TD 90 nın GÖZÜMDE DÜŞTÜĞÜ AN

Ynt: TD 90 nın GÖZÜMDE DÜŞTÜĞÜ AN

dustero link=topic=71658.msg828331#msg828331 date=1389813922' Alıntı:
sanayide ikiye ayrılmış case fotoğrafları paylaşsam evet haklısın diycekmisin ??*-s nerde çokluk orda bokluktur işin özü sözü bu. yoldan geçen bir NH 5 kişinin ilgisini çekiyorsa CASE 2 kişinin ilgisini çekiyor benim şahsi gözlemim bu yönde. (GENE YERLİ SERİDEN BAHSEDİYORUM) insanin gözünü en çok yoran en çok dikkatini çeken renk MAVİ dir buda işin insanlar açısından psikolojik boyutu. sanayide yatan CASE ilginizi çekmez ama mavi NH ben burdayım hello der.
http://hypertextbook.com/facts/2007/SusanZhao.shtml
http://www.powertechnology.com/PDFs/WP_eyecolorsensitivity.pdf
psikolojiyi bilmeniz güzelde en çok dikkat çeken renk yeşil olarak belirtilmiş çoğu araştırmada..O savınız çöküyor böylece..kafanızdan bilimsel teori üretmeyin.Sizin gözünüz sanayide New holland görmeye alışmış olabilir..dediğim gibi züğürt tesellisi...öyle birkaç ikiye bölünmüş case fotoğrafı bulmak kolay bunlar birşey kanıtlamaz..

ramazanpullu link=topic=71658.msg828341#msg828341 date=1389814665' Alıntı:
aynen dediklerine katılıyorum kısaca nerde çokluk orda ..... işin özü bu
Haklısınız.New holland kaliteyi düşürmüş kesin Case de düşürmüştür demek, onuda .... lamak nasıl bir iddiadır..

Bence de tamamen sayıyla alakalı.Birebir aynı traktörlerin tek farkı kabin içi kaplama rengi ve kaporta rengi.Ama case bayilerinin en sevdiği laflar bunlar tabi bizim traktörümüz farklı hepsinin dilinde,ne farklı diyince renkten başka bişey bulamıyorlar :)

uzay kasa link=topic=71658.msg828350#msg828350 date=1389815693' Alıntı:
Şöyle alakası yok.Debriyajın üstüne hafif bir baskı yaparsan ya da kuyruk mili kavrama kolunu,shuttle ' ı yanlış kullanıtsan baskı balatan gider.
New holland kullanıcısı olarak bukadar çabuk baskı balata bitirebilmesini kabul ediyorsanız bence bir problem yok.

uzay kasa link=topic=71658.msg828350#msg828350 date=1389815693' Alıntı:
Şöyle alakası yok.Debriyajın üstüne hafif bir baskı yaparsan ya da kuyruk mili kavrama kolunu,shuttle ' ı yanlış kullanıtsan baskı balatan gider.
Debriyajın Üstüne Hafif Baskı Yaparsanız Derken Hocam Biraz Açabilirmiyiz?

sadece Nh için değil,otomobil,kamyon,traktör yani kısacası her makine için bu böyledir.Traktörde yaşamadım bu sorunu ama kardeşim 0 km Megane ' ın debriyaj balatasını yedi ordan bir yaşanmışlığım var.

bende yıllarca 70-56 iveco motorlu kullandım sılaj yaptım sulama yaptım ama banamısın demedi kalite süperdi ama şimdikilerde gerçekten kalite eksik konfor falan hikaye böyle sorunlar olunca ,soğuyor insan herşeyden

valla konu biraz zor biraz can sıkıcı birazda çetrefilli
yapılan yorumlarda biraz öyle gözüküyor :D
öncelikle koçun ürettigi traktörlerde malesef biraz bozulma var bu açık
bunun bir çok sebebi olabilir
seri üretimin bu bozulmada payı biraz fazladır tahminimce birde kullanılan parçaların kalitesiz olması da önemli tabi

yalnız üretlen malı kullanan biz kullanıcılar yani kullanıcı faktörü her türlü tüketim malında önemlidir traktörden telefona aklınıza gelen herşeyde

