+ Konuya Cevap Yaz
19 sonuçtan 1 ile 19 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ağır Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  28 Aralık 2007
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  22,633
  Adı geçen
  6 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  GÜNLÜK ÜÇ TON SÜT ÜRETİLECEK

  İlk olarak Tosya Yolu üzerinde kurulan Öncüler Tarım ve Sanayi Ltd. Şti. tarafından 11 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Süt İnekçiliği üzerine kurulan tesisleri ziyaret etti. Burada tesis sahibi Mehmet Emin Şatırgil ' den bilgi alan Yaman ve Gökçek, Kastamonu ' ya TKDK tarafından 2013 yılında müracaatta bulunan projelere toplamda 7 milyon 289 bin lira hibe dağıtıldığı söyledi. Hibelerin tesis sahiplerine ödendiğine dikkat çeken Yaman ve Gökçek, TKDK ' nın 2013 yılı itibariyle Kastamonu ' ya yatırımının 13 milyon 196 bin 44 lira olduğunu belirterek, toplamda müracaatta bulunan 40 projeye 7 milyon 289 bin 704 lira hibe desteği sağlandığını kaydettiler.

  Tesislerin faaliyete geçtiğine dikkat çeken Yaman ve Gökçek, proje hazırlayan herkesin TKDK ' dan hibe alabileceğini ve buna benzer tesisler kurabileceklerini belirttiler.

  Tesis Sahibi Mehmet Emin Şatırgil, ilk etapta 120 büyükbaş hayvan ile başlayacaklarını ifade ederek, '5 yılda bu karamı 327 ' ye çıkarmayı planlıyoruz. Üç ortak bir araya gelerek proje hazırladık ve TKDK ' nın hibe desteğiyle bu çiftliği hayata yaptık. TKDK ' nın hibesi olmasaydı bu şekilde bir tesis yapamazdık. Böyle büyük bir yatırıma kimse kalkışmazdı' dedi.

  Tesislerde 15 günlük çevre düzenlemesi işinin kaldığını söyleyen Şatırgil, hava şartlarının müsait olmasıyla birlikte tesisin tamamen hizmete gireceğini kaydetti. 300 büyükbaş hayvan için 6 aylık gübreleme deposunun mevcut olduğunu ifade eden Şatırgil, 'Aynı anda 16 hayvan sağabiliyorsunuz. Sağdığınız bu süt hiç el değmeden süt soğutma tankına gönderiliyor. Günlük 3 ton süt üretilebilecek. Bize bu imkanı ve desteği sağladıkları için TKDK ' ya ve devletimize teşekkür ediyoruz' dedi.

  Ayrıca Şatırgil, 2 milyon 323 bin TL ' lik bir yatırım planladıklarını ve TKDK tarafından bu yatırımın 1 milyon 487 bin TL ' sinin hibe edildiğini kaydetti.

  TKDK İLE ARICILIK GELİŞECEK

  Ardından TKDK tarafından sağlanan hibe ile kendisine 100 arı kovanı alan Eynehan Köyünde Mehmet Kubuzcu ziyaret edildi. Mehmet Kubuzcu, TKDK ' nın sağladığı hibe ile 75 bin TL değerinde son derece modern ve çok kapsamlı traktör aldığını belirterek ayrıca yanında 100 arı kovanı aldığını söyledi. Arıcılık için 83 bin 295 liralık yatırım düşündüklerini ifade eden Kubuzcu, bu yatırım TKDK tarafından 40 bin 225 TL ' sinin karşılandığını söyledi. Toplam 100 arı kovanı aldığını belirten Kubuzcu, 'Plastik arı kovanları daha uzun ömürlü oluyor. Ayrıca arı biti denilen hastalıklara karşı daha koruyucu oluyor. Arı ömrü de bu sayede daha uzun oluyor. Soğuk ve sıcak ne içeriye giriyor nede dışarıya giriyor. Yani ısı yalıtımlı gibi düşünebiliriz' diye konuştu.

