tdd kabin elektirik sistemi hakkında bilgi

merhaba arkadaşlar
birkaç gün önce traktörle gezerken yolda normal asfalt yolda giderken teyp kendi kendine durdu kapandı ışıkları sesi falan kısaca komple kapandı az sonra tekrar açıldı kendi kendine

bugünde biryere gidecektim
traktörü çalıştırdım
kabinin teyp tarafında bulunan kontrol panelindeki bütün sistemler
yani teyp klima kabin ön ve arka lambalar ve cam silecek çalışmadı sadece orda bulunan tepe lambası dügmesi çalıştı tepe lambası yandı diger herşey gitmiş
neyse gidecegim yere gitim tabi düzelmedi
biraz oturdum eve dönecektim traktörü çalıştırdım busefer hepsi çalıştı
kontak kapadım düzeldimi diye denemek için ve tekrar çalıştırdım traktörü ve yine tepe lambası hariç hepsi gitti

ACABA BU SORUN NEDİR nasıl halledebilirim
yada illaki ustayamı gidecek
not: traktör td65d tekçeker kabinli 2 buçuk aylık daha(53 saatte)

ilgilenen yardımcı olan arkadaşlarlara şimdiden teşekkürler

Ynt: tdd kabin elektirik sistemi hakkında bilgi

Benimde var td 65 dediginiz arizalarin aynisini yasadim.arzayi cok aradi elektirikci en sonunda klima fan dugmeleride buldu.harici kablo cekti dugmelere.sun yine devam ediyo ariza ama cok nadiren oluyo.ama dugmeler kontaga bagli degil.kontak kapaliylen fan calismaya devam ediyo.td serisi kabin elektirik sistemi sorunlu malesef

ali aksit link=topic=71689.msg827952#msg827952 date=1389737810' Alıntı:
Benimde var td 65 dediginiz arizalarin aynisini yasadim.arzayi cok aradi elektirikci en sonunda klima fan dugmeleride buldu.harici kablo cekti dugmelere.sun yine devam ediyo ariza ama cok nadiren oluyo.ama dugmeler kontaga bagli degil.kontak kapaliylen fan calismaya devam ediyo.td serisi kabin elektirik sistemi sorunlu malesef

valla yazdıgınız şeyler çok can sıkıcı inşallah bunları kimse yaşamaz sizede geçmiş olsun çiftçinin canını illa birileri sıkacak

ahmtkskr link=topic=71689.msg827961#msg827961 date=1389738869' Alıntı:
Kaputu kaldir orda sigortalar var o sigortayi degistir sorn ondan olabilir

aslında benim aklımada sigorta geldi fakat sigortada problem olursa sistem komple çöker yani arızalanan kısım iptal olur ve hiç çalışmaz diye biliyorum bu benim dediigm arıza ise belirli aralıklarla olup düzelince ve tekrar bozulunca aklıma sigortadan ziyade kısa devre geldi bi kısadevre falanmı var acaba
yada birde aklıma acaba traktörü yıkarken su degmemesi gereken yerlere sumu kaçırdım acaba diye düşünüyorum

Kısa Devre Olsa Veya Sigorta Atsa Tekrardan Çalışmazdı Abi... Senin Kabinin O Kolona Gelen Elektrik Soketlerinde Veya Oraya Elektrik Gelen Herhangi Bi Yerinde Temassızlık Oluşuyordur Arada...

muhtemelen bı yerde temazsızlık vardır yoksa gıdıp gıdıp gelmez benım yakın cevrmde bırsuru td kullanan arkadaş var ılk defa bunu sende duyuyorum yani sanmıyorum bunun tüm td serılerınde olucagını yada genel bı proplm olucagını senınkınde vardr o sıkıntı fareler falan yemıs olmasın bızım bı arkadsın motosıkletının far kablolorunu yemıstı fareler ondada kontak gıdıp gelıo saseye dydıkce :D

