miras kalan traktör balya makinası

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar Merhaba.
Çiftçiliğe İstanbul ' dan müdahale ile devam ediyorum. 57 dönüm baba yadigarı tarlamı işliyorum çok şükür. Bir amcamoğlu bana büyük destek oluyor, sağolsun. Sıkıntılı ve haksızlıkla sonuçlanan bir miras paylaşımından dolayı köye yatırım yapmadım henüz.
Şimdi son kalan bir traktör ve bir balya makinasını satıp mirası sonlandıracağız inşaallah. 91 model Avrupa turbo tek çeker 80 66 ve 91 model gallignani balya makinasının ortalama fiyatları nerelerdir ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Rahmetli babamın Almanya ' da olduğu için satın alınan tarlalar köydeki şahsın üzerine olmuştu. Buna itiraz için dava açmayı düşünüyorum.

Ynt: miras kalan traktör balya makinası

Yusuf abi selam,
Bizde merak etmiştik seni , iyi olmana sevindik.
Piyasayı daha iyi bilen arkadaşlar daha kesin bilgi verirler ama ikisi alıcı ve piyasa durumuna göre 40-45 civarı yapar diye düşünüyorum.

tümosan 8095 link=topic=71885.msg830984#msg830984 date=1390225880' Alıntı:
hakkınızda hayırlısı neyse o olsun abi.
fiyat konusunda bilğim olmadığı için bişey yazamıycam.
ama öncedende yazdığım gibi dünya malı için kardeşken el olman derim .
Mehmet arkadaşım, bir abi ve bir abla ile ölüye diriye deyip bu dünyalığı noktaladık. Tek bir abim kaldı bu dünyada. ne yaparsak eşim ve ben çocuklarımızın eğitimi için kendimizi adadık. Ve biz varız sadece.
ufukk link=topic=71885.msg830987#msg830987 date=1390226349' Alıntı:
Yusuf abi selam,
Bizde merak etmiştik seni , iyi olmana sevindik.
Piyasayı daha iyi bilen arkadaşlar daha kesin bilgi verirler ama ikisi alıcı ve piyasa durumuna göre 40-45 civarı yapar diye düşünüyorum.
Ufuk aleykümselam sahibinden com ' a baktım fazla bir bilgi yok ancak eski bilgilerimizle ben de o aralarda olur diye tahmin ediyorum. Gözü götürmez diyerek almıyorum traktörü. Sıfırken rahmetli babamla kırklareli türkkanlardan almıştık

malkaralı_yusuf link=topic=71885.msg830991#msg830991 date=1390226557' Alıntı:
Mehmet arkadaşım, bir abi ve bir abla ile ölüye diriye deyip bu dünyalığı noktaladık. Tek bir abim kaldı bu dünyada. ne yaparsak eşim ve ben çocuklarımızın eğitimi için kendimizi adadık. Ve biz varız sadece.Ufuk aleykümselam sahibinden com ' a baktım fazla bir bilgi yok ancak eski bilgilerimizle ben de o aralarda olur diye tahmin ediyorum. Gözü götürmez diyerek almıyorum traktörü. Sıfırken rahmetli babamla kırklareli türkkanlardan almıştık
Hayırlısı olsun senin için.
Miras işleri böyle oldu artık , keşke olmasa ama maalesef böyle.
Bencede almadığın daha iyi olmuş traktörü , gider kendine uygun birşeyler alırsın.
Türkkanlar o yıllarda çok traktör satıyorlardı , Nail abi vardı işin başında.

ufukk link=topic=71885.msg831009#msg831009 date=1390228175' Alıntı:
Hayırlısı olsun senin için.
Miras işleri böyle oldu artık , keşke olmasa ama maalesef böyle.
Bencede almadığın daha iyi olmuş traktörü , gider kendine uygun birşeyler alırsın.
Türkkanlar o yıllarda çok traktör satıyorlardı , Nail abi vardı işin başında.
Nail Abiye 3 bin kmde beyaz station toros vermiştik üzerine rahmetli babam bir miktar para vermişti. O Torosu da 11 dana satmıştım İstanbula çeki ödeyemedi arabasını verdiydi adam. O 11 danayı da süt buzağı olarak istanbul samandıra çekmeköyden 76 model reno steyşın arabanın bagajında 3 seferde getirmiştim köye. Emek emek emek. Sonunda hepsi benim dediler.

Yusuf Abi Senin Buralarda Oldugunu Tekrar Görmek Çok Güzel, Öncelikle Hoşgeldin :)

Miras İşi İçin Üzüldüm Ama Mevzular Böyle Oluyor Artık, Çalışıp Emek Veren Meyvesini Yiyemiyor Maalesef, Allah Sabır Versin Abi...

Gallignani ' yi Bilmem Ama 80-66 30-40 Civarı Eder Tahminimce...

