BM volvo T700 teknik özellikleri

Ynt: BM volvo T700 teknik özellikleri

okkangal link=topic=8054.msg84293#msg84293 date=1223836459' Alıntı:
abi tecrübelerinize dayanarak bolinder-volvo-valmet-valtra arasında bazı ilişkiler varmıdır sizce ...
volvo onların atası ...isveçte işçilik ücreti çok pahalı olduğu için , valmet , valtra dönüşümü olabilir...ama bm volvo zamanında en pahalı traktör idi ... babaeskide iki tane vardı...tek çekerde en sevdiğim traktör idi .. volvo T 700 benim makina mühendisi olmamda volvo dizelin etkisi olmuştur..volvo biçerin 6 silindirli dizelinin kasnağına ip sarılarak ve çekerek çalıştığına çocukluğumda şait oldum...

atilla link=topic=8054.msg84298#msg84298 date=1223836795' Alıntı:
volvo onların atası ...isveçte işçilik ücreti çok pahalı olduğu için , valmet , valtra dönüşümü olabilir...ama bm volvo zamanında en pahalı traktör idi ... babaeskide iki tane vardı...tek çekerde en sevdiğim traktör idi .. volvo T 700 benim makina mühendisi olmamda volvo dizelin etkisi olmuştur..volvo biçerin 6 silindirli dizelinin kasnağına ip sarılarak ve çekerek çalıştığına çocukluğumda şait oldum...

teşekkürler abi ... 6 silindiri iple çalıştıran babayiğitlerde kalmadı şimdi değilmi abi ....

okkangal link=topic=8054.msg84323#msg84323 date=1223838641' Alıntı:
teşekkürler abi ... 6 silindiri iple çalıştıran babayiğitlerde kalmadı şimdi değilmi abi ....
dünyada 1956 yılında turbo dizeli ilk uygulayan VOLVO az bir makina değil... amerikalılar , almanlar nerdeydi...

abi o zaman akranları fendt lerden daha iyi bir traktör ve diesele sahip diyebilirmiyiz volvo için ... yada erkan kardeşim cevaplasın siz muhatemelen cevap vermeyeceksiniz ...

okkangal link=topic=8054.msg84342#msg84342 date=1223839246' Alıntı:
abi o zaman akranları fendt lerden daha iyi bir traktör ve diesele sahip diyebilirmiyiz volvo için ... yada erkan kardeşim cevaplasın siz muhatemelen cevap vermeyeceksiniz ...

Okay abi bildiğim kadarıyla almanların mekaniki konuda çok iyi olmaları FENDT kardeşlerin 1800 li yılların ortalarında saat mekaniğiyle adını ciddi anlamda duyurmaları ve bugünlerin temellerinin atılması FENDT 1930 yılından buyana motor üretmektense istedği proseste motor satın alıyor diğer geneline balarsak bunu iki kelimeyle değilde bir organizasyonda elimden dilimin döndüğünce bizzat ben anlatmak isterim size

Çok güzel bir noktaya parmak basılmış.Bizim gibi çömezleri aydınlatmak için gerçtekn birebir konu ve insanlar.Konunun dewamını kesinlikle görmek isterim.

ford 5000 liğin dizeli dayanıksız bir dizeldir ...ama diferansiyalı , uzun ömürlü fren sistemi , şanzumanı ve diferansiyalının az parçadan oluşturulması , asılış annında ağırlık transferini anında arkaya vermesi ..bu traktörü başarılı kılmıştır..her şey dizelle bitmiyor...ford 5000 liğin dizelini çöpe atıcan , aynı güçte MWM dizel kullanıcağın ...50 sene eskitemessin...

atilla link=topic=8054.msg84363#msg84363 date=1223840319' Alıntı:
ford 5000 liğin dizeli dayanıksız bir dizeldir ...ama diferansiyalı , uzun ömürlü fren sistemi , şanzumanı ve diferansiyalının az parçadan oluşturulması , asılış annında ağırlık transferini anında arkaya vermesi ..bu traktörü başarılı kılmıştır..her şey dizelle bitmiyor...ford 5000 liğin dizelini çöpe atıcan , aynı güçte MWM dizel kullanıcağın ...50 sene eskitemessin...

yada 106 lık FENDT e FORD 5000 arka diferansiyelini takıcan yorumu atilla abiye bırakmak istiyorum

erkancım ben almanların ileri mekanikte gelişmelerini savaşlara bağlıyorum aslında. ( örn DEUTZ)

buradaki volvonun sadece motoru değil tüm doneleri ile beğendik takdir ettik .. benim merak ettiğim bunun akranı ola fendt modelleri ile sence nasıl bu traktör ...

okkangal link=topic=8054.msg84373#msg84373 date=1223840740' Alıntı:
erkancım ben almanların ileri mekanikte gelişmelerini savaşlara bağlıyorum aslında. ( örn DEUTZ)

buradaki volvonun sadece motoru değil tüm doneleri ile beğendik takdir ettik .. benim merak ettiğim bunun akranı ola fendt modelleri ile sence nasıl bu traktör ...

okay abi az öncede bahsettiğim gibi bunu iki kelimeyle geçiştirmek haketten zor ucu bucağı olmayan bir konu anlatmak tartışmak gerekir diye düşünüyorum