KURAKLIK YÜZÜNDEN TARLALARDA TOHUMLAR ÇÜRÜMEYE BAŞLADI

Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde buğday ve arpa ekili tarlalarda tohumlarda çürüme meydana geldiği açıklandı.

Köylüler, Keskin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ' ne müracaat ederek, buğday ve arpa ekili tarlalardaki tohumlarda çürüme olduğunu söyledi. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Çağatay Yıldırım ise ekili arazileri ziyaret ederek, incelemelerde bulunduklarını söyledi. Çürümenin, erken tohum ekimi yapılmasından kaynaklandığını dile getiren Yıldırım, 'Çiftçilerin tarlalara erken ekim yapmaları nedeniyle tohumlar uzun süre toprakta kaldı. Toprağa ekilen tohumlar ekim sonrası kısa sürede kök saldı. Ancak daha sonraki aylarda havaların yağışlı olmaması ve kuraklığın olması nedeniyle kök salan tohumların çillerinde kuruma meydana geldi.' dedi.
CİHAN

Ynt: KURAKLIK YÜZÜNDEN TARLALARDA TOHUMLAR ÇÜRÜMEYE BAŞLADI

nadasa ekilen ürünlerde pek sıkıntı olcanı sanmıyorum bu mevsimde .ama anıza ekilenlerde haliyle olabilir.
birde içanadolu geneli 11 .aya kadar tohum tarla ne çillenirse,öylece bahara kadar yerinde sayar.iklim ve toprak yapısı bakımından pek gelişmez bu mevsimde bizim buğdaylar.o yüzden yersiz sıkıntıya girmeyin derim arkadaşlar.
allaha korusun baharın yağışın olmaması daha tehlikeli bizim buralarda.

dört gözle yağış beklyoruz duaya çıkılıyor durumlar çok kötü rabbim en iysin bilir

ALLAH TAN ÜMÜT KESİLMEZ.RABBİM RIZGIMIZI VERİR.HAYYUM VE KAYYUM OLAN RABBİM EMEKLERİ MİZİ ZAY ETMEZ..O YARATAN KULLARI GİBİ DEGİL...
ben ümüdümi kesmiyorum....RAHMANDAN..sizlerde kesmeyin...bunlar haber elbet içimiz yanıyor ama dua edelim..biz cumada hutbede dua ettik hocamız sayesinde..rabbim kabul eder inşallah..
inancımıza sahip çıkelım rabbim verir..rahmeti yagmuru karı...