balata konusu ve 150 saatte traktörün bölünüp tamir edilmesi gerçekten can sıkıcı ve kabul edilemez bir durum
yerlide kalite varmı yokmu veya avrupaya göre düşükmü derseniz eskiye oranla yerlilerde biraz düzelme var ama hala avrupayla kıyaslarsak ciddi bir uçurum var
ama az öncede dedigim gibi bazen kulanıcıda önemli oluyor
adam var traktörü hiç incitmeden kullanır işinide yapar bakımınıda yapar eskitmez arıza açtırmaz
adam var traktörün anasını aglatır hergün bir arıza açar hergün bir sorun yaşar ve yaşatır
birdönem biizm burda bir esnafta çiftçeker bir jondere vardı 55-60 hp lik
tabi hep şöför kullanıyordu
birgün andırın tarafına gitmiş dönüşte kadirli adırın arasında bi iniş var mış boşa almış traktörü traktör hızlanmış çiftçeker şaftını parçalamış birdünya arıza masraf şimd iburda jonderemi suçlu yoksa şöförmü :)
böyle kullanıcı çok
adam acımıyor traktöre
birde acımayanlar dışında cidden bilinçsiz olanlar var
misal ben avrupa bir traktöre binsem sürmek bri tarafa belki ilk etapta çalıştıramam bile
veya şuda var adam ayagını koymuş debriyaja yarım debriyaj gibi oluyor
o adama balata ne yapsın
daha birkaç ay önce torosun balatlar gitti
sebebp ne 1942 dogumlu babamın ayagını debriyajın üzerine koyması
resmen böldüler tamir etmek için trosu ve yeni balata falan takıldı allahtan toros ucuz parçasıda ucuz :)

veya daha yenibir örnek dün gece konuda açtım daha iki buçuk aylık traktörümün kabin elektirik sistemi çalışmıyor tepe lambası hariç kabindeki hiçbir elektirik aksamında hayat yok kabinde hayat durdu kısaca
bugün servisi aradım süleyman kardeşi
abi sigorta atmıştır bir bak bana dön dedi
baktım sigortalar saglam soketleri kontrol ettim gözüme çarpan herşeye baktım arıza düzelmedi
aradım sigorta saglam gözle görülür bir sorun yok dedim
abi hemen geleyim bakayım dedi
yok gelme şimdi dedim zaten saati geldi gelecek hafat bakım yaptıracam ozaman hepsine bakarsın şimd iişte yok dedim

yani nh servisleri okadar kötüde degil hemen geleyim diyebiliyor
ben yok gelme dedim cebimde faza para yoktu ona şimdi olaki bir para vermem gerekirse mahçup olmayım diye :)

birde bakım kitinde 10 litre yag olup 9 litre yag kullanılması konusunda birşey söyleyeyim
şimdi diyelim sen tam 9 litre yag olsa o bakım kitinde ve 1 litresini yanlışlıkla döksen yere
o 1 litreyi nasıl tamamlayacaksın kardeş adamlar bunu düşünmüş ki oraya 1 litre fazladan yag koymuş butür küçük şeyleri dert etme 1 litre yag fazla olsun onudabaşka yerde kullanırsın illaki yag lazım olan yerler oluyor evdeki alet ve ekkipmanlara
ve zaten hersene çiftçi adam kaç teneke yag tüketiyor ordaki 1 litrenin lafı olmaz bence
biz mesela ilk maviyi almadna önce evde kendimiz yapıyroduk bakımları tüm traktörlerin
evde hersene 10-12 teneke yag bitiyordu böyle bir durumda 1 litre yagın lafı olurmu
artık birçok konuyu servisle haleldiyoruz kendimiz aldıgımız senelik yag tüketimi 3-4 tenekeyi geçmiyor

birde konu içinde ilginç marka fanatikelri gördüm yine benimki seninkinde niyi modunda yorumlar falan
ama birçogu bence marka fanatikliginden öte kayde deger görülmeyecek yorumlar

akıl karımı son sürat giden saatte 35-40km yapan erkuntu hiç durdurmadan çiftçekere almak hemde dügmesiz vites kolu gibi bir kolla alınıyor sen onu son süat giderken çiftçekere alacaksın
daha tam sekromeç vitese bile geçemeyen geçtimdesede birsüür sekromeç sorunu yaşayan erkuntun son sürat giderken çiftçekere geçmesi aklıam erkuntun viteslere tam sekromeç koymayıp çift çekere alma koluna sekromeç kodugunu getiryor :D
insanı güldürmeyin bilmesek yutturacaksınız zuha-*-s