Hoşgeldin Yusuf abi, hayırlısı olsun öncelikle iyi düşünmüşsün. Dünyanın malı dünyada kalıyor aslında ama bizler bunu bilemiyoruz. Sat kurtul laf olacağına, alan hayrını görsün.

hayırlısı olsun abi. inş güzellikle anlaşırsınız sonunda . hak ummadığımız şekilde daha sonra yerini buluyor abi, ağız tadıyla görüşüp konuşmak önemli olan. mal mülk işi neticede nasip işi.

Yusuf abi seni aramızda görmekle sevindim,miras sorunlarını fazlada kafana takma mal dediğin çalışılıp kazanılır.
80-66 25-28bin gibi galignani de 10-12 bin arası fiyatı olur abi.

hoşgeldin yusuf abi miraslar ne yazıkki artık kavga ile bölünüyor ama takma kafana abi çalışıp almak en güzeli
80 66 25 le 28 arası oynuyor internete balya makinasıda 10 la 13 arası bir para yapar

Abi başınız sağolsun.1993 model çift çeker 80-66 ' yı 1 ay önce arkadaşlarım 33.000 ' e satıp yerine 0 km Td75D aldılar.Onların traktörü de balya işinde çalışırdı fakat traktörü biraz hor kullandılar,lastikler de hayli eskiydi.Balya makinası hakkında bilgim yok maalesef.

Göktürk- link=topic=71885.msg831087#msg831087 date=1390237237' Alıntı:
Özlemiştik.Hoşgeldin Yusuf kardeşim.
Sağolun Hocam ara sıra geliyordum foruma ama kendi kendimi tedavi etmekten uzun uzun kalıp sohbetler katılamıyordum. Hoşbulduk. Cumartesi bir aksilik olmazsa Tüyap Avrasya Fuarında olacağım, ayrı kalmak olmaz :)
omerfarukkoc link=topic=71885.msg831107#msg831107 date=1390238299' Alıntı:
Yusuf Abi Senin Buralarda Oldugunu Tekrar Görmek Çok Güzel, Öncelikle Hoşgeldin :)

Miras İşi İçin Üzüldüm Ama Mevzular Böyle Oluyor Artık, Çalışıp Emek Veren Meyvesini Yiyemiyor Maalesef, Allah Sabır Versin Abi...

Gallignani ' yi Bilmem Ama 80-66 30-40 Civarı Eder Tahminimce...
Sağolasın kardeşim :) sevindim sizlerle sohbet edince. Herşeyin hayırlısı artık...
ydincbayram link=topic=71885.msg831262#msg831262 date=1390244450' Alıntı:
Hoşgeldin Yusuf abi, hayırlısı olsun öncelikle iyi düşünmüşsün. Dünyanın malı dünyada kalıyor aslında ama bizler bunu bilemiyoruz. Sat kurtul laf olacağına, alan hayrını görsün.
Sağol kardeşim neşemizi bazen kaybetsek de fazla üzerinde durmamaya çalışıyorum. Sağlık bozulacak yoksa.
senol_84 link=topic=71885.msg831295#msg831295 date=1390246139' Alıntı:
hayırlısı olsun abi. inş güzellikle anlaşırsınız sonunda . hak ummadığımız şekilde daha sonra yerini buluyor abi, ağız tadıyla görüşüp konuşmak önemli olan. mal mülk işi neticede nasip işi.
Sağol Şenol, böyle oldu işte.
bartu link=topic=71885.msg831307#msg831307 date=1390246777' Alıntı:
Yusuf abi seni aramızda görmekle sevindim,miras sorunlarını fazlada kafana takma mal dediğin çalışılıp kazanılır.
80-66 25-28bin gibi galignani de 10-12 bin arası fiyatı olur abi.
Mustafa sağol hoşbulduk. Malda gözüm yok haksızlık beni üzdü.
Ertuğ Aslan link=topic=71885.msg831338#msg831338 date=1390247903' Alıntı:
hoşgeldin yusuf abi miraslar ne yazıkki artık kavga ile bölünüyor ama takma kafana abi çalışıp almak en güzeli
80 66 25 le 28 arası oynuyor internete balya makinasıda 10 la 13 arası bir para yapar
Sağol Ertuğ kardeşim fiyat ortalama belli oluyor 40 civarı olacak sanırım.
uzay kasa link=topic=71885.msg831352#msg831352 date=1390248471' Alıntı:
Abi başınız sağolsun.1993 model çift çeker 80-66 ' yı 1 ay önce arkadaşlarım 33.000 ' e satıp yerine 0 km Td75D aldılar.Onların traktörü de balya işinde çalışırdı fakat traktörü biraz hor kullandılar,lastikler de hayli eskiydi.Balya makinası hakkında bilgim yok maalesef.
Dostlar sağolsun kardeşim tek çeker bizimki 25-30 arası alıcıya bağlı bir pazarlık olacak sanırım.