Kisa devre yok soketlerin oldugu yerleri cikar pense ile disi soketleri ez yani zor girsin erkek soketler eminim bundan sonra sorun olmaz. Eger ki olursa kontak anahtarindan kabine direk giden kabloyu bi konttrol et derim

omerfarukkoc link=topic=71689.msg827976#msg827976 date=1389740990' Alıntı:
Kısa Devre Olsa Veya Sigorta Atsa Tekrardan Çalışmazdı Abi... Senin Kabinin O Kolona Gelen Elektrik Soketlerinde Veya Oraya Elektrik Gelen Herhangi Bi Yerinde Temassızlık Oluşuyordur Arada...
aynen ömer sigorta degil bu sigortaolsa bazen gelip bazen gitmez
bahsettigin soketleri nerede bulabilrim kontrol panelinin altındamı benlik bişeymidir yapabilirmiyim yoksa servisimi arasam :)

sezer link=topic=71689.msg827983#msg827983 date=1389741501' Alıntı:
muhtemelen bı yerde temazsızlık vardır yoksa gıdıp gıdıp gelmez benım yakın cevrmde bırsuru td kullanan arkadaş var ılk defa bunu sende duyuyorum yani sanmıyorum bunun tüm td serılerınde olucagını yada genel bı proplm olucagını senınkınde vardr o sıkıntı fareler falan yemıs olmasın bızım bı arkadsın motosıkletının far kablolorunu yemıstı fareler ondada kontak gıdıp gelıo saseye dydıkce :D
hüseyinaslan link=topic=71689.msg827985#msg827985 date=1389741614' Alıntı:
Kisa devre yok soketlerin oldugu yerleri cikar pense ile disi soketleri ez yani zor girsin erkek soketler eminim bundan sonra sorun olmaz. Eger ki olursa kontak anahtarindan kabine direk giden kabloyu bi konttrol et derim
bu soketleri bulmaya çalışacagım sabah bulabilrisem bikaç deneme yanılma yöntemi uygularım illaki :) yapaöazsam alo servis derim artık :)
yok ben iyice baktım fare olayı yok saolsun 3 kedim var affetmiyorlar
zaten bide ben bu konuyu genel sorun olarak görmüyorum ama genelse odaha kötü olur :)

YAVUZ_13 link=topic=71689.msg827999#msg827999 date=1389742840' Alıntı:
aynen ömer sigorta degil bu sigortaolsa bazen gelip bazen gitmez
bahsettigin soketleri nerede bulabilrim kontrol panelinin altındamı benlik bişeymidir yapabilirmiyim yoksa servisimi arasam :)
bu soketleri bulmaya çalışacagım sabah bulabilrisem bikaç deneme yanılma yöntemi uygularım illaki :) yapaöazsam alo servis derim artık :)
yok ben iyice baktım fare olayı yok saolsun 3 kedim var affetmiyorlar
zaten bide ben bu konuyu genel sorun olarak görmüyorum ama genelse odaha kötü olur :)
Biz DÖŞ Deriz Abi :D Direksiyonun Altında Vardır Büyük İhtimal...

yok genel sorun degıl hem sen bunu neden kafaya takıon kı daha sıfır traktör ara servısı gelsın yapsın bosunamı para alıolar sen ellme bısey falan yaparsın sonra o bolge garantıyede gırmez sen hıııc elleme ara servısı baksınlar makınalarına .

sezer link=topic=71689.msg828007#msg828007 date=1389744272' Alıntı:
yok genel sorun degıl hem sen bunu neden kafaya takıon kı daha sıfır traktör ara servısı gelsın yapsın bosunamı para alıolar sen ellme bısey falan yaparsın sonra o bolge garantıyede gırmez sen hıııc elleme ara servısı baksınlar makınalarına .
Sizin JX ' lerde Böyle Bi Sorun Oldu mu ?

omerfarukkoc link=topic=71689.msg828006#msg828006 date=1389743867' Alıntı:
Biz DÖŞ Deriz Abi :D Direksiyonun Altında Vardır Büyük İhtimal...
ben teybin aaltınd bi bölme var onu iki küçük çivata tutuyor önce onları sökecem onun altında sigorta var yanlış degilsem
sonrada kabinde teybinde oldugu tarafta kontorl panelini sökecem orda bişey ler var mış kitapçıgına baktım
ama traktörün gögüs kısmında benim işime yarayacak pek bişey yok kitapçıkta yazana göre :)

sezer link=topic=71689.msg828009#msg828009 date=1389744449' Alıntı:
yok 3 ündede böyle bi sıkıntı cıkmadı ampül dahi kesmedi :)
CASE ' e Önem Veriyorlar Türkiye Pazarında Yaygınlaşması İçin... Normaldir Öyle Olması :)