birde caseci arkadaş biraz abartmış olayı ama şunu unutmamak lazım nh de casede aynı kuyunun suyu aynı fabrikada üretiliyor biri digerinden biraz kaliteli yada biraz az kalitesiz olsa ne degişir paralar koçun cebine giriyor gerisi hikaye
birde
casenin pazar payı türkiyede %6
nh nin türkiyedeki pazar payı %50den fazla
biri nezaman türkiyede üretime yada montaja başladı digeri nezaman üretime yada montaja başladı aralarında 50 sene fark yok 5-6 bilemedin hadi 7-8 sene olsun
ama satış rakamlarında uçurum var buda casenin ayıbıdır

YAVUZ_13 link=topic=71658.msg828404#msg828404 date=1389819058' Alıntı:
valla konu biraz zor biraz can sıkıcı birazda çetrefilli
yapılan yorumlarda biraz öyle gözüküyor :D
öncelikle koçun ürettigi traktörlerde malesef biraz bozulma var bu açık
bunun bir çok sebebi olabilir
seri üretimin bu bozulmada payı biraz fazladır tahminimce birde kullanılan parçaların kalitesiz olması da önemli tabi

yalnız üretlen malı kullanan biz kullanıcılar yani kullanıcı faktörü her türlü tüketim malında önemlidir traktörden telefona aklınıza gelen herşeyde

balata konusu ve 150 saatte traktörün bölünüp tamir edilmesi gerçekten can sıkıcı ve kabul edilemez bir durum
yerlide kalite varmı yokmu veya avrupaya göre düşükmü derseniz eskiye oranla yerlilerde biraz düzelme var ama hala avrupayla kıyaslarsak ciddi bir uçurum var
ama az öncede dedigim gibi bazen kulanıcıda önemli oluyor
adam var traktörü hiç incitmeden kullanır işinide yapar bakımınıda yapar eskitmez arıza açtırmaz
adam var traktörün anasını aglatır hergün bir arıza açar hergün bir sorun yaşar ve yaşatır
birdönem biizm burda bir esnafta çiftçeker bir jondere vardı 55-60 hp lik
tabi hep şöför kullanıyordu
birgün andırın tarafına gitmiş dönüşte kadirli adırın arasında bi iniş var mış boşa almış traktörü traktör hızlanmış çiftçeker şaftını parçalamış birdünya arıza masraf şimd iburda jonderemi suçlu yoksa şöförmü :)
böyle kullanıcı çok
adam acımıyor traktöre
birde acımayanlar dışında cidden bilinçsiz olanlar var
misal ben avrupa bir traktöre binsem sürmek bri tarafa belki ilk etapta çalıştıramam bile
veya şuda var adam ayagını koymuş debriyaja yarım debriyaj gibi oluyor
o adama balata ne yapsın
daha birkaç ay önce torosun balatlar gitti
sebebp ne 1942 dogumlu babamın ayagını debriyajın üzerine koyması
resmen böldüler tamir etmek için trosu ve yeni balata falan takıldı allahtan toros ucuz parçasıda ucuz :)

veya daha yenibir örnek dün gece konuda açtım daha iki buçuk aylık traktörümün kabin elektirik sistemi çalışmıyor tepe lambası hariç kabindeki hiçbir elektirik aksamında hayat yok kabinde hayat durdu kısaca
bugün servisi aradım süleyman kardeşi
abi sigorta atmıştır bir bak bana dön dedi
baktım sigortalar saglam soketleri kontrol ettim gözüme çarpan herşeye baktım arıza düzelmedi
aradım sigorta saglam gözle görülür bir sorun yok dedim
abi hemen geleyim bakayım dedi
yok gelme şimdi dedim zaten saati geldi gelecek hafat bakım yaptıracam ozaman hepsine bakarsın şimd iişte yok dedim

yani nh servisleri okadar kötüde degil hemen geleyim diyebiliyor
ben yok gelme dedim cebimde faza para yoktu ona şimdi olaki bir para vermem gerekirse mahçup olmayım diye :)

