Erkunt 100 saat bakımında değişmesi gerekenler ??

İyi günler. Bugün Haşmet i 100 saat bakımına ilçeye götürdüm. ( 20 km mesafe ). Servisle daha önce tanışmış değiliz.Her bakım saatinin ayrı kitleri olduğunu ( bp01-bpo5-bpo7 ) söyledi. 100 saat bakım kitinin 185 lira olduğunu garantinin devam etmesi için mutlaka bakım kitinin alınması gerektiğini, kitte olan hologramın bakım kuponuna yapıştırılıp fabrikaya gönderileceğini söyledi.

Buraya kadar herşey normal.Yarım saat bakım kiti aradı bulamadı kalmamış dedi.Bu arada motor yağını salınmış yağ filtresi sökülmüş durumda.Kargoyu aradım birazdan gelir dedi.Bir saat oldu gelen giden yok.Fabrikayı aradı servis müdürünü bağlayın dedi baktı ben kulak misafiriyim uzağa gidip uzun müddet konuştu.Sonra gelip elimde yağ var deyip yağ koydu 15/40 petrol ofisi maxımus. parçacıdan yağ filtresi getirip taktı.Bu esnada heni bakım kiti hologram falan diyordun az önce dedim buraya dikkat

Abi fabrika ile görüştüm yağ-yağ filtresi-transmisyon yağ ve filtresi- ön mazot su tutucu filtresi unuttuğum var mı bilmiyorum 7 kalem değişecek 400-500 gibi bir masrafın çıkar bence hiç gereği yok motor yağ ve filtresini değiştirmek yeterli dedi. 100 saat bakım kuponunda değişecek diye yazılmış sen değişmeye gerek yok diyorsun dedim.Ayrıca 100 saat bakım kiti bp01 e 185 lira dedin ilk geldiğimde şimdi 400-500 lira masraf nerden çıktı dedim.Abi değiştir dersen değiştiriyim ama bütün masraflar sana ait sadece 600 saate kadar işçilik ücreti yok dedi.Fabrikanın numarası yoktu yağı koydu filtreyi taktı bayinin yanına gittim traktörle.Durumu aynen anlattım oda masrafın çok çıkacağını ondan değiştirmediğini söyledi.
Şimdi benim anlayamadığım bu bakım kitinin içeriği nedir? Tüm değişecek parça ve yağlar varda servis mi yok diyor.Servise kit tam geliyor servis gerek yok değişmeye deyip kitten kalan parça ve yağları satıyormu?

Servisliği olur olmaz insanlara verip müşteriyi zor durumda bırakmanın amacı ne? Benim kafamda soru işaretleri var ve bu ufacık 100 saat bakımında bu soru işaretlerini doğurduysa servis Allah korusun yarın olası büyük bir sorunda nasıl olacak???

Ynt: Erkunt 100 saat bakımında değişmesi gerekenler ??

garanti belgesinde 200 saat bakım kuponunda değiştir diye yazılmış parçalar :
-motor yağı
-yakıt filtresi
-yağ filtresi
-su tutucu ön yakıt filtre ( kağıt )
-hidrolik filtresi
-transmisyon filtresi

200 saat kuponunun arkasında bakım kiti hologramını yapıştır yeri var kit kodu BP05 1104DAT. şimdi bu kitte yukarıdaki değişecek filtre ve yağlar bulunuyor mu bulunmuyor mu sorun burada???

100 saat kuponunu servis aldığı için tam hatırlayamıyorum ama 7 kalemdi değişecekler.Sadece motor yağı ve motor yağ filtresi değişti 120 lira para istedi.Parayı vermedim işin aslını öğrenmeden de vermeyeceğim.Traktörü köye getirdim.

omaraga42 link=topic=71879.msg830959#msg830959 date=1390222441' Alıntı:
garanti belgesinde 200 saat bakım kuponunda değiştir diye yazılmış parçalar :
-motor yağı
-yakıt filtresi
-yağ filtresi
-su tutucu ön yakıt filtre ( kağıt )
-hidrolik filtresi
-transmisyon filtresi

200 saat kuponunun arkasında bakım kiti hologramını yapıştır yeri var kit kodu BP05 1104DAT. şimdi bu kitte yukarıdaki değişecek filtre ve yağlar bulunuyor mu bulunmuyor mu sorun burada???

100 saat kuponunu servis aldığı için tam hatırlayamıyorum ama 7 kalemdi değişecekler.Sadece motor yağı ve motor yağ filtresi değişti 120 lira para istedi.Parayı vermedim işin aslını öğrenmeden de vermeyeceğim.Traktörü köye getirdim.
Öyle saçma iş mi olur servisin iş güzarlığı sonucu sizi mağdur etmişler ankaradaki fabrikayı arayın müşteri memnuniyeti bölümüyle görüşüp servis ile aranızda geçenleri anlatın gerekli cezai işlemi uygulasınlar.

omaraga42 link=topic=71879.msg830935#msg830935 date=1390219866' Alıntı:
İyi günler. Bugün Haşmet i 100 saat bakımına ilçeye götürdüm. ( 20 km mesafe ). Servisle daha önce tanışmış değiliz.Her bakım saatinin ayrı kitleri olduğunu ( bp01-bpo5-bpo7 ) söyledi. 100 saat bakım kitinin 185 lira olduğunu garantinin devam etmesi için mutlaka bakım kitinin alınması gerektiğini, kitte olan hologramın bakım kuponuna yapıştırılıp fabrikaya gönderileceğini söyledi.

