Eve çadır kurdu!

Eve çadır kurdu!
Burdur’da yaşayan Murat Ünlü, evinin içine 5 metrekare büyüklüğünde çadır kurdu. Ünlü, “500 liralık çadırımda sanki yaz mevsimindeyim” dedi

GÖKMEN YÜCE Burdur AA

Burdur’un Bucak ilçesinde yaşayan Murat Ünlü (65) bacası çekmediği için soba kuramayınca soğuktan korunmak amacıyla evinin içine çadır kurarak ısınmaya karar verdi. Odun, dört elektrikli battaniye ve kartondan oluşan yaklaşık 5 metrekare büyüklüğünde çadır kuran Ünlü, ısınma ihtiyacını bu şekilde gidermeye başladı.

Çadır içinde sıcaklık 25 derece
Uzun süre uğraş vermesine rağmen çekmeyen bacasını onaramadığını söyleyen Ünlü, “Çadırda iki elektrikli battaniyeyi gündüz, iki battaniyeyi gece çalıştırıyorum. Evimin diğer bölümlerinde sıcaklık 4-5 derece iken, çadırın içinde 25 derece civarında oluyor” dedi.

Evine kurduğu çadırı yaklaşık 500 liraya mal ettiğini ve geçen ay 47 lira elektrik faturası ödediğini belirten Ünlü şöyle devam etti:

“Odun, kömür yakmış olsaydım daha fazla para öderdim. Şimdi çadırın içinde yaz mevsimindeymişim gibi yaşıyorum. Çadırı önümüzdeki yıl imkân olursa biraz daha büyütmeyi, bir odayı kaplayacak şekilde kurmayı düşünüyorum. Şu anda eni ve boyu 2 metreden biraz fazla.”

‘Suntadan da yaptım’
Ünlü, evine gelen misafirlerin çadırı gördükten sonra önce şaşırdıklarını, sonra alıştıklarını dile getirdi.
Geçen yıllarda da evin içinde soğuktan korunmak için benzer denemeler yaptığını anlatan Ünlü, suntadan evine kurduğu kulübenin terleme ve koku yaptığı için başarısız olduğunu ifade etti. Ünlü, eşinin 2002 yılında vefat ettiğini, o tarihten bu yana yalnız yaşadığını sözlerine ekledi.