birde bakım kitinde 10 litre yag olup 9 litre yag kullanılması konusunda birşey söyleyeyim
şimdi diyelim sen tam 9 litre yag olsa o bakım kitinde ve 1 litresini yanlışlıkla döksen yere
o 1 litreyi nasıl tamamlayacaksın kardeş adamlar bunu düşünmüş ki oraya 1 litre fazladan yag koymuş butür küçük şeyleri dert etme 1 litre yag fazla olsun onudabaşka yerde kullanırsın illaki yag lazım olan yerler oluyor evdeki alet ve ekkipmanlara
ve zaten hersene çiftçi adam kaç teneke yag tüketiyor ordaki 1 litrenin lafı olmaz bence
biz mesela ilk maviyi almadna önce evde kendimiz yapıyroduk bakımları tüm traktörlerin
evde hersene 10-12 teneke yag bitiyordu böyle bir durumda 1 litre yagın lafı olurmu
artık birçok konuyu servisle haleldiyoruz kendimiz aldıgımız senelik yag tüketimi 3-4 tenekeyi geçmiyor

birde konu içinde ilginç marka fanatikelri gördüm yine benimki seninkinde niyi modunda yorumlar falan
ama birçogu bence marka fanatikliginden öte kayde deger görülmeyecek yorumlar

akıl karımı son sürat giden saatte 35-40km yapan erkuntu hiç durdurmadan çiftçekere almak hemde dügmesiz vites kolu gibi bir kolla alınıyor sen onu son süat giderken çiftçekere alacaksın
daha tam sekromeç vitese bile geçemeyen geçtimdesede birsüür sekromeç sorunu yaşayan erkuntun son sürat giderken çiftçekere geçmesi aklıam erkuntun viteslere tam sekromeç koymayıp çift çekere alma koluna sekromeç kodugunu getiryor :D
insanı güldürmeyin bilmesek yutturacaksınız zuha-*-s

birde caseci arkadaş biraz abartmış olayı ama şunu unutmamak lazım nh de casede aynı kuyunun suyu aynı fabrikada üretiliyor biri digerinden biraz kaliteli yada biraz az kalitesiz olsa ne degişir paralar koçun cebine giriyor gerisi hikaye
birde
biri nezaman türkiyede üretime yada montaja başladı digeri nezaman üretime yada montaja başladı aralarında 50 sene fark yok 5-6 bilemedin hadi 7-8 sene olsun
ama satış rakamlarında uçurum var buda casenin ayıbıdır
Sadece yağ konusuna değinicem bunu kabullenmen çok garibime gitti.yağ dökülse gider istediğin yağı seçersin castrol mü alcan ambra mı alcan sen karar verirsin.1 lt yağ dökülse koyarken 1 lt yağ alamıycakmıyız nasıl bi mantık üretiyosun.3 lt dökebilirler diye 3 lt yağmı soksunlar bize allah muhafaza görürler mörürler çiftçi böyle düşünüyo diye daha katmerli sokalım derler

' ' birde caseci arkadaş biraz abartmış olayı ama şunu unutmamak lazım nh de casede aynı kuyunun suyu aynı fabrikada üretiliyor biri digerinden biraz kaliteli yada biraz az kalitesiz olsa ne degişir paralar koçun cebine giriyor gerisi hikaye
birde
ama satış rakamlarında uçurum var buda casenin ayıbıdır ' '

5 dk da balata yer diyen arkadaş abartmamış Caseci arkadaş abartmış..New holland da böyle sıkıntılar varken kullanıcıları hala bunları örtmeye çalışıyor gibi bir hava oluşturuyorsunuz bu yanlış.Sorunlar yaşıyorsunuz olabilir diyip başka markalarda da var bu sorunlar deyip kendinizi avutuyor gibisiniz ben fabrika görevlisi olsam, ya tamam hatalarımız varmış ama şimdilik çok sıkıntı yok der geçerim :D New holland çok traktör satıyor, hatalı üretim yapabilir zaten üzerine şöför koyuyorlar 150 saatte balata bitirir nolucak servis gelir götürür..Arkadaş çocuk oyuncağına mı verdik 70 80 bin lirayı.
Dip not:
Case ih 2007 yılında türkiyeye gelmiş New holland 1997 yılında kendi ismiyle üretim yapmaya başlamış bi 10 yıllık tanınma ve satış süreci farkı var.Konuyla alakası yok ama yarım ağız yine oraya vurmuşsunuz doğrusu bu..