  Arılardan yıllık 2 ton bal aldığını belirten Kubuzcu, İl Müdürü Osman Yaman ' dan Ayılara karşıda sigorta istedi. Kubuzcu, TKDK ' ya hazırladığı proje ile köylerinde arıcılık veya başka işlerle meşgul olan vatandaşlara da öncü olduğunu belirterek, 'Buraya arı kovanlarını incelemeye geliyorlar. İlk etapta bu hibeyi alacağımı düşünmüyorlardı. Fakat gördüklerinde şaşırdılar ve bizde proje hazırlayacağız diyenler var. Benimde arıcılık üzerine ileriye dönük daha değişik planlarım var' dedi.

  TESİSLER VATANDAŞLARA ÖRNEK OLDU

  Son olarak Gölköy ' de TKDK tarafından sağlanan hibe ile uzun zamandır yapmayı planladığı Besi Sığırcılığı tesisleri kuran Metin Şahin ziyaret edildi.

  Metin Şahin, TKDK tarafından sağlanan hibe ile faaliyete geçen tesislerin vatandaşlara örnek olduğunu söyleyerek, 'Köyde bu tesisi hibe ile yaparak örnek oldu. İlk etapta hibe alamayacağımız düşüncesi vardı. Fakat bunu zamanla aştık ve proje hazırlayarak müracaatta bulunduk. Aldığımız hibe ile yaptığımız bu tesisi görenler kendileri proje hazırlayıp hibe almak için başvuruda bulunacaklarını söylüyorlar. Bu tesisi tam olarak faaliyete geçirdikten sonra yeniden bir proje hazırlayıp başvuruda bulunmayı düşünüyorum' diye konuştu.

  200 büyükbaş hayvan kapasiteli tesis için 1 milyon 543 bin TL ' lik bir yatırım planladıklarını belirten Şahin, bu yatırımın yüzde 60 ' lık kısmı olan 914 bin TL ' sini TKDK ' nın sağladığı hibe ile hayata geçirebildiklerini kaydetti.

  Tesisi büyütmek için uzun zamandır çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Şahin, 'Hayvanlarımız için yeni bir yer yapmayı planlıyorduk. Fakat aklımızda bu denli modern ve büyük bir tesis yoktu. Bu şekilde bir beklentimiz olmadı. Bize öncülük ettiler, bizde proje hazırladık ve Avrupa standartlarında güzel bir tesis ortaya çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

  Öte yandan TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Eniz Gökçek, Kastamonu ' da çiftçilikle uğraşan vatandaşlar için büyük öneme sahip traktör projelerinin bulunduğunu belirterek, kendilerine sunulan projelerden vatandaşlara 160 traktör hibe edeceklerini ve bu kapsamda 40 traktörün yatırımcılara teslim edildiğini söyledi. Gökçek, yatırım yapmayı planlanan herkesin TKDK ' nın çalışmaları yerinde görmek için faaliyete geçen tesisleri ziyaret edebileceğini söyledi 2. #2

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Allah ödeme kolaylığı versin.İnşallah işin içinde birileridir de hem ekonomiye katkısı olur hem de mesleğine güzel bir tesiste devam eder.Bizim burda var bir çiftlik de yine IPARD ' dan yararlanan,gebe düve alıp,doğurana kadar sağarız doğurduktan sonra da buzağıları sattı mı zaten kredilerin taksitleri çıkar dedi.Abi şaka mı yapıyosun dedik ama çok şaşırdı düvelerin inek olmadan sağılamadığını bilmiyormuş

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  14 Ocak 2012
  Şehir
  Konya
  Yaş
  42
  Mesajlar
  6,685
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Memlekete hayırlı olsun, tesis betona epey para gömülmüşsede güzel olmuş tam teşekküllü gibi görünüyor ama önemli olan insanların anlayışı zihniyeti....

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  İşte budur, paylaşım için çok teşekkür ederim, çok güzel hibeler verilmiş, zaten kişileri isim olarak duymuşluğum var, bunlar daha önce hayvancılıkla ve arıcılıkla uğraşan kişiler o yüzden yaptıkları yatırımın karşılığını alacaklarını düşünüyorum.

  Bizde aile olarak bir kaç sene sonrasına bunun gibi şeyler düşünüyoruz ama durum müsait oluncaya kadar hibeyi kaldırırlar sanırım. Tatilde memlekete gidince abimle neyin nasıl olduğunu öğrenmek için gitmeyi planlıyorum.

