SÖZLEŞMELİ SİLAJLIK MISIR EKİMİ

S.a mrb arkadaşlar 2014 sezonu için hepimize hayırlı bol kazançlar... Bana burdan bi köyden biri silajlık mısır için şimdiden anlaşalım dedi paketli değil döküm alacakmış biçim yükleme bana ait olacak nakliye ise ona ait olacak...
2013 yılında sözleşmeli silajlık mısır ekenler fiyatları nasıldı ? Biçim yükleme nakliye kime aitti ?
2014 yılında sözleşmeli ekim yapacaklar fiyatlar ne zaman belirlenir ve fiyatlar ne olur ?
Sözleşme yaptıkça buraya yazarsak piyasadan haberimiz olur...

Ynt: SÖZLEŞMELİ SİLAJLIK MISIR EKİMİ

ErmanHoca link=topic=71582.msg826160#msg826160 date=1389539648' Alıntı:
S.a mrb arkadaşlar 2014 sezonu için hepimize hayırlı bol kazançlar... Bana burdan bi köyden biri silajlık mısır için şimdiden anlaşalım dedi paketli değil döküm alacakmış biçim yükleme bana ait olacak nakliye ise ona ait olacak...
2013 yılında sözleşmeli silajlık mısır ekenler fiyatları nasıldı ? Biçim yükleme nakliye kime aitti ?
2014 yılında sözleşmeli ekim yapacaklar fiyatlar ne zaman belirlenir ve fiyatlar ne olur ?
Sözleşme yaptıkça buraya yazarsak piyasadan haberimiz olur...
slm hocam bıcım ve naklıye alıvıya aıt gubre ve tohum destegı saglamak şartıyla 110 lıra ton teklıfı ret ettım

manas link=topic=71582.msg826392#msg826392 date=1389554163' Alıntı:
slm hocam bıcım ve naklıye alıvıya aıt gubre ve tohum destegı saglamak şartıyla 110 lıra ton teklıfı ret ettım
Bilgi için tşk ederim Abi..Peki tohumu kendilerimi belirliyor sen istediğin tohumu ekme hakkına sahip misin ?

ErmanHoca link=topic=71582.msg826501#msg826501 date=1389560159' Alıntı:
Biçip kamyona yüklemek şartıyla döküm halde ( paketsiz ) 170 e mi veriyorsunuz ?

vermiyorum.bu sadece benim fikirim. her yılın kendine özel durumu vardır.şartlar değişir bol olur az olur.
ama en az 170 ton/tl olmalı ki üretici kazansın demek istedim.

TT 55 link=topic=71582.msg826508#msg826508 date=1389560409' Alıntı:
vermiyorum.bu sadece benim fikirim. her yılın kendine özel durumu vardır.şartlar değişir bol olur az olur.
ama en az 170 ton/tl olmalı ki üretici kazansın demek istedim.
Anladım verdiğiniz rakam ve bilgiler için tşk ler..

Geçen yıl burada 105 tl ye tarla teslim nakliye hasat alıcıya ait sözleşmeli aldılar bizde bu yıl fazal silajlık ekip satmayı pilanlıyoruz ama bu sözleşme işini tek yönlü yapıyorlar galiba alıcıyıda hasat tarihi belirtilerek bağlamak lazım.

Sılajı yere dökmek fire ye sebep olacaktır. direk kamyona biçilmesi mantıklı olan. bunun içinde büyük makine olmalı. Sivasta geçen sezon Panko 110 TL ye aldı biçimi nakliyesi onlara. 140TL alan özel kuruluşlar vardı biçim tarla sahibine nakliye onlara.

hacimmet link=topic=71582.msg826514#msg826514 date=1389560737' Alıntı:
Geçen yıl burada 105 tl ye tarla teslim nakliye hasat alıcıya ait sözleşmeli aldılar bizde bu yıl fazal silajlık ekip satmayı pilanlıyoruz ama bu sözleşme işini tek yönlü yapıyorlar galiba alıcıyıda hasat tarihi belirtilerek bağlamak lazım.
Hacım sen daha çok kendi kafalarına göre gelip biçmelerinden sıkıntı duyuyorsun...silaj hassastır belli bir zamanı geçti mi verim kaybı yaşarız haklısın..

GENÇ EYMIRLİ link=topic=71582.msg826517#msg826517 date=1389561018' Alıntı:
1300ton slaj aldı eniştem eve teslim 130dan bu sene sözleşme yapacakti yine aynı şekilde
Mesafe ne kadardı kardeşim nakliye maliyeti açısından ?
erdal600 link=topic=71582.msg826516#msg826516 date=1389560840' Alıntı:
Sılajı yere dökmek fire ye sebep olacaktır. direk kamyona biçilmesi mantıklı olan. bunun içinde büyük makine olmalı. Sivasta geçen sezon Panko 110 TL ye aldı biçimi nakliyesi onlara. 140TL alan özel kuruluşlar vardı biçim tarla sahibine nakliye onlara.
Silajı yere dökmek fire veriyor evet ama biçerken yüklediği zamanda arabalar tonaj gelmiyor mesafe uzunsa nakliye maliyeti artıyor yere dökdüğünde kepçe ile bastıra bastıra yüklediğinde 12-13 ton alan kamyonlar 18-20 tona kadar alabiliyor..

Biçim ve nakliye üreticiye ait olmak şartıyla ve ödemeler haziran ayından başlamak üzere 135 tl/ton fiyattan 5000 ton anlaşma yapmaya karar kıldık öngörüşmede süt üretim çiftliğiyle.Mesafe 16 km. Aynı köyde eşe dosta da ektirmeyi düşünüyorum. Bulunduğum bölgede büyükbaş hayvan çiftlikleri yoğun o yüzden genelde sözleşmeli ekim yapılıyor.Bazı çiftlikler toleransı yüksek tutuyor bazıları ise ekeceğin tohumdan attığın gübreye sulama zamanına kadar müdahil oluyor.

omaraga42 link=topic=71582.msg828982#msg828982 date=1389903137' Alıntı:
Biçim ve nakliye üreticiye ait olmak şartıyla ve ödemeler haziran ayından başlamak üzere 135 tl/ton fiyattan 5000 ton anlaşma yapmaya karar kıldık öngörüşmede süt üretim çiftliğiyle.Mesafe 16 km. Aynı köyde eşe dosta da ektirmeyi düşünüyorum. Bulunduğum bölgede büyükbaş hayvan çiftlikleri yoğun o yüzden genelde sözleşmeli ekim yapılıyor.Bazı çiftlikler toleransı yüksek tutuyor bazıları ise ekeceğin tohumdan attığın gübreye sulama zamanına kadar müdahil oluyor.
yani ortalama elinize temiz geçecek para ton başına 115 tl doğrumu?

biçim satıcıya ayit 125 biçim naklğiye alıcıya ayit 110 dan yapıldı isteyen istediği tohumu ekti istediği gübreyi kulandı ama tek sorun cok fazla gelenler oldu 100ton anlaştıkları 300ton teslim yaptı 12 binton alacakları yerde 18 binton almak zorunda kaldılar tarlanın ne vereceği beli olmuor buda sorun cıkartabiliyor haliyle.

omaraga42 link=topic=71582.msg828982#msg828982 date=1389903137' Alıntı:
Biçim+nakliye 15-20 lira gitse Cihanın da dediği gibi el değmeden 115-120 ye geliyor...Ne iyi ne kötü bence normal bir fiyat...Ama 5000 ton olunca riske etmeyede gerek yok hayırlı olsun şimdiden...