SAME explorer 3 85 şanzıman sorunu..!

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul

ARKADAŞLAR birkaç gün evvel yolada giderken samenin şanzıman kısmından ses gelmeye başladı sanki iki dişli birbirine sürter gibi .. Yakınımızda bulunan bir servis arkadaşla birlikde söktük aldık şanzımanı gurup dişlisinin ortadaki büyük olanın iki tırnağı kırık kırık ama kırlma sebebi milin geçtiği yrdeki sona takılan sekman yerinden çıkık dolayısıyla dişliler birbirine tam basmıyor ve ucundan almış dişi biri eski biri yeni kırık ama!..servis bu sekmanın yerinden çıkmış olmasının mümkün olmadığını söylüyor şanzımanıda ilk biz açtık tek bişi kalıyor fabrikada tam takılmamış olması . Ama 3 yıl sonramı çıkar kayar yerinden bende anlamadım traktörü ne zorladım ne bişi yaptım bende anlamadım fabrikada bişey demîyor . Sonuçta parçayı parasını ödeyip 900tl sipariş ettim pazartesi gelecek inşallah salı çarşmba topluycaz fakat benim korktuğum yine yerinden çıkarsa siz ne dersiniz..??

Ynt: SAME explorer 3 85 şanzıman sorunu..!

Çok sağolun oldu bir defa ...nail abi boşa atmakla zorlamakla alakası yok gurubu tutan sekman yerinden çıkıktı söktüğmüzde bizzat cengizle ben söktüm..bugün gidip onunda fotoğraf ve videolarını çekicem..

Geçmiş olsun altında yatan sebepleri iyi araştırın hazır sökmüşken, ithal modellerde pek sorun olmadı buralarda, yerli parça varmı şanzımanda , sekman kalitesiz yumuşak olup yerinden atabilir , sekman kanalı gerektiği kadar derin değildir yine sekman yerinden atabilir.

ismail_17 link=topic=71752.msg829204#msg829204 date=1389945230' Alıntı:
Geçmiş olsun altında yatan sebepleri iyi araştırın hazır sökmüşken, ithal modellerde pek sorun olmadı buralarda, yerli parça varmı şanzımanda , sekman kalitesiz yumuşak olup yerinden atabilir , sekman kanalı gerektiği kadar derin değildir yine sekman yerinden atabilir.
sağol abi .. Bende onun peşindeyim zaten.. Ne servisden ne fabrikadan şikayetçi değilim masrafın tamamını kendimkarşıladım zaten.. Fakat teknik bir sorun olur birdaha kırarsa o vakit işler değişir... Yoksa same güzel ben traktörümü seviyorum.. Biraz canım sıkıldı sadece daha 1300 satte;)

Sağolun arkadaşlar...şimdi gidiyorm servise belki fabrikadan gelebilirler..dediğim gibi onlarda bir anlam veremedi ama ilgileniyorlar ben korktum şimdi parça 3 ayda gelir birde 3 4 bin tl dir ,. Ama şu an öyle bir durum yok 630 dişli bilya filtre 900 1000 civarı 3 gündede gelecek inşallah.. Yerli traktörlerin bile aynı fiyattır belkide..

Samelerde arkada sıkıntı olması bana normal geliyor.. bizim burada birkaç kişinin oldu.. bitanesi powershiftin dişlisini dağıtmıştı yüklü bir mevlaya çıktı..