Buraya kadar herşey normal.Yarım saat bakım kiti aradı bulamadı kalmamış dedi.Bu arada motor yağını salınmış yağ filtresi sökülmüş durumda.Kargoyu aradım birazdan gelir dedi.Bir saat oldu gelen giden yok.Fabrikayı aradı servis müdürünü bağlayın dedi baktı ben kulak misafiriyim uzağa gidip uzun müddet konuştu.Sonra gelip elimde yağ var deyip yağ koydu 15/40 petrol ofisi maxımus. parçacıdan yağ filtresi getirip taktı.Bu esnada heni bakım kiti hologram falan diyordun az önce dedim buraya dikkat

Abi fabrika ile görüştüm yağ-yağ filtresi-transmisyon yağ ve filtresi- ön mazot su tutucu filtresi unuttuğum var mı bilmiyorum 7 kalem değişecek 400-500 gibi bir masrafın çıkar bence hiç gereği yok motor yağ ve filtresini değiştirmek yeterli dedi. 100 saat bakım kuponunda değişecek diye yazılmış sen değişmeye gerek yok diyorsun dedim.Ayrıca 100 saat bakım kiti bp01 e 185 lira dedin ilk geldiğimde şimdi 400-500 lira masraf nerden çıktı dedim.Abi değiştir dersen değiştiriyim ama bütün masraflar sana ait sadece 600 saate kadar işçilik ücreti yok dedi.Fabrikanın numarası yoktu yağı koydu filtreyi taktı bayinin yanına gittim traktörle.Durumu aynen anlattım oda masrafın çok çıkacağını ondan değiştirmediğini söyledi.
Şimdi benim anlayamadığım bu bakım kitinin içeriği nedir? Tüm değişecek parça ve yağlar varda servis mi yok diyor.Servise kit tam geliyor servis gerek yok değişmeye deyip kitten kalan parça ve yağları satıyormu?

Servisliği olur olmaz insanlara verip müşteriyi zor durumda bırakmanın amacı ne? Benim kafamda soru işaretleri var ve bu ufacık 100 saat bakımında bu soru işaretlerini doğurduysa servis Allah korusun yarın olası büyük bir sorunda nasıl olacak???
erkuntu değiştir kökten çözüm

değişecek yaglarda filitrelerde hepsi kitin içinde bana 230 tl yazıyordu servis fabrikayı aradım tam hatırlayamadım ama 182 yada 192 tl kit fiyatı erkunt 80.4 10 lt yagı içinde daha fazla para alamazmış servis fabrika öyle dedi

Fabrikaya mail attım 14.00 da. Geri dönüş yapılsın ona göre tekrar şikayet maili göndereceğim.Bilmediğim bir konu olunca tam açıklama gelmeden şikayet oluşturmak istemedim.

Erkunt dahil.. Model marka çok farketmez motorda 100 bakımı 200 tl civarı olmalı.. 500-600 tl ÇOK abartı olur!

Az önce fabrikadan aradılar.Bakım kitlerinde yağ olarak sadece motor yağı ve gereken filtrelerin tamamı bulunur dedi.Servisin elinde yokmuş kit. yakıt filtresi hariç diğer filtreleri -kit olmasa da dışarıdan size aldırıp- değişmesi gerekirdi konu ile ilgileneceğiz dedi.

Biz 400 saat bakiminda 200tl +40tl yol parasi verdik
Motor yagi
Motor yag filtresi
Sanzuman yag filtresi
Hidrolik yağ filtresi
Mazot filtresi
Ön yakıt filtresi
+

Bence servis seni istemeyerek kollamış.Bu iş bütün markalarda böyle...Taktıkları her filtrenin ve yağın parasını alır hemde yüksek fiyattan.
Bahsettiği kiti almış olsaydın 400-500 öder din evet.Kuponu yapıştırıp garanti ni devam ettirdiyse bence hiç kurcalama.Ucuz şekilde ilk bakımı atlatmışsın.
Banada td için hidrolik filtrenin her yağ değişiminde değiştirilmesi gerektiği söylendi sadece onun fiyatı için 130 lira demişlerdi bende yılda bir sefer değiştiriyorum yani 1500 saatte bir.Bi halt olduğuda yok motora.Neymiş su tutucu filtreler yok efendim bilmen ne yapıcı mişürler felan filan...Hepsi para tuzağı bence.Mazot ve yağ filtrelerini değiştir değiştir sür heç bişey olmaz bence.Benim motor 2900 saat oldu her seferinde yag ve tek mazot filterisini değiştiririm hiçde anormalliği olmadı şimdiye dek.

