Buğday sulama

Dostlar malumunuzdur ki kuraklık hepimizi etkiledi.33 yıllık hayatımda ilk kez buğday sulamak zorunda kaldım.Umarım bir daha da böyle bir duruma gerek kalmaz.Bu yıl 20 dekar Sektoria cinsi buğday ektik.Sonu ne olur bilemem.
004.jpg
[/url]

[/img]

Ynt: Buğday sulama

Çukurovada İlk Defa Bu Ayda Yağmurlama Yapıldığına Rastladım Ama Şaşırmadım Tüm Bölgelerimizde Durum Aynı Bizde Nevşehirliyiz Köyümüzün Rakımı 750 800m Civarında Güzün Sulamıştık Ekinleri

Sempatiq1 link=topic=71878.msg830938#msg830938 date=1390220096' Alıntı:
Çukurovada İlk Defa Bu Ayda Yağmurlama Yapıldığına Rastladım Ama Şaşırmadım Tüm Bölgelerimizde Durum Aynı Bizde Nevşehirliyiz Köyümüzün Rakımı 750 800m Civarında Güzün Sulamıştık Ekinleri
bereketli olsun.Sizin memlekette yağmur oldu mu bu yıl

tümosan 8095 link=topic=71878.msg830977#msg830977 date=1390225529' Alıntı:
kolay gelsin.senesi bol olsun
hayırlısı allahtan bizim buralarda aynı durumda.ama sulama durumumuz bile yok ne yazıkki.
Teşekkür ederim,Hayırlısı olur umarım.
mete26 link=topic=71878.msg831032#msg831032 date=1390231901' Alıntı:
kolay gelsin. iyi olur inşallah. bende severim balık muhabbetini. afiyet olsun.
teşekkür ederim,eyvallah abi :)

kolay gelsin hemşo inşallah emeklerinin karşılıgını alırsın
maşallah ekip saglam
yalnız şu ilk 2 fotodan bende isterim gelecem sizin oraya malum 90ın kuyrugu dogrultmaya :D

YAVUZ_13 link=topic=71878.msg831343#msg831343 date=1390248073' Alıntı:
kolay gelsin hemşo inşallah emeklerinin karşılıgını alırsın
maşallah ekip saglam
yalnız şu ilk 2 fotodan bende isterim gelecem sizin oraya malum 90ın kuyrugu dogrultmaya :D
Sevgili hemşom;inan gelmeni bekliyorum.Sen gel kuyruk da doğrulturuz,tampon da :) Balık işine gelince ne zaman istersen o zaman yaparız bir güzellik
bartu link=topic=71878.msg831324#msg831324 date=1390247385' Alıntı:
Kolay gelsin, inşallah emeğinizin karşılığını en iyi şekilde alırsınız.
Teşekkür ederim.

saol hemşo valla hep aklımdasın gelecemde yagmur durumları çok sıkıntı yaptı bende köyde birkaç kişi suladı çogunluk sulamak istemiyor bende kararsız kaldım ama çogunluga uydum
sulasammı sulamasammı derken bu hafta yagışlı gösteriyor hava durumları
onu bekliyorum onu beklerkende tabi iş oluyor yine
zeytin budama işi odun işi falan onlarla ugraşıyordum cumartesi sol yüzük parmagımı kestim tara ile :D
odun kesiyordum bir baktım yer kıpkırmızı olmuş
bugünde busene aldıgım tarlalardan birini gezdim tarlayı yol yapmışlar yol bozuk olunca tarladan geçmişler gittim bir römork pur getirdim yolu yaptım falan
eger bir aksilik olmazsa gözle görülür birtek traktörlerin bakımı kaldı onlarıda servise yaptırırsam ondan sonra
inşallah boşum :D
birde benim boş olmamdan ziyade seninde boş olman lazım hemşo böyle olursa yani ikimziinde boş bir gününe denk getiirsek güzel olur hatta 65le gelirim oraya senin 90a benim 65 i takarız seni çekerim falan :D

YAVUZ_13 link=topic=71878.msg831415#msg831415 date=1390251477' Alıntı:
saol hemşo valla hep aklımdasın gelecemde yagmur durumları çok sıkıntı yaptı bende köyde birkaç kişi suladı çogunluk sulamak istemiyor bende kararsız kaldım ama çogunluga uydum
sulasammı sulamasammı derken bu hafta yagışlı gösteriyor hava durumları
onu bekliyorum onu beklerkende tabi iş oluyor yine
zeytin budama işi odun işi falan onlarla ugraşıyordum cumartesi sol yüzük parmagımı kestim tara ile :D
odun kesiyordum bir baktım yer kıpkırmızı olmuş
bugünde busene aldıgım tarlalardan birini gezdim tarlayı yol yapmışlar yol bozuk olunca tarladan geçmişler gittim bir römork pur getirdim yolu yaptım falan
eger bir aksilik olmazsa gözle görülür birtek traktörlerin bakımı kaldı onlarıda servise yaptırırsam ondan sonra
inşallah boşum :D
birde benim boş olmamdan ziyade seninde boş olman lazım hemşo böyle olursa yani ikimziinde boş bir gününe denk getiirsek güzel olur hatta 65le gelirim oraya senin 90a benim 65 i takarız seni çekerim falan :D
çok geçmiş olsun hemşom.Umarım tez zamanda iyileşirsin.Yav şu kuraklık hepimizi mahvetti.Yağmur gelse de yüzümüz gülse...Günde 10 kez mgm ' ye bakmaktan yoruldum artık :)

ydincbayram link=topic=71878.msg831462#msg831462 date=1390254699' Alıntı:
Kolay gelsin iş başa düştü. Bereketli olsun.
Teşekkür ederim.
ibrahim_11 link=topic=71878.msg831464#msg831464 date=1390254762' Alıntı:
kolay gelsin bizdede 45 gündür damla düşmedi ama bize çok kar yağdı 15 gün kar hiç kalkmadı şuan heyer kupkuru açil yağmura ihtiyaç var alllah kolaylık versin..
Allah tüm ihtiyacı olanlara kararında rahmetinden versin.