınıfında yer alan 75 S modeli “Side Loading” özelliği ile dar çalışma alanlarında ve trafikte olduğu yerde yana yükleme veya boşaltma yapma imkanı sağlayan dönebilir özellikte bir ön yükleyici mekanizmasına sahip. Yine özel sınıfta yer alan teleskopik uzayan bomlu ve 1.0 metreküp kova kapasiteli 75 T “Tele Loader” modeli maksimum 4,65 metre kaldırma yüksekliğine sahip.

Farklı ataşman seçeneği
Atlas ' ın büyük sınıfta yer alan ve çalışma ağırlıkları 6 bin 700– 9 bin 450 kg, motor güçleri 97 hp – 143 hp arasında değişen dört farklı model yükleyicilerinin kova kapasiteleri ise 1,3 - 1,8 metreküp arasında değişiyor. Tüm modellerde hidrostatik transmisyon, frenden bağımsız ayrı inching pedalı, yağ banyolu tip çok diskli kapalı fren sistemi, ilave ataşman hattı ve hidrolik quick coupling özellikleri ise standart olarak sunuluyor. Özellikle inşaat, endüstriyel uygulamalar ve tarım sektörlerine yönelik yüzlerce farklı ataşman seçeneği arasında farklı özellikte yükleme kovaları, forklift ataşmanları, tarıma yönelik balya tutucu ataşmanlar, tomruk ataşmanları, farklı özellikte vinç ataşmanları ile çalışma platformları ve süpürge ataşmanları bulunuyor.


[img width=800 height=346]http://s13.postimg.org/hzm0g5oav/atlas_weyhausen.jpg[/img]