GÜÇLÜ HİDROLİK İÇİN

Tarımsal mekanizasyonun ülkemizde gelişmesi ile daha gelişmiş, fonksiyonel Traktör ve ağır tarım aletlerinin üretilmesi,buna paralel olarak üç nokta askı sisteminin daha güçlü olması ihtiyacı doğmuştur:Bizde Tümosan, Newholland Td ve Case jx için uygun,yardımcı piston üretip traktöründe olmayan ve ihtiyaç duyan çiftçi arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.
1-Yardımcı piston uygulaması üç nokta askı sisteminin(hidroliğin) gücünün artırılması yöntemidir.
2-Pompayı yormaz aksine ömrünü uzatır çünkü ek piston ile yağ hacim kazanır, kinetik enerjiyi mekanik enerjiye çevirmek kolaylaşır.
3-Ek piston içerdeki orjinal piston ile eş çalışır yani senkronize dir.
4-Üç nokta askı sisteminin bi özelliği olan tetikleme esnetme hareketi, yardımcı piston ile daha etkili olmaktadır.
(ÖNEMLİ)Hidrolik sisteme güç veren pompanın litresinin artırılarak değiştirilmesi ,kaldırma kapasitesinin artacağı düşüncesi ilk başta mantıklı gelir ama!orjinal olan pompaya göre basınç hattı ve dönüş hattı çapları bellidir.Sonradan litresi artırlmış pompa takılıp basınç ve dönüş hattı değiştirilmediği için sistemde ısınma,yağda akışkanlığa karşı direnç ve pompanın ömrünün kısa olması gibi olumsuz durumlar meydana çıkar.Sonuçta pompa motor çalıştığı sürece hiç durmadan çalışır ve hidrolik yağı sürekli sistemde çevirmek zorundadır.

KMSDİZAYN 05422789517 İŞİNİZ KOLAY KAZANCINIZ BEREKETLİ OLSUN

[/ur

Ynt: GÜÇLÜ HİDROLİK İÇİN

pusat link=topic=71781.msg829829#msg829829 date=1390055819' Alıntı:

Bu tip modellerde hidrolik hassasiyeti orta kol bağlantı yerinden alır,65 ve 75 arasi modellerde bazen kullanılir

sanýrým bu resimdeki traktör tümosan
ben daha önce hiç böyle ortakol baðlantýlý tümosan görmedim aceba deðiþtirilmiþmi ?

ÇOK GUZEL BI PAYLASIM LAKIN BISEY EKLEMEK ISTIYORUM...FABRIKA TRAKTÖRUN GUCUNE GÖRE PISTON KOYMAKTADIR ÖRNEGIN 70 BEYGIR TARKTÖR 800KM KALDIRIYOSA ONU KOYMAKTADIR UZERINE..ZATEN TAKVIYE PISTONDA KOYSAN TARAKTÖRUN GUCUNU AŞAN BI TOPRAK IŞLEME ALETI TAKSAN TRAKTÖR ZORLAYACAKTIR.YANI GEREKSIZ MASRAF GEREKSIZ HARCAMA..KENDİ GÖRUŞUMDUR

delikanlim06 link=topic=71781.msg829993#msg829993 date=1390074149' Alıntı:
ÇOK GUZEL BI PAYLASIM LAKIN BISEY EKLEMEK ISTIYORUM...FABRIKA TRAKTÖRUN GUCUNE GÖRE PISTON KOYMAKTADIR ÖRNEGIN 70 BEYGIR TARKTÖR 800KM KALDIRIYOSA ONU KOYMAKTADIR UZERINE..ZATEN TAKVIYE PISTONDA KOYSAN TARAKTÖRUN GUCUNU AÞAN BI TOPRAK IÞLEME ALETI TAKSAN TRAKTÖR ZORLAYACAKTIR.YANI GEREKSIZ MASRAF GEREKSIZ HARCAMA..KENDÝ GÖRUÞUMDUR
Tespitiniz doğru ama şu an üretilen yeni traktörlerde öyle daha öncelerinde olmadığı için ihtiyaç duyanlar yararlanabilirler,örneğin Tümosan 95 beygiri 2006 da çıkardı ek pistonu 2012 de koydu.Bir tonu geçen tarım aletleri var şu an bu ağırlık az değil Sözün özü ihtiyaç ise neden olmasın