  Vatana millete hayırlı olsun.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  20 Şubat 2013
  Şehir
  ------
  Mesajlar
  606
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Ver desteği ver...Ülkede süt açığı var sanki 3 ton daha koy üzerine.Avrupa kredi veriyor ama şartı avrupa birliğine ihracat yapmamak...

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Tüketime bakarsak açık var olduğu belli sütü az tüketiyoruz bu bir gerçek daha çok üretilirse tüketilmesi kolaylaşır diye düşünüyorum.

 7. #7
  YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2010
  Şehir
  Erzurum
  Yaş
  41
  Mesajlar
  9,785
  Adı geçen
  80 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  sahibine ve vatana millete hayırlı olsun inşallah mevlam ödeme kolaylığı ve kar verir.

 8. #8
  GENÇ EYMIRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13 Haziran 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  25
  Mesajlar
  4,661
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  güzel işletme yapmış

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  20 Şubat 2013
  Şehir
  ------
  Mesajlar
  606
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı ÇeLişki_37 link=topic=71583.msg826229#msg826229 date=1389543148 Nickli Üyeden Alıntı
  Tüketime bakarsak açık var olduğu belli sütü az tüketiyoruz bu bir gerçek daha çok üretilirse tüketilmesi kolaylaşır diye düşünüyorum.
  Çoğu yemekle yoğurt yiyoruz, ayranı neredeyse hergün içenler var, peynir kahvaltıdan eksik olmaz ee dondurma falan da gidiyor daha ne yapılacak bardak bardak süt mü dökelim milletin boğazına dahada fazla üretip ne yapacağız başka bir fikrin var mı?

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  28 Kasım 2008
  Şehir
  SAMSUN
  Yaş
  32
  Mesajlar
  1,485
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  çok güzel sistem. Allah yollarını açık etsin. sanırım 11 buçuk dönüm arazisi varmış. yem alımında dışarı mahkumolcak. nasıl hesap yaptılar anlamadım.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı HassaN20 link=topic=71583.msg826369#msg826369 date=1389552887 Nickli Üyeden Alıntı
  Çoğu yemekle yoğurt yiyoruz, ayranı neredeyse hergün içenler var, peynir kahvaltıdan eksik olmaz ee dondurma falan da gidiyor daha ne yapılacak bardak bardak süt mü dökelim milletin boğazına dahada fazla üretip ne yapacağız başka bir fikrin var mı?
  Benim yaşadığım yerde süt gerçekten az tüketiliyor bardak bardak süt dökmeye gerek yok fakat kendi adıma arkadaşlarıma soruyorum içiyormusunuz diye sevmiyoruz nerdeyse hiç içmiyoruz diyorlar sizce bu doğrumu ? Büyüklerime soruyorum içmiyoruz diyorlar yaşıtlarma bakıyorum içmiyorlar benim etrafımda ki çevre sizin dediğiniz kadar tüketmiyor. Daha fazla üretip çoğu yemekte yediğiniz yoğurdu, ayranı, kahvaltıda eksik etmediğiniz peyniri ve dondurma vs. yi daha ucuza getirebilirsiniz. Ben çok görüyorum yazın bi çocuğun dondurma yerken diğerinin baktığını.

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  20 Şubat 2013
  Şehir
  ------
  Mesajlar
  606
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı ÇeLişki_37 link=topic=71583.msg826396#msg826396 date=1389554223 Nickli Üyeden Alıntı
  Benim yaşadığım yerde süt gerçekten az tüketiliyor bardak bardak süt dökmeye gerek yok fakat kendi adıma arkadaşlarıma soruyorum içiyormusunuz diye sevmiyoruz nerdeyse hiç içmiyoruz diyorlar sizce bu doğrumu ? Büyüklerime soruyorum içmiyoruz diyorlar yaşıtlarma bakıyorum içmiyorlar benim etrafımda ki çevre sizin dediğiniz kadar tüketmiyor. Daha fazla üretip çoğu yemekte yediğiniz yoğurdu, ayranı, kahvaltıda eksik etmediğiniz peyniri ve dondurma vs. yi daha ucuza getirebilirsiniz. Ben çok görüyorum yazın bi çocuğun dondurma yerken diğerinin baktığını.
  Demekki süt içilmeyen birşey daha çok üretilince içilecek yada ucuzlayacak birşey değil.Basit bir dille meşrubat firmalarına çok üretinde fiyat düşsün denilebilir mi herşeyin bir maliyeti var ? Ülkedeki süt fazlalığı bir gerçek neyi savunuyorsun ?

