gökyüzü ve ay

merhabaarkadaşlar azönce dışarı çıktım
gökyüzüne baktım
ve birazz irkildim :)

ay gayet net ve parlak görünüyor ve ayın görüş açısında hiç bulut vs yok ve işin degişik olan kısmı ayın görüş açısında bulut olması degil bu olamyan kısmında ay gibi yuvarlak daire şeklinde olması ve görüş açıma göre bir kıyaslama yaptım
yaklaşık gözümle gördügüm kadarıyla elimi havaya kaldırıp karış oalrak ölçtügümde yaklaşık 20 cm mesafe yani yaklaşık 1 karış mesafe var çıplak gözle bakınca yani geniş bu daire şeklinde ki açık alan ve o alan dışında yıldız falan gözükmüyor sadece o halkanın içinde gözüküyor

merak eden veya bakmak isteyen varsa hava soguk ama bir bakın

buarda nedendir bilmem net baglantım zayıf vede tvde bazı kanallar çekmiyor :)

Ynt: gökyüzü ve ay

valla ali ayın çekim gücümüdür nedir anlamadım elektronik cihazları bile etlkiliyor birgisayar 2 defa kapandı açıldı
denemek için tv yi açtım diger odadaki ve ondada epey kanal yok şuanda gökyüzünde birşeyler oluyor hayırlısı bakalım

Ynt: gökyüzü ve ay

YAVUZ_13 link=topic=71717.msg828590#msg828590 date=1389828773' Alıntı:
valla ali ayın çekim gücümüdür nedir anlamadım elektronik cihazları bile etlkiliyor birgisayar 2 defa kapandı açıldı
denemek için tv yi açtım diger odadaki ve ondada epey kanal yok şuanda gökyüzünde birşeyler oluyor hayırlısı bakalım
Olabilir böyle durumlarda değişik doğal olaylar deprem sel volkanim patlamalar olabiliyor allah afetten korusun.
Cihan_özece link=topic=71717.msg828588#msg828588 date=1389828719' Alıntı:
maşallah burdada ne yağıyor be.bereket bereket :)
Allah cümle yağmur bekleyene verir inşallah