YAVUZ_13 link=topic=71689.msg828010#msg828010 date=1389744628' Alıntı:
ben teybin aaltınd bi bölme var onu iki küçük çivata tutuyor önce onları sökecem onun altında sigorta var yanlış degilsem
sonrada kabinde teybinde oldugu tarafta kontorl panelini sökecem orda bişey ler var mış kitapçıgına baktım
ama traktörün gögüs kısmında benim işime yarayacak pek bişey yok kitapçıkta yazana göre :)
O Sağ Kolona Tesisat Nerden Geliyo Ona Bakmak Lazım Abi... Tavana Doğru Fazla Çıkma Derim, Sonuçta Aşağıdan Gelir Yani Oraya...

omerfarukkoc link=topic=71689.msg828011#msg828011 date=1389744849' Alıntı:
CASE ' e Önem Veriyorlar Türkiye Pazarında Yaygınlaşması İçin... Normaldir Öyle Olması :)
O Sağ Kolona Tesisat Nerden Geliyo Ona Bakmak Lazım Abi... Tavana Doğru Fazla Çıkma Derim, Sonuçta Aşağıdan Gelir Yani Oraya...
:) bılmm artık yanlız bızım yuzluk son zamanlarda cok degısık bı ses gelıodu yakından farkedılmıodu ama uzaktan gelırken ılk once lok lok lok lok lok ..... dıe bı ses gelmeye baslamıstı sankı sboblar vruyodu yanı arkasında komprasör takılı pompalıyomus gıbı neydı anlayamadık bı turlu bıraz cekıstende dusmustu sankı ?

sezer link=topic=71689.msg828012#msg828012 date=1389745030' Alıntı:
:) bılmm artık yanlız bızım yuzluk son zamanlarda cok degısık bı ses gelıodu yakından farkedılmıodu ama uzaktan gelırken ılk once lok lok lok lok lok ..... dıe bı ses gelmeye baslamıstı sankı sboblar vruyodu yanı arkasında komprasör takılı pompalıyomus gıbı neydı anlayamadık bı turlu bıraz cekıstende dusmustu sankı ?
Olabilir, Gösterdiniz mi Servise ?

sezer link=topic=71689.msg828007#msg828007 date=1389744272' Alıntı:

aynen garantiside var kaskosuda var da işte basit bireyse ben yapsamda olur nasılsa busıra işde yok boş boş oturuyoruz yagmur bekliyoruz :)
birde yeniye karşı insanoglu hep daha sıcak olmuştur durup dururken gidip bikaç tur atasım geliyor ama klima teyp falan olmayıncada tadı olmuyor :))
birde 2010 da aldıgımız ilk mayiye sırf mazot deposunun kapagını açamadıkları içi ben evde yokken servis çagırmışlar 50 lirada ücret vermişşlerdi o hala aklımdan çıkmaz :)
yani o türden basit bir sorunsa servise gerek kalmaz:)

omerfarukkoc link=topic=71689.msg828011#msg828011 date=1389744849' Alıntı:
sabah ola hayrola bakalım şimdi yatayım sabah bakarım artık bi inceleyim hastamızın neyi varmış :)
gerçi elektirik işleri senin işin yakın olsan gel bak şuan kardeş derdim :)

YAVUZ_13 link=topic=71689.msg828015#msg828015 date=1389745584' Alıntı:
aynen garantiside var kaskosuda var da işte basit bireyse ben yapsamda olur nasılsa busıra işde yok boş boş oturuyoruz yagmur bekliyoruz :)
birde yeniye karşı insanoglu hep daha sıcak olmuştur durup dururken gidip bikaç tur atasım geliyor ama klima teyp falan olmayıncada tadı olmuyor :))
birde 2010 da aldıgımız ilk mayiye sırf mazot deposunun kapagını açamadıkları içi ben evde yokken servis çagırmışlar 50 lirada ücret vermişşlerdi o hala aklımdan çıkmaz :)
yani o türden basit bir sorunsa servise gerek kalmaz:)
sabah ola hayrola bakalım şimdi yatayım sabah bakarım artık bi inceleyim hastamızın neyi varmış :)
gerçi elektirik işleri senin işin yakın olsan gel bak şuan kardeş derdim :)
aynn ama sıkıntılıda fazla karıstırma kullanıcı arızası derler sonra :d hadıya mazot kapagı iyimiş :D