Savunduğum ne Case nede KOÇ buraya yazdıklarınızın takip ediliyor olması olası birşey..Sıkıntılarınızı başka markayı kötüleyerek anlatmak yerine açık açık ve dürüstçe memnuniyetsizliğinizi dile getirerek yazarsanız hem kendinize hemde potansiyel New holland müşterilerine iyilik etmiş olursunuz...

Ali SARAÇ link=topic=71658.msg828425#msg828425 date=1389820675' Alıntı:
Sadece yağ konusuna değinicem bunu kabullenmen çok garibime gitti.yağ dökülse gider istediğin yağı seçersin castrol mü alcan ambra mı alcan sen karar verirsin bi lt yağ dökülse koyarken 1 lt yağ alamıycax mı nasıl bi mantık üretiyosun 3 lt dökebilitler diye 3 lt yağmı soksunlar bize allah muhafaza görürler mörürler çiftçi böyle düşünüyo diye daha katmerli sokalım derler

ozaman çözüm basit ali kardeş
hazır satılan bakım kiti almayacaksın
ben almıyorum neyim eksiliyor
gidiyorum bidonla yag alıyorum birsüür mazot ve yag filtresi alıyorum olay halloluyor
bakım kiti alacaksam servise yaptırım ve zaten bazı traktörlerimi servise yaptırıyorum bu bakımları bazılarınıda dedigm gibi kendim yapıyorum harbiden diyorum bu 1 litre olayı çok da önemli degil almazsın olur biter yok illa alıyorsan da evde başka bir yerlerde o yagı kullanırsın zaten
istedigin marka istedigin yerden alma hakkın zaten var ali :) piyasada bir sürü yag var zaten marka olarak veya mazot ve yag filtresi olarak

HassaN20 link=topic=71658.msg828428#msg828428 date=1389821074' Alıntı:
' ' birde caseci arkadaş biraz abartmış olayı ama şunu unutmamak lazım nh de casede aynı kuyunun suyu aynı fabrikada üretiliyor biri digerinden biraz kaliteli yada biraz az kalitesiz olsa ne degişir paralar koçun cebine giriyor gerisi hikaye
birde
ama satış rakamlarında uçurum var buda casenin ayıbıdır ' '

5 dk da balata yer diyen arkadaş abartmamış Caseci arkadaş abartmış..New holland da böyle sıkıntılar varken kullanıcıları hala bunları örtmeye çalışıyor gibi bir hava oluşturuyorsunuz bu yanlış.Sorunlar yaşıyorsunuz olabilir diyip başka markalarda da var bu sorunlar deyip kendinizi avutuyor gibisiniz ben fabrika görevlisi olsam, ya tamam hatalarımız varmış ama şimdilik çok sıkıntı yok der geçerim :D New holland çok traktör satıyor, hatalı üretim yapabilir zaten üzerine şöför koyuyorlar 150 saatte balata bitirir nolucak servis gelir götürür..Arkadaş çocuk oyuncağına mı verdik 70 80 bin lirayı.
Dip not:
Case ih 2007 yılında türkiyeye gelmiş New holland 1997 yılında kendi ismiyle üretim yapmaya başlamış bi 10 yıllık tanınma ve satış süreci farkı var.Konuyla alakası yok ama yarım ağız yine oraya vurmuşsunuz doğrusu bu..

Savunduğum ne Case nede KOÇ buraya yazdıklarınızın takip ediliyor olması olası birşey..Sıkıntılarınızı başka markayı kötüleyerek anlatmak yerine açık açık ve dürüstçe memnuniyetsizliğinizi dile getirerek yazarsanız hem kendinize hemde potansiyel New holland müşterilerine iyilik etmiş olursunuz...

