SİLİNDİR (RULO) BALYA MAKİNASI YARDIM

S.a Abilerim arkadaşlarım bu konu hakkında düşüncelerinizi istiyorum Yardımlarınızı bekliyorum...
Balya makinası almak istiyoruz ya normal 25 kg lik ya da 200 kg lik silindir olanından http://www.ates.com.tr/hasbayli-silindirik-balya-makinesi/
Normal balya makinası hakkında bilgim var.Ben silindir balya makinası hakkında bilgi istiyorum...
Teknik bilgileri bayiden aldım..Makinayı tanıyan varsa bilgi verirse sevinirim...
Asıl merak ettiğim 1 uzun tıra kaç ton yüklenebiliyor ?
Yüklemede ne kullanılıyor traktör önüne ataşman takılarak yüklenebilir mi ?
Not : Silindirik büyük balya tercih etmemizin nedeni küçük balyada yüklemede işçi bulma sorunu ve nakliyecinin küçük balyaya sıcak bakmaması çünkü 1 tırı yüklemek 3-4 saat sürüyor birde tır tarlada çok geziyor buda nakliyecinin işine gelmiyor, bunda 1-2 saatte yüklenebiliyormuş..

Ynt: SİLİNDİR (RULO) BALYA MAKİNASI YARDIM

Ali kardeşim bilgi için çok tsk ler buğday arpa sapı için ticari amaçlı düşünüyoruz kendi yoncami da yapışım diye düşünmüştüm acaba makinadan makinaya fark eder mi ? Bunlar otomatik pistonla haşbaylı ya da hasbaysız olabiliyormuş

ErmanHoca link=topic=71880.msg830953#msg830953 date=1390221731' Alıntı:
Ali kardeşim bilgi için çok tsk ler buğday arpa sapı için ticari amaçlı düşünüyoruz kendi yoncami da yapışım diye düşünmüştüm acaba makinadan makinaya fark eder mi ? Bunlar otomatik pistonla haşbaylı ya da hasbaysız olabiliyormuş
Samanda sıkıntı yok haşbayında o tip olması güzel bende düşünmüştüm almayı ama kuru yoncada çalışma prensibi gereği çok döküyor yaş yapıp arkada kombine streçlersen dökülme olmuyor birde parça masrafı çok alacaksan büyük kare almanı öneririm

Büyük kare için 150 hp traktör gerek bir de makinası 110 000 euro dediler yani 600 bin TL gerek dediler silindirik alım satım yaptın mi hiç kaç kg geliyor ?

ErmanHoca link=topic=71880.msg831033#msg831033 date=1390231940' Alıntı:
Büyük kare için 150 hp traktör gerek bir de makinası 110 000 euro dediler yani 600 bin TL gerek dediler silindirik alım satım yaptın mi hiç kaç kg geliyor ?
erman hocam sitemizde ağır abi yıllarca silindirik makineyle yonca bağladı.çokta memnundu.eğer konuyu görürse sana mutlaka yardımcı olacaktır.kullananlar daha iyi bilir + - lerini.

Özelden de yazdım daha tır yüklemek nasip olmadı :) kendi römorklarıma yükledim 4 tekerlekli romorka 10 adet diğer 2 tekerli römorkuma 6 adet yüklemekteyim kendi icadımız traktör arka kepçesine uygun ataçman yaptık pratik bi şekilde yükleme yapmaktayım yoncada traktör gayet randumanlı çalımkta yaprakları dökülüyor falan demiş bazı arkadaşlaar sabha yakın çiğ düşümünde başlarsan sıkıntı olmaz birazda fazla kurutmamam gerek arpa işine gelince işte sıkıntı orda ben kendi makınam adına konusuyorum arpada güç istemekte

Cihan kardeş saolsın evet özelden de yazdım Muhtara ... Muhtar güç beygir işini dikkate alacağım Abi buğday ya da arpa da 1 rulo kaç kg geliyor bayi 200 dedi ama kullanan daha iyi bilir

Ağır Abi link=topic=71880.msg831048#msg831048 date=1390233378' Alıntı:
Özelden de yazdım daha tır yüklemek nasip olmadı :) kendi römorklarıma yükledim 4 tekerlekli romorka 10 adet diğer 2 tekerli römorkuma 6 adet yüklemekteyim kendi icadımız traktör arka kepçesine uygun ataçman yaptık pratik bi şekilde yükleme yapmaktayım yoncada traktör gayet randumanlı çalımkta yaprakları dökülüyor falan demiş bazı arkadaşlaar sabha yakın çiğ düşümünde başlarsan sıkıntı olmaz birazda fazla kurutmamam gerek arpa işine gelince işte sıkıntı orda ben kendi makınam adına konusuyorum arpada güç istemekte
senin kaç dekar yonca yaptığını bilmiyorumda büyük tarlalarda sabah çiğ düşünüme yakın balya yapmaya bağlarsan günlerce balya yaparsın .. normal balya makinası 2 de başlarken silindiriklerle çok daha geç başlanıyor .. bunun satıcısınada sorsanız rulo yoncada çok döker der .. adamı yanlış yönlendirmeyin sonuçta para bunlar ..

Hocam Aksaray merkezde silindirik makinalar var ama tarlada kullanana denk gelmedim daha çok 400-600 kgrlık kare tipi makinalar kullanılıyor.Eşmekayada biçme,balyalama,yükleme,yıkma balyeciye ait tonunu 100 tl ye yapıyorlardı geçen yıl portifle yükleme işini yapıyorlar.400kgrlık dikdörtgen balye için konuşuyorum.

hacimmet link=topic=71880.msg831219#msg831219 date=1390242482' Alıntı:
Hocam Aksaray merkezde silindirik makinalar var ama tarlada kullanana denk gelmedim daha çok 400-600 kgrlık kare tipi makinalar kullanılıyor.Eşmekayada biçme,balyalama,yükleme,yıkma balyeciye ait tonunu 100 tl ye yapıyorlardı geçen yıl portifle yükleme işini yapıyorlar.400kgrlık dikdörtgen balye için konuşuyorum.
Bilgi için tşk ler Hacım..400 lük çok sermaye istiyor büyük iş..

Arkadaşlar bu konu hâlâ günceldır arpa ve ya buğday tarlasında 1 rulo kaç kg gelmektedir ve 1 uzun tıra kaç adet atılmaktadır tır kaç ton gelmektedir bunu öğrenme nedenim ben bu isin ticaretini yapacağım normal balya ile tır 15 ton gelmekte rulo ile 11-12 tondan aşağı yüklersek olmaz

ErmanHoca link=topic=71880.msg836676#msg836676 date=1390947038' Alıntı:
Arkadaşlar bu konu hâlâ günceldır arpa ve ya buğday tarlasında 1 rulo kaç kg gelmektedir ve 1 uzun tıra kaç adet atılmaktadır tır kaç ton gelmektedir bunu öğrenme nedenim ben bu isin ticaretini yapacağım normal balya ile tır 15 ton gelmekte rulo ile 11-12 tondan aşağı yüklersek olmaz

iyi şıkıştırılmış sap rulosu 250 kg gelse.

tır boydan boya 9 tane taban 8 tane üste alsa, aynı şekilde diğer tarafa da 9+8

34 rulo. 34 x250 = 8500 kilo

yanılıyor da olabilirim.

Gürkan Hocam öncelikle yorum için tsk ler bayii uzun tıra 60 tane falan atıyorlarmış dedi tanesi de 200 kg geliyormuş dedi bu rakam kurtarır ama iste yükleyen ve tartan arkadaşlar varsa bilgi verirse diye düşündüm