CASE,CLASS,DEUTZ-FAHR,FENDT,JOHN DEERE,VALTRA TEST VİDEOSU 2014...!!!

Ynt: CASE,CLASS,DEUTZ-FAHR,FENDT,JOHN DEERE,VALTRA TEST VİDEOSU 2014...!!!

Güzel paylaşım traktörlerde arka lastiklerde ağırlık yok patanajada kaçmıyor çift sürerken sözde ağırlık olmadan patanaja kaçar diyorlar hikaye sanırım

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828217#msg828217 date=1389806022' Alıntı:
Güzel paylaşım traktörlerde arka lastiklerde ağırlık yok patanajada kaçmıyor çift sürerken sözde ağırlık olmadan patanaja kaçar diyorlar hikaye sanırı
Traktorler ekipmana gore buyuk bizim ulkemizde yakit pahali olnca ekipmanlar büyüyor haliyle traktorlerimiz yipraniyor zamanla

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828217#msg828217 date=1389806022' Alıntı:
Güzel paylaşım traktörlerde arka lastiklerde ağırlık yok patanajada kaçmıyor çift sürerken sözde ağırlık olmadan patanaja kaçar diyorlar hikaye sanırım
Abi Önlere Takılan Ağırlıklara Bakarsak Pulluklar Baya Ağır... Arka Ek Ağırlıkların Yerini Tutuyor Pulluklar...

omerfarukkoc link=topic=71703.msg828252#msg828252 date=1389808284' Alıntı:
Abi Önlere Takılan Ağırlıklara Bakarsak Pulluklar Baya Ağır... Arka Ek Ağırlıkların Yerini Tutuyor Pulluklar...
Ömer haklısında adamlar 75 hp trAktördede kullanmıyorlar youtubeda devamlı izlediğim bi eleman var mccormi ki var 75lik ondada yok dip kazanından pulluğuna onla iş görüyor oda takmıyor arkasına oda mı çok ağır pulluk takıyor diyelimki takıyor hep mi ağırlık var arkasında ben bu ağırlık işinin türkiyede hurafe olduğuna inanıyorum bilinçsizlikten takılıyır yada tüm dünya yanlış bu konuda türkiye doğru biliyor

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828264#msg828264 date=1389808773' Alıntı:
Ömer haklısında adamlar 75 hp trAktördede kullanmıyorlar youtubeda devamlı izlediğim bi eleman var mccormi ki var 75lik ondada yok dip kazanından pulluğuna onla iş görüyor oda takmıyor arkasına oda mı çok ağır pulluk takıyor diyelimki takıyor hep mi ağırlık var arkasında ben bu ağırlık işinin türkiyede hurafe olduğuna inanıyorum bilinçsizlikten takılıyır yada tüm dünya yanlış bu konuda türkiye doğru biliyor
Türkiye Yanlış Biliyor Abi... Ben Şahsen O Ağırlıkların Çıkarılmasından Yanayım...

Ha Seninkilerde Duruyor Sende Çıkar Diyeceksin... Bizim Römorklar Traktöre Basmadıgı İçin Ağırlık Azaltamıyoruz Traktörden...
Hesaplarıma Göre Benim TL-A ' nın Arkalardan 2+2 Ağırlık Almam Lazım...

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828264#msg828264 date=1389808773' Alıntı:
Video daki traktörler 5, 6 ton civarında, 1 ton da öne ağırlık takıyorlar 7 ton, 1 ton da pulluk olsa eder 8 ton yani yeterince ağırlar..bu biraz da dengeyle alakalı orantılı bir yük dağılımı olması gerekiyor...Fabrikada hesaplanmış mıdır bilmiyorum ama adamlar ağırlıkları veriyor yapacağımız işe göre takıp sökmek bize kalsın diye :)

ali bizim işimize yarıyor ağırlık ben daha önceleri L 95 in arka ağırlığını söktüm 4 tanesini 2 tane kaldı ama motor römork çekerken çok çabuk patiye düştü sonra geri taktım

HassaN20 link=topic=71703.msg828274#msg828274 date=1389809282' Alıntı:
Video daki traktörler 5, 6 ton civarında, 1 ton da öne ağırlık takıyorlar 7 ton, 1 ton da pulluk olsa eder 8 ton yani yeterince ağırlar..bu biraz da dengeyle alakalı orantılı bir yük dağılımı olması gerekiyor...Fabrikada hesaplanmış mıdır bilmiyorum ama adamlar ağırlıkları veriyor yapacağımız işe göre takıp sökmek bize kalsın diye :)
Tmm videodakiler için ağırlar diyelim hafif traktör ve ekipmandada kullanmıyor adamlar . Avrupada yanında ağırlık verdiklerini bilmiyodum veriyolarsa bile ağırlıklı çalışanı görmedim. Ayrıca ömer senin romork için kullanman mantıklı herhalde bu yurtdışında traktöre hiç senin sardığın gibi yük sarmıyolardır . Ben söktü ağırlıkları traktörüm ağır ekipmanlarım çok ağır römorklada bişey taşımıyorum ondan kullanmıycam ağırlık tekerlerde

ramazanpullu link=topic=71703.msg828282#msg828282 date=1389809769' Alıntı:
ali bizim işimize yarıyor ağırlık ben daha önceleri L 95 in arka ağırlığını söktüm 4 tanesini 2 tane kaldı ama motor römork çekerken çok çabuk patiye düştü sonra geri taktım
Anladım abi bunlar römork çekmiyo demek ki

Birde atladığım bişey var şimdi düşünürken aklıma geldi acaba tekerleklerinde su yada ağırlık yapacak bişey mi var bda olabilir belki?

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828285#msg828285 date=1389809909' Alıntı:
Ayrıca ömer senin romork için kullanman mantıklı herhalde bu yurtdışında traktöre hiç senin sardığın gibi yük sarmıyolardır . Ben söktü ağırlıkları traktörüm ağır ekipmanlarım çok ağır römorklada bişey taşımıyorum ondan kullanmıycam ağırlık tekerlerde
Abi Avrupa ' da Benim 4 Römorkla Götürdüğüm Net 25 Tonu Adamlar Tek Römorkla Götürüyorlar...
+Onların Kullandıkları Römorklar Genelde Traaktöre Bastıgı İçin Yine Arkaya Ek Agırlık İstemiyor Traktör...

Biz de Tandem Römork Kullanıyor Olsak Bende Çıkarırım Ağırlıkları, Ama Pancarda Bizim Tipten Römorklardan Başkasını Kullanamıyorsun...

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828287#msg828287 date=1389810054' Alıntı:
Birde atladığım bişey var şimdi düşünürken aklıma geldi acaba tekerleklerinde su yada ağırlık yapacak bişey mi var bda olabilir belki?
Ploughing and soil preparation in one pass with a Fendt 936 Vario with Kverneland 7 furrow LO 100
Fendt 936 Vario + 7 Furrow Kverneland LO 100 & Fendt 820 Vario - Van Peperstraten
Fendt 936 Vario Kverneland 7 schaar LO 100 on-land ploeg ploughing & Topping in one pass [HD]
kullananda var hepsi kullanmıyor demeyelim bence bunlar hafif mi? Birde avrupada eminim ağırlıklar ekstraya giriyordur..

Ali SARAÇ link=topic=71703.msg828287#msg828287 date=1389810054' Alıntı:
O Da Olabilir Abi... Bizim Gibi Su+Antifriz Karışımı Kullanıyor Olabilirler...

Şu Videolardakinin Lastiklerde Kesin Vardır Bence...