kardeşim burda benim koçu yada nh yi övdügümü yere göge sıgdıramadıgımı gördünmü
kaldıki 7-8 sen olmasa 10 sen olsa ne olur
ama bir fanatikli kalmış başını gidiyor ben 7-8 sene dedim diye hemen google yi açıp araştırma yapmak nedir anlamıyorum
ben şu marka ktü bu makra kötü dedim mi
yada ben nh iyi süper dedimmi
ama illaki anlamak istediginiz gibi anlıyorsunuz
adam konu açmış td 90 d gözümde düştü demiş siz gelmişsiniz aynı fabrikada üretilen caseyi övmeye başlamışsınız
marka fanatigi kim acaba :)
bende 4 nh 1 fiat 1 başak var
ve hangisi canımı sıkarsa hangisi beni zarara ugratırsa hangiisi ben tarlada iş yaparken beni yarı yolda bırakır rezil ederse sahibi koç da olsa bilmem kimde olsa affetmem hemen gereken tepkiyi koyarım şikayet edebilecegim yerlere şikayet ederim ve son olarak hata düzeltilmezse birdaha almam alacaklarada önermem olay budur
nh işime geliyor ki nh alıyorum işime gelmese almam gider başka marka alırım marka veya renk aşkım yok traktör konsunda

birde 70-80binlik traktör mevzusuna gelirsek
dogru bu çocuk oyuncagı degil alın teri emek verilerek alınıyor
ama malesef ki yerli diye adlandırılan toplama traktörleri saymazsak
yerli (toplma) nhlerden hada ucuz ithal kaçtane marka var
hepsi sıfır km ve aynı beygir olmak şartıyla ve daha kaliteli olmak şartıyla

birde mesela yazdıgım iletilerin hepsini incele benim koçu veya hn yi övdügüm 1 tane msj bul varsa tabi :)

YAVUZ_13 link=topic=71658.msg828441#msg828441 date=1389822844' Alıntı:
ozaman çözüm basit ali kardeş
hazır satılan bakım kiti almayacaksın
ben almıyorum neyim eksiliyor
gidiyorum bidonla yag alıyorum birsüür mazot ve yag filtresi alıyorum olay halloluyor
bakım kiti alacaksam servise yaptırım ve zaten bazı traktörlerimi servise yaptırıyorum bu bakımları bazılarınıda dedigm gibi kendim yapıyorum harbiden diyorum bu 1 litre olayı çok da önemli degil almazsın olur biter yok illa alıyorsan da evde başka bir yerlerde o yagı kullanırsın zaten
istedigin marka istedigin yerden alma hakkın zaten var ali :) piyasada bir sürü yag var zaten marka olarak veya mazot ve yag filtresi olarak

kardeşim burda benim koçu yada nh yi övdügümü yere göge sıgdıramadıgımı gördünmü
kaldıki 7-8 sen olmasa 10 sen olsa ne olur
ama bir fanatikli kalmış başını gidiyor ben 7-8 sene dedim diye hemen google yi açıp araştırma yapmak nedir anlamıyorum
ben şu marka ktü bu makra kötü dedim mi
yada ben nh iyi süper dedimmi
ama illaki anlamak istediginiz gibi anlıyorsunuz
adam konu açmış td 90 d gözümde düştü demiş siz gelmişsiniz aynı fabrikada üretilen caseyi övmeye başlamışsınız
marka fanatigi kim acaba :)
bende 4 nh 1 fiat 1 başak var
ve hangisi canımı sıkarsa hangisi beni zarara ugratırsa hangiisi ben tarlada iş yaparken beni yarı yolda bırakır rezil ederse sahibi koç da olsa bilmem kimde olsa affetmem hemen gereken tepkiyi koyarım şikayet edebilecegim yerlere şikayet ederim ve son olarak hata düzeltilmezse birdaha almam alacaklarada önermem olay budur
nh işime geliyor ki nh alıyorum işime gelmese almam gider başka marka alırım marka veya renk aşkım yok traktör konsunda

birde 70-80binlik traktör mevzusuna gelirsek
dogru bu çocuk oyuncagı degil alın teri emek verilerek alınıyor
ama malesef ki yerli diye adlandırılan toplama traktörleri saymazsak
yerli (toplma) nhlerden hada ucuz ithal kaçtane marka var
hepsi sıfır km ve aynı beygir olmak şartıyla ve daha kaliteli olmak şartıyla