Ertuğ Aslan link=topic=71781.msg829898#msg829898 date=1390062310' Alıntı:
şimdiki 8095 ler felan hasasiyeti orta kol bağlantısından mı alıyor öyleyse hasasiyet sorunu vardı eskilerinde düzeldimi acaba oo sorun şimdi

75 bg üzeri traktörlerde yine alttaki tabladan hassasiyetli, düşük beygirlerde orta kolun bağlandığı yerden hassasiyetli .Basitçe hassasiyet ayarı sarı ve turuncu kol aşağıda hidrolik inmiş vaziyette,turuncu kolu yukarı 13 cm kadar çek,tam 13 cm hidrolik hareketlenmesi lazım altında veya üstünde hareketlenne olursa hassasiyet iyi değil demektir, onunda nasıl ayarlandığını anlatmayayım artık :)

delikanlim06 link=topic=71781.msg829993#msg829993 date=1390074149' Alıntı:
ÇOK GUZEL BI PAYLASIM LAKIN BISEY EKLEMEK ISTIYORUM...FABRIKA TRAKTÖRUN GUCUNE GÖRE PISTON KOYMAKTADIR ÖRNEGIN 70 BEYGIR TARKTÖR 800KM KALDIRIYOSA ONU KOYMAKTADIR UZERINE..ZATEN TAKVIYE PISTONDA KOYSAN TARAKTÖRUN GUCUNU AŞAN BI TOPRAK IŞLEME ALETI TAKSAN TRAKTÖR ZORLAYACAKTIR.YANI GEREKSIZ MASRAF GEREKSIZ HARCAMA..KENDİ GÖRUŞUMDUR
Bence tespitin yanlış.
örnek türk traktör 70-80-90-100 ve 110 beygir modellerin hepsinin kaldırma kapasitesi aynı nasıl oluyor da gücüne göre hidrolik oluyor. Bu traktörlerin kullandığı ekipman aynımı sence

ibrahim5959 link=topic=71781.msg831001#msg831001 date=1390227691' Alıntı:
Bence tespitin yanlış.
örnek türk traktör 70-80-90-100 ve 110 beygir modellerin hepsinin kaldırma kapasitesi aynı nasıl oluyor da gücüne göre hidrolik oluyor. Bu traktörlerin kullandığı ekipman aynımı sence

Hidrolik aynı pompadan biraz ayarlanıyor birazda hidroliğin içindeki basınç valfinden oldu bitti fazla masraf etmeden biraz götürdüler olmadı ek piston koymak zorunda kaldılar.Arkadaşıma katılıyorum.

CASE 75C İÇİN YARDIMCI PİSTON VARMI VARSA NASIL TAKILIYOR AYRINTILI ANLATIRMISINIZ TESEKÜRLER...BİLİYORSUNUZKİ 75C NİN KALDIRMA KAPASİTESİ KALIBINA BEYGİRİNE VE TORKUNA GÖRE ÇOK DÜŞÜK 2150 KG NEDEN BÖYLE YAPMIŞLAR HALA ANLAMIYORUM YENİ ÇIKAN JXC SERİSİNE EK PİSTON KOYMUŞLAR DEMEKKİ GERÇEKTEN İHTİYAÇ VARMIŞ...

CASE 75C İÇİN YARDIMCI PİSTON VARMI VARSA NASIL TAKILIYOR AYRINTILI ANLATIRMISINIZ TESEKÜRLER...BİLİYORSUNUZKİ 75C NİN KALDIRMA KAPASİTESİ KALIBINA BEYGİRİNE VE TORKUNA GÖRE ÇOK DÜŞÜK 2150 KG NEDEN BÖYLE YAPMIŞLAR HALA ANLAMIYORUM YENİ ÇIKAN JXC SERİSİNE EK PİSTON KOYMUŞLAR DEMEKKİ GERÇEKTEN İHTİYAÇ VARMIŞ...

Takılır yeri var [MENTION=106]iskender[/MENTION] abi yardımcı olur sana o biliyor