TD 90 nın GÖZÜMDE DÜŞTÜĞÜ AN

arkadaşlar td serısı niye bu kadar arıza yapıyor bugün tesadüf servısten geçerken 150 saat lık traktör baskı gitmiş belkı bakarsınız bende alırım ama çok yazık daha sıfır traktörlerın servıs lerde düştüğü durum ayrıca yarın garanti bitse ne olacak düşünen varmı.acaba :(

Ynt: TD 90 nın GÖZÜMDE DÜŞTÜĞÜ AN

Olabilir arkadaş normaldir kul yapısı benim td 65 de 2006 model 2006 yılında 47 saatteyken shutle dağıttı daha sonra hepsi yapmaya başlayınca garantiden çıkarıp 600 saat limitini koydular servisin söylediği şhutle ın durmadan kullanılmasından kaynaklanıyormuş öne giden bir motor tam gaz geri giderse ya balatadan yer ya dişliden yer yada başka bi yerden yer diyor shutle rahatlık olsun diye koyulan bir icat traktöre eziyet olsun diye değil diyor.

boyle hatalar olabilir yeni motordada olur bnm 67 saatte deutz balata değişti sebebi ise şanzumandan yag kaçmış balatayı yaglamış balata da tutunamadıgında yanmış. balata değişti yag kaçıran keçeleri değişti sorun ortadan kalktı servisin soyleyişi bunda boyle olmus bazen adam motoru kullanırken ayagının biri sürekli debriajda ustune koyuyo gidiyo diyo ondanda sıkıntı çıkıyor yada debriaj ayarı sert se motor sürekli debriaja basar gibi oluyormus ondanda olurmus debriajda hafif bi boşluk olması lazımmış. yani boyle durumlar normal bence tabi bunu gorup nh dan sogudum diyenlerde baska markaları tavsıye edebilirler kımsenın bogazına bıcak dayayıp ta motor satmıyolar.

Türk Sanayisinin Geri Kalma Nedeni, Klasik Örneklerinden Olarak Biri Daha; Ürününü Pazarlarken Müşteriye, Alıcıya, Alacaklıya, Güven Verememek..
Bu Durum Her Marka İçin Geçerli Olmasa da, Şahsım Adına Türk Malı İstememe Rağmen İnsanı Soğutuyor Kendinden.

Rabbim Kullanıcısına Yardım Etsin.

Geçmiş olsun..

Makine demek bi yerde dert-sanayi demek..

Sadece bu olay için demiyorum ama 'kalitenin bi tanımı da 1. ürünle 100. ürün 100 bininci ürün HEP aynıdır' yan, 'standartlar oturmuştur, ne aldığını bilirsin'..

Standartlar, kalite kontrol oturmayınca, sürpriz yumurta gibi ne çıkarsa bahtına :).. aynı motoru alan biri yere ğöğe sıgdıramaz, biri tövbeler tövbesi olsun der!

Problem tamamen fabrikasyon arkadaşlar bir el diğerine benziyormu benzemiyor dolayısıyla metalde metale dökümde döküme benzemez bu tarz olaylar tamamen şans. parçalara zayıf nokta kontrolüde yapılması gerekiyor aslında ama bu hem zaman hem maliyet demektir üreticiye dolayısıyla bu tarz parçaların tek tek kalite kontrol testine sokmak ekstra külfet demek. bunun yerine garanti verip parçayı değiştiriyor bu daha az maliyetli bir durum bunun artısı hem servis kazanıyor hem yedek parça. sektörün bi şekilde dönmesi sağlanıyor

2011 model td65im var.aldim iki ay sonra kabin elektirik tesisati coktu.bisure sonra klima gitti.gazi kacmis.uc defa servise gitti anca bulduk kacagi.bir yili tamamladi pompa eleman yedi.uc ay sonra enjektorler gitti.direksiyon arizasi ona keza.hala yag kaciriyo.artik gitmek istemiyorum valla dalga geciyolar yinemi setvise diye.garanti bitti bir hafta sonra aku bitti.2013 agustos ayinda frenlerin bittigi mujdesinide verdi sevis.bakalim 2014de daha ne ariza cikaracak.imkanim olsa hemen satip kurtulacam ama malesef

Zaten firmalar sadece satış karı değil.. parça öğütme hızı ve buna bağlı parça karı, servis vs. karı bunları da üst üste koyarak hesap-kitap yapıyorlardır..

Ucuz dediğin aslında ÇOK pahalı olabilir, taksit taksit ödendiğinden göze gelmez..

Pahalı dediğin aslında ÇOK ucuza gelir yıllar yılı sorunsuz binince..

Mesela bu kalite-kontrol işine ÇOK odaklanmış Japonlarda özellikle seri üretim öncesi 4x4 ' lerde.. eski efsane kasa Hilux, Daihatsu.. vs 10-20 yıl değişmemiş parçalar çoktur.. hatta ustasını-parçacısını batırır, ekmek yedirmez :)

YILLARDIR ÇIFTCIYI SÖMURMUSLER HALADA SÖMURUYORLAR.YENI CIKAN BUTUN MODEL TRAKTÖRLER PARA TUZAGINDAN BAŞKA BİŞEY DEGIL(BANA GÖRE).BIZDEKI BU MERAK BIZE DAHA COK ZARAR GETIRIR...İNSANLARIMIZ ÇALIŞMAYI SEVMIYOR ÇAGREYI TRAKTÖR BUYUTMEDE ARIYOR..PEKI SORUYORUM SIZLERE ESKI TRAKTÖRLERIMIZİN NEYİ VARDI? MESALA 640LIK 285LIK 70-56MIZ 265LIKLERIMIZ 5000LIK FORD LARIMIZ YETMIYORMUYDU BIZLERE.NE ARIZA YAPARDI NE MOTUR YAKARDI KENDINE GUVEN 24SAAT STOP ETMEDEN ÇALISTIR.AMA BIRAZ PARA KAZANDIKMI DÖKUYORUZ BU CİVATA YIGINLARINA.ŞİMDIDE İLENİYORUZ COK AGRIZA YAPIYOR COK YAKIYOR FALAN FILANLARA..DİYORLAR BUYUK CIFTCIYIZ 5-6 PICAK CEKSIN İŞTEN ZAMANDAN KAZANALIM ZAMANDAN KAZANMAK ISTIYORSAN 4GUN FAZLA CALIS PARAN CEBINDE KALSIN.BU TRAKTÖRLERLE ESKI TRAKTÖRLERIMIZIN ARASINDA EN FAZLA 5VEYA 6 GUN FARK EDER...YAZACAK O KADAR ŞEY VAR LAKIN UZATMAYADA GEREK YOK ANLAYAN ANLAR.....