birde mesela yazdıgım iletilerin hepsini incele benim koçu veya hn yi övdügüm 1 tane msj bul varsa tabi :)
Hayır istediğim yerden alamıyorum garantisi olan traktöre başka yağ kabul ederler mi bitse zaten ne o yağı kullanırım nede o filtreleri kullanırım senin sandığın kadar basit değil çözüm ve konu 1 lt konusundan çok memlekette hergün satılan fazladan 1ltden elde edilen rant ve kar . Ama ne desek boş kusura bakma ama abi senin zihniyetle gidersek bu memlekette biz bi adım ilerleyemeyiz . Sahip olduklarımızı taraftar olduklarımızı herşeye rağmen korumak yerine eleştirmeye alışsaydık koç bizi böyle düdükleyemezdi yada bu ülke böyle yönetilmezdi yada futbol vsvs böyle olmazdı beğenmediğimize ( yada sahip olmadığımıza ) her türlü eleştiri serbest kendimizde olan en kötü bile hint kumaşı bide bulunmayan cinsten . Bende nh var arkadaş 90 bin lira para verdim ve bu traktör baştan aşağı dandik .

Ali SARAÇ link=topic=71658.msg828452#msg828452 date=1389823464' Alıntı:
Hayır istediğim yerden alamıyorum garantisi olan traktöre başka yağ kabul ederler mi bitse zaten ne o yağı kullanırım nede o filtreleri kullanırım senin sandığın kadar basit değil çözüm ve konu 1 lt konusundan çok memlekette hergün satılan fazladan 1ltden elde edilen rant ve kar . Ama ne desek boş kusura bakma ama abi senin zihniyetle gidersek bu memlekette biz bi adım ilerleyemeyiz . Sahip olduklarımızı taraftar olduklarımızı herşeye rağmen korunak yerine eleştirmeye alışsaydık koç bizi böyle düdükleyemezdi yada bu ülke böyle yönetilmezdi yada futbol vsvs böyle olmazdı beğenmediğimize ( yada sahip olmadığımıza ) her türlü eleştiri serbest kendimizde olan en kötü bile hint kumaşı bide bulunmayan cinsten . Bende nh var arkadaş 90 bin lira para verdim ve bu traktör baştan aşağı dandik .
ali zaten başka yagı bırak garantideyken servis degil kendin yaparsan bakımı ondada garantiye sokmuyor bu nh de degil hepsinde böyle ve hepside anlaşmalı oldgu firmaların yagını filtresini kullanıyor bu 1 litre mantıgıyla düşünürsek bizim hiç sıfır km traktör almamamız lazım yada traktörleri komple satalım eski usul atla öküzle tarla sürelim garanti de olamz seervis derdide olmaz
ben koçu koruma derdinde degilim allah onun belasını versin ben sadece 1 litre yag konusunda fikrimi söyledim
hadi onuda geçtim misal benim servisim eve gelip bakımı yapınca yada dükkanında bakımı yapınca artan yagları alsa bana vermese ozaman senin dedigini kabul ederim neden 1 litre yaga fazladan para ödeyeyim
ama o yagı ben zaten kullanıyorum alıp

yok ilalki zorlama bir cevap istiyorsan yag konusunda
ozaman cevabın gayet net olur
1 litre yagı ben ne yapayım diyen adam ya 1 traktörle birazda tarlayla şehride otrup da çiftçiligide arada sırada yapıyrodur yılın 8 ayı şehridedir 2 ay köyde 2 ayda tatile gider
o adam o bir litre yag parası çok gelir gözüen batar
çünkü o adam zaten yag kullanacak bir işi olmadıgından yag satın almıyordur ki

birde bunu sadece nh mi yapıyor yani sadece nhdemi kendi ürününü kullanıyor yoksa her markadamı bu böyle garantiliyken

ayrıca koça çok takılma koç busene böyle oldu önümüzdeki sene dost olur belkide birileriyle
sonuçta paraya tapan kişiler bunlar
ben anlıyurum koça olan sevmeme olayını ama boşver koça en büyük tepki ürettigi ürünleri almamak aldırmamaktır sende almayacaksın aldırmayacaksın koç ürün satamayacak ve aklını başına alacak gerisi boş

son bir örnekle konuyu kapatıyorum

70 beygirlik 80 beygirlik bir traktör alsan hidrolik kaldırma kapasitesi 6-7 ton olsa sen o beygdir gücündeki traktöre okadar agrı bir ekipman takabilirmisin
takarsan traktör çekebilrimi
veya şunu dermisin
bu traktöre 3 ton yeterdi buna 6 ton kapasite koyup biizi kazıklıyorlar bunun 3 tonu fazla gereksiz paramızı geri versinler dermiydin :)

neyse boşver fani dünya ben seni seviyorum kardeşim ;)