fetullah aksu link=topic=71879.msg831056#msg831056 date=1390234164' Alıntı:
Bence servis seni istemeyerek kollamış.Bu iş bütün markalarda böyle...Taktıkları her filtrenin ve yağın parasını alır hemde yüksek fiyattan.
Bahsettiği kiti almış olsaydın 400-500 öder din evet.Kuponu yapıştırıp garanti ni devam ettirdiyse bence hiç kurcalama.Ucuz şekilde ilk bakımı atlatmışsın.
Banada td için hidrolik filtrenin her yağ değişiminde değiştirilmesi gerektiği söylendi sadece onun fiyatı için 130 lira demişlerdi bende yılda bir sefer değiştiriyorum yani 1500 saatte bir.Bi halt olduğuda yok motora.Neymiş su tutucu filtreler yok efendim bilmen ne yapıcı mişürler felan filan...Hepsi para tuzağı bence.Mazot ve yağ filtrelerini değiştir değiştir sür heç bişey olmaz bence.Benim motor 2900 saat oldu her seferinde yag ve tek mazot filterisini değiştiririm hiçde anormalliği olmadı şimdiye dek.
Bakım kiti içinde zaten var abi hidrolik filtre.kit zaten 250 lira

Çağrı link=topic=71879.msg831058#msg831058 date=1390234362' Alıntı:
Bakım kiti içinde zaten var abi hidrolik filtre.kit zaten 250 lira
İşte onu cıkarınca bizim kit 120 liraya geliyor.
Daha doğrusu ben bp 15-40 teneke ve yanında bir mazot birde yağ filtresi alıyorum.(güvendiğim yerden) 120 liraya yağ değişim işi halloluyor. :)

fetullah aksu link=topic=71879.msg831060#msg831060 date=1390234526' Alıntı:
İşte onu cıkarınca bizim kit 120 liraya geliyor.
Daha doğrusu ben bp 15-40 teneke ve yanında bir mazot birde yağ filtresi alıyorum.(güvendiğim yerden) 120 liraya yağ değişim işi halloluyor. :)
anladım zaten garantiden dolayı yağ falan kiti alıyoruz sağolsun servis de hemen geliyor ek ücret olmadan kapımızda değiştirip gidiyor.

Çağrı link=topic=71879.msg831062#msg831062 date=1390234693' Alıntı:
anladım zaten garantiden dolayı yağ falan kiti alıyoruz sağolsun servis de hemen geliyor ek ücret olmadan kapımızda değiştirip gidiyor.
Ben baştan beri servisle papaz olduğum için ilk 50 saat bakımında benden bi 216 tl alınca benim sigortalar attı.Sonrada ne garanti ipledim ne başka bişey.Zaten motorun arıza verecek yerlerinin tamamı garanti dışı.Giren yerleride arıza vermiyor.O zaman 100 liralık işe 200 vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

fetullah aksu, cazgin0020, berat.yzn, GENÇ EYMIRLİ, mecidiyeli, wan7ed, phantomerkunt, anayurtlu 3105d, levka, koparanlı 80.4 servet (+ 1 Gizli) ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte...
Bu yağ işi cok can yakmış anlaşılan. :)

fetullah aksu link=topic=71879.msg831056#msg831056 date=1390234164' Alıntı:

Bu parçaları sanayiden alsan amenna ama bu dediğim filtrelerin hepsi ve motor yağı bakım kitinde bulunuyormuş zaten.Benden motor yağı ve motor yağ filtresi için 120 lira para istendi. Bakım kiti 185 lira. fiyat belli değişecek parçalar belli.Ben traktörü 20 km mesafeye sadece motor yağı ve yağ filtresi değişsin diye götürmedim.Bunu ben evde de hallederdim çok rahat.Mazot filtresini dahi değiştirmedi.
Garanti kılavuzunda ayarlanacak değiştirilecek temizlenecek kontrol edilecek diye klozlar var.İşçilik ücretsiz 600 saate kadar. Ben 100 bin lira para bağladım.Haklıysam ki haklıyım bu yapılan iş yanlarına kalmaz.

İşin garip tarafı bunları zaten servis kendisi söyledi ilk başta.Değişmesi gereken ne varsa değiştirmemiz lazım yoksa garantide sıkıntı olur başın ağrır diyor.İki saat sonra gerek yok değiştirmeye diyor.

Son olarak az önce servis babamı aramış senin oğlan fabrikaya şikayet maili göndermiş ne istedi de yapmadım demiş. babam aradı servisle aramda sorun mu çıkaracan niye böyle yapıyon motorda arıza varsa da fabrikaya yok diyecen diye çıkıştı :) Bilmiyorum ama tahminim servis yüklenmiş biraz. Eski düzene gidiyor kafası. Garanti belgesindeki bakım kuponlarında yazan klozları okuttum. Haklıymışsın arkandayım dedi. Yol yordam bilmeyen çiftçileri sömürmeye alışmışlar.El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış derler.