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı HassaN20 link=topic=71583.msg826407#msg826407 date=1389554731 Nickli Üyeden Alıntı
  Demekki süt içilmeyen birşey daha çok üretilince içilecek yada ucuzlayacak birşey değil.Basit bir dille meşrubat firmalarına çok üretinde fiyat düşsün denilebilir mi herşeyin bir maliyeti var ? Ülkedeki süt fazlalığı bir gerçek neyi savunuyorsun ?
  Evet içilmeyen bir şey bende ondan bahsediyorum yeteri kadar tüketilmediğinden bunu neden 'süt mü dökelim milletin boğazına' diyecek abartıyorsun, bi tüketiliyor dedin bi tüketilmiyor ?

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  20 Şubat 2013
  Şehir
  ------
  Mesajlar
  606
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı ÇeLişki_37 link=topic=71583.msg826414#msg826414 date=1389555026 Nickli Üyeden Alıntı
  Evet içilmeyen bir şey bende ondan bahsediyorum yeteri kadar tüketilmediğinden bunu neden 'süt mü dökelim milletin boğazına' diyecek abartıyorsun, bi tüketiliyor dedin bi tüketilmiyor ?
  süt tüketimi sadece sütü saf olarak içmek değildir bunu anlayabildiğinden emin değilim...ülkede süt FAZLA bunu ben söylemiyorum işin uzmanları söylüyor.Devletin yapması gereken artık süt üretecek yeni işletmeleri teşvik etmek yerine zaten mevcut olanları modernize etmek.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  12 Ocak 2014
  Şehir
  ......
  Mesajlar
  70
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  hayırlı ugurlu olsun ULkemize.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı HassaN20 link=topic=71583.msg826422#msg826422 date=1389555471 Nickli Üyeden Alıntı
  süt tüketimi sadece sütü saf olarak içmek değildir bunu anlayabildiğinden emin değilim...ülkede süt FAZLA bunu ben söylemiyorum işin uzmanları söylüyor.Devletin yapması gereken artık süt üretecek yeni işletmeleri teşvik etmek yerine zaten mevcut olanları modernize etmek.
  Bende forum kurallarını anlayabildiğinden emin değilim seviyeli yazacaksan buyur yok ben imalı yoldan laf vururum diyorsan yanlış yere gelmişsin. Sen önce dolaylı yoldan sütü yeterince tükettiğimizi daha fazla ne yapılabileceğini sordun, sonra bende yaşadığım yerde durumun senin dediğin gibi olmadığını tam tersi olduğunu söyledim, sende o zaman demek ki tüketilmiyor dedin burda zaten lafından cayıyorsun, sana diyorum ki madem süt fazlalığı var çevrem de tüketmek isteyipte fiyatından dolayı tüketemeyenler var ben bunu soruyorum, çok değil yakın zamanlarda televizyonda ki kamu spotlarını izlediysen görmüşsündür günde 2 bağırdak süt için sağlıklı yaşayın vs. gibi reklamları yani bunları da uzmanlar söylüyor.

  Ayrıca devlet zaten hali hazırda modern olmayan ve ya eksikleri bulunun bir işletmeye modern hale getirmek ve ya bulunmayan ekipmanlar (sağım odası gibi) destek veriyor. Yani basit olarak zaten devlet modernize etmeye destek ve teşvik veriyor. Vermiyormuş gibi söyledin yanlış biliyor olabilirsin.

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  20 Şubat 2013
  Şehir
  ------
  Mesajlar
  606
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı ÇeLişki_37 link=topic=71583.msg826438#msg826438 date=1389556171 Nickli Üyeden Alıntı
  Bende forum kurallarını anlayabildiğinden emin değilim seviyeli yazacaksan buyur yok ben imalı yoldan laf vururum diyorsan yanlış yere gelmişsin. Sen önce dolaylı yoldan sütü yeterince tükettiğimizi daha fazla ne yapılabileceğini sordun, sonra bende yaşadığım yerde durumun senin dediğin gibi olmadığını tam tersi olduğunu söyledim, sende o zaman demek ki tüketilmiyor dedin burda zaten lafından cayıyorsun, sana diyorum ki madem süt fazlalığı var çevrem de tüketmek isteyipte fiyatından dolayı tüketemeyenler var ben bunu soruyorum, çok değil yakın zamanlarda televizyonda ki kamu spotlarını izlediysen görmüşsündür günde 2 bağırdak süt için sağlıklı yaşayın vs. gibi reklamları yani bunları da uzmanlar söylüyor.