YAVUZ_13 link=topic=71658.msg828497#msg828497 date=1389824847' Alıntı:
ali zaten başka yagı bırak garantideyken servis degil kendin yaparsan bakımı ondada garantiye sokmuyor bu nh de degil hepsinde böyle ve hepside anlaşmalı oldgu firmaların yagını filtresini kullanıyor bu 1 litre mantıgıyla düşünürsek bizim hiç sıfır km traktör almamamız lazım yada traktörleri komple satalım eski usul atla öküzle tarla sürelim garanti de olamz seervis derdide olmaz
ben koçu koruma derdinde degilim allah onun belasını versin ben sadece 1 litre yag konusunda fikrimi söyledim
hadi onuda geçtim misal benim servisim eve gelip bakımı yapınca yada dükkanında bakımı yapınca artan yagları alsa bana vermese ozaman senin dedigini kabul ederim neden 1 litre yaga fazladan para ödeyeyim
ama o yagı ben zaten kullanıyorum alıp

yok ilalki zorlama bir cevap istiyorsan yag konusunda
ozaman cevabın gayet net olur
1 litre yagı ben ne yapayım diyen adam ya 1 traktörle birazda tarlayla şehride otrup da çiftçiligide arada sırada yapıyrodur yılın 8 ayı şehridedir 2 ay köyde 2 ayda tatile gider
o adam o bir litre yag parası çok gelir gözüen batar
çünkü o adam zaten yag kullanacak bir işi olmadıgından yag satın almıyordur ki

birde bunu sadece nh mi yapıyor yani sadece nhdemi kendi ürününü kullanıyor yoksa her markadamı bu böyle garantiliyken

ayrıca koça çok takılma koç busene böyle oldu önümüzdeki sene dost olur belkide birileriyle
sonuçta paraya tapan kişiler bunlar
ben anlıyurum koça olan sevmeme olayını ama boşver koça en büyük tepki ürettigi ürünleri almamak aldırmamaktır sende almayacaksın aldırmayacaksın koç ürün satamayacak ve aklını başına alacak gerisi boş

son bir örnekle konuyu kapatıyorum

70 beygirlik 80 beygirlik bir traktör alsan hidrolik kaldırma kapasitesi 6-7 ton olsa sen o beygdir gücündeki traktöre okadar agrı bir ekipman takabilirmisin
takarsan traktör çekebilrimi
veya şunu dermisin
bu traktöre 3 ton yeterdi buna 6 ton kapasite koyup biizi kazıklıyorlar bunun 3 tonu fazla gereksiz paramızı geri versinler dermiydin :)

neyse boşver fani dünya ben seni seviyorum kardeşim ;)
Bende uzatmıycam bende seviyorum seni.4 ton kapasiteli hidrolşk 1.5 tonluk pulluğu kaldırabilseydi ne ben traktör değiştirmek için ilan kovalardım ne bu kada td110luk satılık olurdu neden ydşncbayram abimiz 4 günlük 0 aldığı traktörü zararına satardı keşke donanımda fazladan koysalarda öyle biz riyakarlık yapsak

arkadaşlar eğer yanlış bilmiyorsam sanırım baskı garentiye girmiyordu yada ben öyle sanıyorumdur ben geçen yıl TlA yı servise götürmüştüm td65 i olan arkadaşla baya bir sorunları olmuştu traktör 700 saateydi sanırım yeni traktörü olan arkadaşlar daha iyi bilirler sanırım

Ferhat suat link=topic=71658.msg828560#msg828560 date=1389827319' Alıntı:
arkadaşlar eğer yanlış bilmiyorsam sanırım baskı garentiye girmiyordu yada ben öyle sanıyorumdur ben geçen yıl TlA yı servise götürmüştüm td65 i olan arkadaşla baya bir sorunları olmuştu traktör 700 saateydi sanırım yeni traktörü olan arkadaşlar daha iyi bilirler sanırım
Evet garantiye duruma göre girmiyor . Benimki yağ kaçağından dolayı olduğundan garanti kapsamına aldılar şan umandan 3 teneke yerine 1 teneke yağ çıktı