adalet.. . ...??????

bu_koyun_sokaklarinda_mazot_akiyor13766236660_h1062725.jpg

1. Ağır Ceza Mahkemesi ' nde görülen davada, tutuklu sanıklar M.K.(27), H.K. (22) ve avukatları hazır bulundu. İddiaya göre, M.K. ile H.K., 22 Ağustos 2013 tarihinde Develi Gezbel yolu üzerinde bir şantiyeye ait kepçelerin mazot depolarından piyasa değeri 200 TL olan iki bidon mazot çalmaya kalkıştı.

Şantiyeye 4 kilometre uzaklıkta bulunan kepçelerden mazot çalmak isteyen M.K. ve H.K., şantiye bekçisi K.G. tarafından fark edildi. Duruma müdahale etmek isteyen bekçi K.G. ' yi havaya ateş açarak korkutan M.K. ile H.K. olay yerinden araçla uzaklaştı.

Olayı gören şantiye bekçisi K.G., aracın plakasını alarak durumu jandarmaya bildirdi. Jandarmanın bir aylık takibi sonucu yakalanan şüpheliler gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi. Gasp suçlamasıyla hakim karşısına çıkan M.K., 'Ben silah sıktığımda bekçi K.G. yoktu. Ortalık boştu.

PİYASA DEĞERİ 200 TL

Aldığım iki bidon mazotun değeri 200 TL civarında zaten. Neden böyle bir şey yapayım. Kardeşimin olayla uzaktan yakından ilgisi yok. Beş aydır kardeşim cezaevinde tutuklu ve yaptığım her şeyden pişmanım. Yaptım bir cahillik. Yüksek yargıdan beraatımı istiyorum' diye konuştu.

Olayla ilgisi olmadığını öne süren sanık H.K. ise, şimdiye kadar bu tür olaylarla ilgili hiçbir şey yapmadığını belirterek '5 aydır tutukluyum. Ömür boyu şartlı dahi olsa salıverilmek istiyorum ve beraatımı talep ediyorum' dedi. Dosyayı son kez inceleyen mahkeme heyeti, gasp suçlamasıyla yargılanan sanıklar hakkında 13 yıl hapis cezası kararı verdi.

Kaynak: İHA

hırsızlıgın büyügü küçügü olmaz.suç suçtur..ama adalet küçüge, büyük- büyüge, küçük ceza olursa adalet mi denir yoksa taraflı denir yada adeletin bu hakim bey denir...devletin milletin milyar dolarlarını ye serbes ve itibarlı ol.garibansa halk ise damgalı hırsız olsun..yorum sizlerin... hırsız heryerde hırsızdır cezası haktır...ağlayanın malı gülene fayda etmez...adalet hırsıza yol göstermemeli...

Ynt: adalet.. . ...??????

Kanunların bu şekilde işlemesi lazım zaten. suçlu cezasını çekmeli salıverilmemeli. bugün saldığın hırsız bu cesaretle yarın bir başkasının canını yakacaktır. bidaha yapma yoksa busefer içeri tıkarım mantığı azmettirici olmaktan başka birşey değil. helal olsun hakime böyle silahlı magandaları sokaklarda görmek istemiyoruz, devlet eline öyle bir vurmalıki birdaha eline silah alamasın.

Ynt: adalet.. . ...??????

tabiki hem de en agır şekilde ancak büyük hırsızlar ve dolancılarda agır şekilde çekmeli..adalet böyle olmalı...bugün masum gibi gösterilen 200 tl lik 2 bidon yarın milyon dolarlara hükmeder...