  Ayrıca devlet zaten hali hazırda modern olmayan ve ya eksikleri bulunun bir işletmeye modern hale getirmek ve ya bulunmayan ekipmanlar (sağım odası gibi) destek veriyor. Yani basit olarak zaten devlet modernize etmeye destek ve teşvik veriyor. Vermiyormuş gibi söyledin yanlış biliyor olabilirsin.
  Bak güzel kardeşim son kez yazıyorum ne anladığın benim için önemli değil ben öğretmen değilim.Ülkede süt FAZLA devletin yeni işletmeler açılmasını teşvik etmesi bu ekonomiye birşey katmaz bu teşvikleri durdurmalı mümkünse başka yönlere kaydırmalıdır..1 buçuk liralık sütü tüketmek isteyipte tüketemeyen arkadaşlarımızın da allah yardımcısı olsun, ülkemiz işte bukadar sıkıntıda...

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,066
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  Alıntı HassaN20 link=topic=71583.msg826447#msg826447 date=1389556961 Nickli Üyeden Alıntı
  Bak güzel kardeşim son kez yazıyorum ne anladığın benim için önemli değil ben öğretmen değilim.Ülkede süt FAZLA devletin yeni işletmeler açılmasını teşvik etmesi bu ekonomiye birşey katmaz bu teşvikleri durdurmalı mümkünse başka yönlere kaydırmalıdır..1 buçuk liralık sütü tüketmek isteyipte tüketemeyen arkadaşlarımızın da allah yardımcısı olsun, ülkemiz işte bukadar sıkıntıda...
  Tamam senin görüşün öyleyse öyledir ben saygı duyarım ama 'anlayabildiğini sanmıyorum' gibi boş ve kırıcı laflar söylemeye gerek yok, süt sana göre fazladır bana göre azdır olay bunu kabul etmekte burda az sa neden az çok sa neden çok nasıl çözülür onun peşindeyiz, kimseyi ezmek ve ya ego tatmin etmek için yazmıyorum sizin de dediğiniz gibi gerçekten ülkemizin çözülmesi gereken sorunları var. Bir ben koyarım bir siz bir başkası derken bi bakmışız sorunu çözmüşüz benim amacım bu. İyi aksamlar.

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  03 Eylül 2012
  Şehir
  konya
  Yaş
  25
  Mesajlar
  222
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Kastamonu’da tkdk Tarafından Hibe Edilen Tesisler Faaliyete Geçti  kastamonuda ilklim hayvancılığa özellikle butukbaş hayvancılığa çok musait ama süte önem az çpk ii simentaller var ama süt simentali yok denecek kadar az buranın il damızlık kurulu başkanı gecen sene hollandaya dönmeliyiz diye basın açıklamsı yaptı yazık açıdım anadoluda simental diye millet her inege simental tohum atar burada en çok olan yerde hollandaya geçelim denir. ama su bir gerçekki burada süt ucuz anadoluya göre bence kastamonu halkı simentale sahip çıkın

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Kendin Yap: Balya Römorku Faaliyete Geçti
  Konu Sahibi sebazios Forum Römork-Taşıma Ekipmanları
  Cevap: 92
  Son Mesaj : 21.Mayıs.2015, 19:28
 2. Tkdk'dan Çiftçilere Yüzde 50 Hibe Destekli Traktör
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 35
  Son Mesaj : 08.Mayıs.2014, 13:37
 3. TKDK'dan %57 Hibe destekli traktör
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 29.Kasım.2013, 18:41
 4. TKDK, 295 milyon euro hibe verecek...!!!
  Konu Sahibi omerfarukkoc Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 30.Kasım.2012, 20:00
 5. Sonunda Küçük Çiftliğim Faaliyete Geçti..
  Konu Sahibi @WoLf@ Forum Süt Hayvanclığı
  Cevap: 32
  Son Mesaj : 18.Ağustos.2010, 10:49

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status